Voigtlander 21 mm f/1.4 Aspherical - szeroki i jasny obiektyw do Sony E

0
Maciej Luśtyk
17 Maj 2019
Artykuł na: 4-5 minut

W ofercie marki Voigtländer pojawił się nowy szerokokątny obiektyw, który spodobać ma się zarówno fotografom, jak i filmowcom, korzystającym z bezlusterkowców systemu Sony E.

Nowe dziecko Voigtländera to model, który łączy ultraszerokie pole widzenia (90,8°) z dużą jasnością, co nawet przy tak krótkiej ogniskowej ma dać nam możliwość rozmycia tła. Do tego, dzięki możliwości przełączenia przysłony w tryb bezstopniowy, chętnie wykorzystywany ma być także w produkcjach filmowych. Zwłaszcza że wygląda na to, że bez pierścienia bez większego problemu podłączymy systemy follow focus.

Szeroki kąt dla wymagających

Na układ optyczny obiektywu składa się 13 soczewek w 11 grupach, a znajdziemy w nim także elementy asferyczne, które pozwoliły na zachowanie niewielkich gabarytów szkła i które pozytywnie wpłynąć mają na rozdzielczość obiektywu, który pozwoli na ostrzenie z minimalnej odległości 25 cm.

“Konstrukcja optyczna obiektywu skorygowana została według współczesnych standardów, zapewniając najwyższą jakość obrazowania. Voigtlander 21 mm f/1.4 Aspherical został  zoptymalizowany do współpracy z aparatami wyposażonymi w nowoczesne matryce cyfrowe o dużych rozdzielczościach” - zapewnia producent.

Oprócz tego, otrzymujemy 12-listkową przysłonę, możliwość regulowania pierścienia przysłony w zakresie co 1/3 EV (lub bezstopniowo) oraz układ elektroniki, który zapewni wsparcie dla 5-osiowego systemu stabilizacji aparatów Sony i zagwarantuje pełne przeniesienie danych EXIF.

Tubus obiektywu w całości wykonany został z metalu i jak zwykle w przypadku Voigtländera jest bardzo kompaktowy - mierzy jedyne 70,5 mm x 79,5 mm. Jest jednak przy tym dosyć ciężki (560 g). Na przednią soczewkę nakręcimy filtry o średnicy 62 mm.

Cena i dostępność

Obiektyw pojawić ma się w sprzedaży w czerwcu 2019 roku. Oficjalna polska cena jeszcze nie jest znana, ale w Japonii szkło zostało wycenione na około 5400 zł. Ostateczna cena na naszym rynku będzie więc prawdopodobnie nieco wyższa.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem voigtlaender.de.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Yasuhara ANTHY 35 mm f/1.8 - niedrogi manualny obiektyw do pełnoklatkowych bezlusterkowców
Yasuhara ANTHY 35 mm f/1.8 - niedrogi manualny obiektyw do pełnoklatkowych bezlusterkowców
Na rynku optyki jak grzyby po deszczu wyrastają nowe przystępne cenowo konstrukcje. Do grona budżetowych manualnych stałek dołącza Yasuhara 35 mm f/1.8, która wedle...
1
0
Sigma 24-70 mm f/2.8 DG DN ART będzie prawie dwa razy tańsza od systemowego obiektywu Sony
Sigma 24-70 mm f/2.8 DG DN ART będzie prawie dwa razy tańsza od systemowego obiektywu Sony
Przed tygodniem Sigma pokazała nowy reporterski zoom do systemu Sony E, który według zapowiedzi ma być najlepszym szkłem w swojej klasie. Okazuje się, że 
15
3
Tokina ATX-i 100 mm f/2.8 1:1 Macro - niedrogi obiektyw makro nowej generacji do lustrzanek
Tokina ATX-i 100 mm f/2.8 1:1 Macro - niedrogi obiektyw makro nowej generacji do lustrzanek
Tokina nie zalewa nas premierami tak, jak inni producenci, ale nowy obiektyw na pewno zwróci uwagę zarówno miłośników makro, jak i portrecistów.
6
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)