Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Voigtlander 21 mm f/1.4 Aspherical - szeroki i jasny obiektyw do Sony E

0

Autor: Maciej Luśtyk

17 Maj 2019
Artykuł na: 4-5 minut

W ofercie marki Voigtländer pojawił się nowy szerokokątny obiektyw, który spodobać ma się zarówno fotografom, jak i filmowcom, korzystającym z bezlusterkowców systemu Sony E.

Nowe dziecko Voigtländera to model, który łączy ultraszerokie pole widzenia (90,8°) z dużą jasnością, co nawet przy tak krótkiej ogniskowej ma dać nam możliwość rozmycia tła. Do tego, dzięki możliwości przełączenia przysłony w tryb bezstopniowy, chętnie wykorzystywany ma być także w produkcjach filmowych. Zwłaszcza że wygląda na to, że bez pierścienia bez większego problemu podłączymy systemy follow focus.

Szeroki kąt dla wymagających

Na układ optyczny obiektywu składa się 13 soczewek w 11 grupach, a znajdziemy w nim także elementy asferyczne, które pozwoliły na zachowanie niewielkich gabarytów szkła i które pozytywnie wpłynąć mają na rozdzielczość obiektywu, który pozwoli na ostrzenie z minimalnej odległości 25 cm.

“Konstrukcja optyczna obiektywu skorygowana została według współczesnych standardów, zapewniając najwyższą jakość obrazowania. Voigtlander 21 mm f/1.4 Aspherical został  zoptymalizowany do współpracy z aparatami wyposażonymi w nowoczesne matryce cyfrowe o dużych rozdzielczościach” - zapewnia producent.

Oprócz tego, otrzymujemy 12-listkową przysłonę, możliwość regulowania pierścienia przysłony w zakresie co 1/3 EV (lub bezstopniowo) oraz układ elektroniki, który zapewni wsparcie dla 5-osiowego systemu stabilizacji aparatów Sony i zagwarantuje pełne przeniesienie danych EXIF.

Tubus obiektywu w całości wykonany został z metalu i jak zwykle w przypadku Voigtländera jest bardzo kompaktowy - mierzy jedyne 70,5 mm x 79,5 mm. Jest jednak przy tym dosyć ciężki (560 g). Na przednią soczewkę nakręcimy filtry o średnicy 62 mm.

Cena i dostępność

Obiektyw pojawić ma się w sprzedaży w czerwcu 2019 roku. Oficjalna polska cena jeszcze nie jest znana, ale w Japonii szkło zostało wycenione na około 5400 zł. Ostateczna cena na naszym rynku będzie więc prawdopodobnie nieco wyższa.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem voigtlaender.de.

Dodaj ocenę i odbierz darmowy e-book
Digital Camera Polska

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Pergear 10 mm f/8 - tani, miniaturowy obiektyw fisheye do bezlusterkowców APS-C
Pergear 10 mm f/8 - tani, miniaturowy obiektyw fisheye do bezlusterkowców APS-C
Chcielibyście cieszyć się charakterystyczną dystorsją ultraszerokokątnych obiektywów fisheye, ale żal wam pieniędzy? Nowy obiektyw Pergear to prawdopodobnie najtańsza...
4
0
Irix 45 mm f/1.4 GFX Dragonfly - jasny, niedrogi szeroki kąt do aparatów średnioformatowych Fujifilm
Irix 45 mm f/1.4 GFX Dragonfly - jasny, niedrogi szeroki kąt do aparatów średnioformatowych Fujifilm
Najnowszy manualny obiektyw Irix powinien znaleźć się na celowniku wszystkich zainteresowanych aparatami Fujifilm GFX. To najjaśniejszy odpowiednik obiektywu 35 mm w...
9
0
Superjasny obiektyw Irix do Fujifilm GFX jeszcze w tym miesiącu
Superjasny obiektyw Irix do Fujifilm GFX jeszcze w tym miesiącu
Irix wypuścił kolejną zapowiedź swojego pierwszego obiektywu do średnioformatowego systemy GFX. Wygląda na to, że producent chce zawojować ten segment jasnością...
0
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)