Voigtlander Nokton Classic 35 mm f/1.4 II - znamy polską cenę

Autor: Michał Chrzanowski

31 Maj 2019
Artykuł na: 2-3 minuty

Usprawniony układ optyczny z dwoma wariantami powłok do wyboru, plastyczne ujęcia na szeroko otwartej przysłonie, wyraziste kadry o wysokiej rozdzielczości i przeprojektowana budowa - oto najważniejsze cechy drugiej generacji manualnego Noktona Classic 35 mm f/1.4.

Voigtlander to ostatnimi czasy wyjątkowo płodny producent. W 2019 roku zaprezentował już dwa obiektywy Color-Skopar 21 mm f/3.5 Aspherical do Sony E i Nokton 50 mm f/1.2 Aspherical do Leica M. Teraz przyszła pora na rynkowy debiut Noktona Classic 35 mm f/1.4 II z mocowaniem Leica M.

- Ten obiektyw odtwarza unikalny obraz klasycznej konstrukcji. Zapewnia ostre kadry, a przy otwartym otworze przysłony delikatne bokeh tworzy trójwymiarowy efekt. Za pomocą jednego obiektywu możliwe są różnorodne ekspresje... delikatne i piękne bokeh, gdy przysłona jest otwarta, a ostre ujęcia po jej przymknięciu - zaznacza producent.

Druga generacja klasycznej konstrukcji

Już od jakiegoś czasu mogliśmy natrafić na plotki o nowej odsłonie obiektywu Nokton Classic 35 mm f/1.4 II. We wnętrzu zaprezentowanej w pełni manualnej stałki znajdziemy 8 elementów ułożonych w 6 grupach. Układ optyczny o ogniskowej 35 mm zapewnia pole widzenia wynoszące 63° i minimalną odległość ostrzenia 70 cm. Za plastykę odpowiada aż 10-listkowa przysłona o nominalnym otworze f/1.4, który domkniemy do f/16. Warto także zauważyć, że w ofercie producenta znajdziemy dwa warianty tego modelu. Pierwszy to stałka o pojedynczej powłoce SC, która ma w klasyczny sposób odwzorowywać kolory. Drugi to obiektyw z wielowarstwową powłoką MC, która powinna w bardziej naturalny sposób reprodukować barwy. W obu przypadkach obiektywu na jego frontową część tubusa nakręcimy filtry o średnicy 43 mm.

Cena i dostępność

Obiektyw mierzy 55 x 28,5 mm i waży przy tym 189 g. Jest więc minimalnie lżejszy od swojego poprzednika (200 g). Voigtlander Nokton Classic 35 mm f/1.4 II w polskiej sprzedaży ma pojawić się już 12 czerwca w cenie 2899 zł. Poza tym w opcjonalnym i dodatkowo płatnym wyposażeniu znajdzie się osłona przeciwsłoneczna LH-6. Po więcej informacji odsyłamy na stronę producenta.

Skopiuj link

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
TTArtisan 35 mm T2.1 Cine - pierwszy obiektyw kinowy w ofercie. I od razu z unikalną funkcją
TTArtisan 35 mm T2.1 Cine - pierwszy obiektyw kinowy w ofercie. I od razu z unikalną funkcją
Chińczycy z TTAtisan prezentują swój pierwszy pełnoklatkowy obiektyw filmowy. Jest kompaktowy, ma oferować wysoką jakość optyczną, a do tego może pochwalić się unikalną możliwością...
3
Viltrox AF 35 mm f/1.2 LAB FE - profesjonalne parametry w niskiej cenie
Viltrox AF 35 mm f/1.2 LAB FE - profesjonalne parametry w niskiej cenie
Viltrox rozszerza ofertę obiektywów o kolejny model z flagowej linii LAB. Pełnoklatkowy AF 35 mm f/1.2 LAB do aparatów Sony Alfa to bardzo jasny standard w zaskakująco konkurencyjnej cenie.
9
Czy Nikon pracuje nad teleobiektywem Z 200-700 mm f/6.3-8?
Czy Nikon pracuje nad teleobiektywem Z 200-700 mm f/6.3-8?
Firma Nikon zgłosiła patenty trzech obiektywów, w tym modelu 200-700 mm f/6.3-8. Czy jest szansa, że portfolio systemu Z wzbogaci się niedługo o nowy zoom dla miłośników przyrody i fotografii...
1
Powiązane artykuły