Leica APO-Summicron-M 50mm F2 ASPH ‘LHSA' - gratka dla fanów klasycznego designu

Autor: Maciej Luśtyk

1 Grudzień 2017
Artykuł na: 2-3 minuty

Z okazji 50-lecia istnienia stowarzyszenia The International Leica Society, producent zaprezentował specjalną wersję obiektywu APO-Summicron 50 mm f/2, która łączy nowoczesną optykę z historycznym wzornictwem.

Gdy w 2012 roku na rynku debiutowało szkło Leica APO-Summicron 50 mm f/2 ASPH., producent twierdził, że jest to najostrzejszy, charakteryzujący się najwyższymi parametrami obiektyw w systemie M. Fani luksusowego “standardu” Leiki będą teraz mieli okazję nabyć go w atrakcyjnej, stylizowanej wersji.

Współczesne wnętrze, klasyczny wygląd

Leica APO-Summicron-M 50mm F2 ASPH ‘LHSA' łączy nowoczesną optykę modelu z 2012 roku z klasycznym designem konstrukcji Summicron 50 mm z 1954 roku. Otrzymujemy więc duży i wygodny pierścień ostrości z charakterystycznymi dla starszych konstrukcji zagłębieniami, nieco bardziej odsunięty i lepiej zaakcentowany niż w przypadku standardowego modelu pierścień przysłony oraz stylizowaną odsłonę przeciwsłoneczną.

  

Za jakość dostarczanego obrazu będzie natomiast odpowiadać ten sam co w przypadku współczesnego modelu układ optyczny, składający się z 8 soczewek w 5 grupach, które pozwolą nam na ostrzenie z odległości 0,7 m. 11-listkową przysłonę przymkniemy zaś do wartości f/16. Korpus obiektywu, podobnie jak w wersji standardowej, został w całości wykonany z metalu.

Cena i dostępność

Specjalny wygląd, to także specjalna cena, która wydaje się wygórowana nawet jak na Leikę. Za obiektyw zapłacimy 9,500 dolarów (około 33 800 zł), czyli o 1800 dolarów więcej niż przyszłoby nam zapłacić za standardową wersję obiektywu.

Szkło trafi do sprzedaży 4 grudnia, w limitowanej edycji 500 egzemplarzy, w kolorze czarnym i srebrnym.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem leica-camera.com.

 

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
TTartisan 500 mm f/6.3 z nowymi mocowaniami - Canon EF, Nikon F, Fujifilm X i… GFX
TTartisan 500 mm f/6.3 z nowymi mocowaniami - Canon EF, Nikon F, Fujifilm X i… GFX
Pierwszy chiński długi teleobiektyw doczekał się nowych wariantów mocowania. Od teraz zakupimy go także w wersjach do lustrzanek Canon i Nikon oraz bezlusterkowców Fujifilm X i...
5
Viltrox AF 27 mm f/1.2 Pro teraz również do Nikon Z i Sony E. Ruszyła przedsprzedaż
Viltrox AF 27 mm f/1.2 Pro teraz również do Nikon Z i Sony E. Ruszyła przedsprzedaż
Foto-Technika, dystrybutor marki Viltrox, ogłasza rozpoczęcie przedsprzedaży swojego najnowszego obiektywu Viltrox AF 27 mm f/1.2 Pro z mocowaniem Sony E oraz Nikon Z.
3
Nowy Panasonic Lumix S 28-200 mm f/4-7.1 Macro O.I.S., czyli jeden obiektyw do wszystkiego
Nowy Panasonic Lumix S 28-200 mm f/4-7.1 Macro O.I.S., czyli jeden obiektyw do wszystkiego
Jest mały i lekki, ale oferuje duży zoom i pozwala fotografować z bliska. Nowy obiektyw Panasonika na pewno spodoba się wszystkim, którzy niechętnie zmieniają w podróży obiektywy.
16
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)