Voigtländer Ultron 40 mm f/2 SL II S z mocowaniem Nikon F już dostępny w sprzedaży

Autor: Michał Chrzanowski

26 Wrzesień 2017
Artykuł na: 2-3 minuty

Usprawniona optyka, mniejsza minimalna odległość ostrzenia, a także bardziej klasyczny i stylowy design - to główne cechy modelu Ultron 40 mm f/2 SL II S. Nowy obiektyw Voigtländera jest już dostępny w sprzedaży.

O w pełni manualny obiektywie Ultron 40 mm f/2 SL II S z mocowaniem Nikon F informowaliśmy w połowie ubiegłego miesiąca. Wtedy też Voigltänder zaprezentował ulepszoną wersję stałki z 2012 roku. Nowa konstrukcja to usprawnienia zarówno pod względem wizualnym, jak i mechanicznym. Wygląda teraz bardziej "dojrzale" i stylistyką nawiązuje do innych modeli z oferty producenta. Otrzymujemy też znacznie lepiej - niż w przypadku poprzednika - uwydatniony pierścień ostrości, który powinien ułatwić operowanie obiektywem.

Teraz możesz podejść jeszcze bliżej

Producent usprawnił także układ optyczny. 6 soczewek w 5 grupach pozwoli nam teraz na ostrzenie z odległości już 25 cm. 9-listkowa przysłona zapewnić ma z kolei przyjemne dla oka rozmycie obrazu, a na obiektyw nakręcimy filtry o średnicy 52 mm. Nowa wersja szkła jest także większa i cięższa od poprzednika (66,3 × 37,5 mm i 260 g względem 63 x 24,5 mm i 200 g), a do sprzedaży trafi w dwóch wersjach kolorystycznych - z czarnym lub srebrnym gwintem filtra na froncie.

Poniżej możecie zobaczyć kilka zdjęć przykładowych wykonanych obiektywem. Niestety nie są to sample w pełnej rozdzielczości.

Voigtländer Ultron 40 mm f/2 SL II S z mocowaniem Nikon F jest już dostępny w sprzedaży. Za obiektyw przyjdzie zapłacić 515 dolarów, czyli około 2 tys. zł. Więcej informacji znajdziecie pod adresem cosina.co.jp.

Skopiuj link

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Viltrox AF 27 mm f/1.2 Pro teraz również do Nikon Z i Sony E. Ruszyła przedsprzedaż
Viltrox AF 27 mm f/1.2 Pro teraz również do Nikon Z i Sony E. Ruszyła przedsprzedaż
Foto-Technika, dystrybutor marki Viltrox, ogłasza rozpoczęcie przedsprzedaży swojego najnowszego obiektywu Viltrox AF 27 mm f/1.2 Pro z mocowaniem Sony E oraz Nikon Z.
1
Nowy Panasonic Lumix S 28-200 mm f/4-7.1 Macro O.I.S., czyli jeden obiektyw do wszystkiego
Nowy Panasonic Lumix S 28-200 mm f/4-7.1 Macro O.I.S., czyli jeden obiektyw do wszystkiego
Jest mały i lekki, ale oferuje duży zoom i pozwala fotografować z bliska. Nowy obiektyw Panasonika na pewno spodoba się wszystkim, którzy niechętnie zmieniają w podróży obiektywy.
11
Sony FE 24–50 mm f/2.8 G – jasny, mały i o połowę tańszy od G Mastera
Sony FE 24–50 mm f/2.8 G – jasny, mały i o połowę tańszy od G Mastera
Sony uzupełnia środkową półkę swojej szklarni o krótki, ale szybki i kompaktowy standardowy zoom f/2,8. To ciekawa propozycja nie tylko dla fotografów ale również filmowców.
10
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)