Voigtländer Ultron 40 mm f/2 SL II S z mocowaniem Nikon F już dostępny w sprzedaży

Autor: Michał Chrzanowski

26 Wrzesień 2017
Artykuł na: 2-3 minuty

Usprawniona optyka, mniejsza minimalna odległość ostrzenia, a także bardziej klasyczny i stylowy design - to główne cechy modelu Ultron 40 mm f/2 SL II S. Nowy obiektyw Voigtländera jest już dostępny w sprzedaży.

O w pełni manualny obiektywie Ultron 40 mm f/2 SL II S z mocowaniem Nikon F informowaliśmy w połowie ubiegłego miesiąca. Wtedy też Voigltänder zaprezentował ulepszoną wersję stałki z 2012 roku. Nowa konstrukcja to usprawnienia zarówno pod względem wizualnym, jak i mechanicznym. Wygląda teraz bardziej "dojrzale" i stylistyką nawiązuje do innych modeli z oferty producenta. Otrzymujemy też znacznie lepiej - niż w przypadku poprzednika - uwydatniony pierścień ostrości, który powinien ułatwić operowanie obiektywem.

Teraz możesz podejść jeszcze bliżej

Producent usprawnił także układ optyczny. 6 soczewek w 5 grupach pozwoli nam teraz na ostrzenie z odległości już 25 cm. 9-listkowa przysłona zapewnić ma z kolei przyjemne dla oka rozmycie obrazu, a na obiektyw nakręcimy filtry o średnicy 52 mm. Nowa wersja szkła jest także większa i cięższa od poprzednika (66,3 × 37,5 mm i 260 g względem 63 x 24,5 mm i 200 g), a do sprzedaży trafi w dwóch wersjach kolorystycznych - z czarnym lub srebrnym gwintem filtra na froncie.

Poniżej możecie zobaczyć kilka zdjęć przykładowych wykonanych obiektywem. Niestety nie są to sample w pełnej rozdzielczości.

Voigtländer Ultron 40 mm f/2 SL II S z mocowaniem Nikon F jest już dostępny w sprzedaży. Za obiektyw przyjdzie zapłacić 515 dolarów, czyli około 2 tys. zł. Więcej informacji znajdziecie pod adresem cosina.co.jp.

Skopiuj link

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Kolejne obiektywy Tamron do Nikon Z jeszcze w tym roku
Kolejne obiektywy Tamron do Nikon Z jeszcze w tym roku
W niedawnym wywiadzie przedstawiciele producenta zdradzili plany produkcji kolejnych obiektywów do Nikon Z. Czy przeniesiona zostanie cała oferta dostępna do Sony...
10
Obiektywy Irix Cine od teraz także z mocowaniem Fujifilm X
Obiektywy Irix Cine od teraz także z mocowaniem Fujifilm X
Irix otwiera się na filmowców wykorzystujących aparaty Fujifilm. Od dzisiaj wszystkie obiektywy z serii Cine dostępne są również w wersji z bagnetem X.
1
Leica Vario-Elmar-SL 100-400 mm f/5-6.3 - nowy tele-zoom to kolejne szkło producenta, które wygląda bardzo znajomo
Leica Vario-Elmar-SL 100-400 mm f/5-6.3 - nowy tele-zoom to kolejne szkło producenta, które...
Leica zaprezentowała najnowszy przybytek w ofercie zoomów do systemu L-Mount. Model Leica Vario-Elmar-SL 100-400 mm f/5-6.3 to stosunkowo kompaktowa propozycja dla...
5
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)