Voigtländer 10 mm f/5.6 Hyper-Wide-Heliar Aspherical E - test obiektywu

Wyniki testu:
Jakość obrazu:
7
Cena / Jakość:
6
Optyka:
6
Budowa:
7.5
Marka:
Voigtlander
Nasza ocena:

68%

Nowy Voigtländer 10 mm f/5.6 Hyper-Wide-Heliar Aspherical E to „najszerszy rektilinearny obiektyw jaki kiedykolwiek wyprodukowano do pełnoklatkowego aparatu“ - zapewnia producent. Zobaczcie, jak ta wyjątkowa konstrukcja wypadła w praktyce.

Autor: Michał Chrzanowski

7 Październik 2016
Artykuł na: 23-28 minut
Spis treści

O nowym ultraszerokokątnym obiektywie Voigtländer 10 mm f/5.6 Hyper-Wide-Heliar Aspherical E po raz pierwszy usłyszeliśmy w ostatnim kwartale ubiegłego roku. Mimo to na jego oficjalną premierę oraz dostępność na polskim rynku musieliśmy czekać aż do połowy lipca 2016 roku. Jednak, jak zapewnia producent, było warto, ponieważ „jest to najszerszy rektilinearny obiektyw jaki kiedykolwiek wyprodukowano do pełnoklatkowego aparatu“.

Manualny Voigtländer 10 mm f/5.6 to zupełnie nowa i wykonana od podstaw konstrukcja, która ma efektywnie współpracować z bezlusterkowcami Sony z rodziny A7 i dostarczać przy tym niespotykanej nigdy wcześniej perspektywy i jakości obrazu - w tej klasie sprzętu. Tak więc obiektyw powinien trafić w gusta najbardziej zaawansowanych i wymagających fotografów poszukujących wyjątkowo szerokiego szkła. A dzięki ogniskowej 10 mm oraz zaawansowanemu układowi optycznemu, nowy Voigtländer może okazać się świetnym narzędziem do fotografowania krajobrazu czy architektury.

Zobacz wszystkie zdjęcia (4)

Za Voigtländera 10 mm f/5.6 Hyper-Wide-Heliar Aspherical z mocowaniem Sony E przyjdzie nam zapłacić 4 799 zł. Nie jest to mało jak za w pełni manualną stałkę, jednak parametry obiektywu - zwłaszcza jego ogniskowa - robią wrażenie. Co więcej, ma to być konstrukcja jedyna w swoim rodzaju, która może idealnie dopełnić pełnoklatkowy system Sony E.

Zapraszamy do lektury testu Voigtländera 10 mm f/5.6 Hyper-Wide-Heliar Aspherical E, gdzie zaprezentujemy wyniki, które otrzymaliśmy w naszym laboratorium oraz zdjęcia przykładowe wykonane w plenerze.

Dodaj ocenę i odbierz darmowy e-book
Digital Camera Polska
Spis treści

Poprzednia

Skopiuj link

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Nikon Nikkor Z 600 mm f/6.3 VR S - test praktyczny i zdjęcia przykładowe [RAW]
Nikon Nikkor Z 600 mm f/6.3 VR S - test praktyczny i zdjęcia przykładowe [RAW]
Kolejny teleobiektyw w systemie Nikon Z jest alternatywą z jednej strony dla drogich, profesjonalnych stałek, a z drugiej klasycznych zoomów do dzikiej przyrody i sportu. Sprawdzamy, czy ta...
39
Sony FE 24-50 mm f/2.8 G - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe (RAW)
Sony FE 24-50 mm f/2.8 G - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe (RAW)
Rozwiązywanie problemu którego nie ma, czy może przebłysk geniuszu? Sprawdzamy, co do zaoferowania ma Sony FE 24-50 mm f/2.8 G - kompaktowa i tańsza alternatywa dla systemowego zooma...
29
Tamron 17-50 mm f/4 DI III VXD – test praktyczny (+RAW)
Tamron 17-50 mm f/4 DI III VXD – test praktyczny (+RAW)
Tamron testuje kolejny ciekawy zakres ogniskowych, tym razem przesuwając punkt ciężkości w stronę szerokiego kąta. Czy to idealny zoom dla podróżnika z krajobrazowym zacięciem? Mieliśmy okazję to...
37
Więcej z tagiem: Voigtlander 10 mm f/5.6 Hyper-Wide-Heliar Aspherical E
Powiązane artykuły