Voigtländer 10 mm f/5.6 Hyper-Wide-Heliar Aspherical E - test obiektywu

Wyniki testu:
Jakość obrazu:
7
Cena / Jakość:
6
Optyka:
6
Budowa:
7.5
Marka:
Voigtlander
Nasza ocena:

68%

Nowy Voigtländer 10 mm f/5.6 Hyper-Wide-Heliar Aspherical E to „najszerszy rektilinearny obiektyw jaki kiedykolwiek wyprodukowano do pełnoklatkowego aparatu“ - zapewnia producent. Zobaczcie, jak ta wyjątkowa konstrukcja wypadła w praktyce.

3
Michał Chrzanowski
7 Październik 2016
Artykuł na: 23-28 minut
Spis treści

O nowym ultraszerokokątnym obiektywie Voigtländer 10 mm f/5.6 Hyper-Wide-Heliar Aspherical E po raz pierwszy usłyszeliśmy w ostatnim kwartale ubiegłego roku. Mimo to na jego oficjalną premierę oraz dostępność na polskim rynku musieliśmy czekać aż do połowy lipca 2016 roku. Jednak, jak zapewnia producent, było warto, ponieważ „jest to najszerszy rektilinearny obiektyw jaki kiedykolwiek wyprodukowano do pełnoklatkowego aparatu“.

Manualny Voigtländer 10 mm f/5.6 to zupełnie nowa i wykonana od podstaw konstrukcja, która ma efektywnie współpracować z bezlusterkowcami Sony z rodziny A7 i dostarczać przy tym niespotykanej nigdy wcześniej perspektywy i jakości obrazu - w tej klasie sprzętu. Tak więc obiektyw powinien trafić w gusta najbardziej zaawansowanych i wymagających fotografów poszukujących wyjątkowo szerokiego szkła. A dzięki ogniskowej 10 mm oraz zaawansowanemu układowi optycznemu, nowy Voigtländer może okazać się świetnym narzędziem do fotografowania krajobrazu czy architektury.

Zobacz wszystkie zdjęcia (4)

Za Voigtländera 10 mm f/5.6 Hyper-Wide-Heliar Aspherical z mocowaniem Sony E przyjdzie nam zapłacić 4 799 zł. Nie jest to mało jak za w pełni manualną stałkę, jednak parametry obiektywu - zwłaszcza jego ogniskowa - robią wrażenie. Co więcej, ma to być konstrukcja jedyna w swoim rodzaju, która może idealnie dopełnić pełnoklatkowy system Sony E.

Zapraszamy do lektury testu Voigtländera 10 mm f/5.6 Hyper-Wide-Heliar Aspherical E, gdzie zaprezentujemy wyniki, które otrzymaliśmy w naszym laboratorium oraz zdjęcia przykładowe wykonane w plenerze.

Dodaj ocenę i odbierz darmowy numer DCP
Digital Camera Polska
Spis treści

Poprzednia

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Canon RF 15-35 mm f/2.8L IS USM - zdjęcia przykładowe
Canon RF 15-35 mm f/2.8L IS USM - zdjęcia przykładowe
Pierwszy obiektyw z reporterskiej "świętej trójcy" systemu R trafił już na rynek. Zobaczcie, jak radzi sobie w praktyce.
13
2
Tamron SP 35 mm f/1.4 Di USD - test obiektywu
Tamron SP 35 mm f/1.4 Di USD - test obiektywu
Nowa stałka Tamrona ma być ukoronowaniem linii Superior Performance i pretendentem do miana najlepszego obiektywu 35 mm na rynku. Sprawdzamy jak naprawdę radzi sobie klejnot w koronie japońskiego...
18
4
Tamron SP 35 mm f/1.4 Di USD - zdjęcia przykładowe
Tamron SP 35 mm f/1.4 Di USD - zdjęcia przykładowe
Optyka z najnowszymi rozwiązaniami, najwyższa jakość i plastyka obrazu, ultraszybki autofokus i odporna budowa - taki ma być najnowszy Tamron SP 35 mm f/1.4 Di USD. Czy rzeczywiście to jedna z...
13
0
Więcej z tagiem: Voigtlander 10 mm f/5.6 Hyper-Wide-Heliar Aspherical E
Powiązane artykuły