Voigtlander Ultron 40 mm f/2 SL II S - usprawniona wersja manualnej stałki do Nikona

Autor: Maciej Luśtyk

18 Sierpień 2017
Artykuł na: 2-3 minuty

Producent optyki Voigtländer zaprezentował obiektyw Ultron 40 mm f/2 SL II S - usprawnioną wersję konstrukcji z 2012 roku. Projektantom udało się znacznie zmniejszyć minimalną odległość ostrzenia.

Nowy manualny Voigltander Ultron 40 mm f/2 SL II S z mocowaniem Nikon F, to usprawnienie zarówno pod względem wizualnym, jak i mechanicznym. Nowa wersja szkła wygląda teraz bardziej okazale i poważnie, nawiązując stylistyką do innych modeli z oferty. Otrzymujemy też uwydatniony pierścień ostrości, który powinien ułatwić operowanie obiektywem.

Podejdź bliżej

Producent usprawnił także układ optyczny. 6 soczewek w 5 grupach pozwoli nam teraz na ostrzenie z odległości już 25 cm. 9-listkowa przysłona zapewnić ma z kolei przyjemne dla oka rozmycie obrazu, a na obiektyw nakręcimy filtry o średnicy 52 mm. Nowa wersja szkła jest także większa i cięższa od poprzednika (66,3 × 37,5 mm i 260 g względem 63 x 24,5 mm i 200 g), a do sprzedaży trafi w dwóch wersjach kolorystycznych - z czarnym lub srebrnym gwintem filtra na froncie.

Poniżej możecie zobaczyć kilka zdjęć przykładowych wykonanych obiektywem. Niestety nie są to sample w pełnej rozdzielczości.

Sugerowana cena obiektywu na rynku japońskim to 60 tys. jenów, czyli około 2000 tys. zł. Na razie nie wiemy jednak ile za obiektyw będziemy musieli zapłacić na polskim rynku. Nowe szkło w sprzedaży pojawić ma się na początku września.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem cosina.co.jp.

 

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Viltrox AF 27 mm f/1.2 Pro teraz również do Nikon Z i Sony E. Ruszyła przedsprzedaż
Viltrox AF 27 mm f/1.2 Pro teraz również do Nikon Z i Sony E. Ruszyła przedsprzedaż
Foto-Technika, dystrybutor marki Viltrox, ogłasza rozpoczęcie przedsprzedaży swojego najnowszego obiektywu Viltrox AF 27 mm f/1.2 Pro z mocowaniem Sony E oraz Nikon Z.
1
Nowy Panasonic Lumix S 28-200 mm f/4-7.1 Macro O.I.S., czyli jeden obiektyw do wszystkiego
Nowy Panasonic Lumix S 28-200 mm f/4-7.1 Macro O.I.S., czyli jeden obiektyw do wszystkiego
Jest mały i lekki, ale oferuje duży zoom i pozwala fotografować z bliska. Nowy obiektyw Panasonika na pewno spodoba się wszystkim, którzy niechętnie zmieniają w podróży obiektywy.
11
Sony FE 24–50 mm f/2.8 G – jasny, mały i o połowę tańszy od G Mastera
Sony FE 24–50 mm f/2.8 G – jasny, mały i o połowę tańszy od G Mastera
Sony uzupełnia środkową półkę swojej szklarni o krótki, ale szybki i kompaktowy standardowy zoom f/2,8. To ciekawa propozycja nie tylko dla fotografów ale również filmowców.
10
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)