Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Canon EF-S 18-135mm f/3.5-5.6 IS USM – szeroki zakres ogniskowych, usprawniony autofokus i stabilizacja

0

Autor: Michał Chrzanowski

18 Luty 2016
Artykuł na: 6-9 minut
Canon zaprezentował również nowy kompaktowy i uniwersalny zoom. EF-S 18-135mm f/3,5-5,6 IS USM to pierwszy model wyposażony w zaawansowaną technologię Nano USM, która ma zapewnić płynną i cichą regulację ostrości. Obiektyw będzie można nabyć osobno lub w zestawie z aparatem EOS 80D.

Canon EF-S 18-135mm f/3,5-5,6 IS USM to bardziej wszechstronny obiektyw kitowy, który został zaprezentowany wraz z aparatem EOS D80. Serce nowego modelu stanowi 16 elementów rozmieszczonych w 12 grupach. Wśród nich znajdziemy jedną soczewkę asferyczną i jedną ze szkła UD o obniżonym współczynniku dyspersji. Obiektyw posiada szeroki zakres ogniskowych 18-135 mm (29-216 mm ekwiwalent dla systemu małoobrazkowego) oraz zmienne światło f/3.5-5.6. Z kolei dzięki 7-listkowej przysłonie będziemy w stanie uzyskać przyjemne dla oka bokeh – zwłaszcza na najdłuższej ogniskowej. Ponadto jest to pierwszy obiektyw w ofercie producenta wyposażony w technologię Nano USM, która ma zapewnić płynną i cichą regulację ostrości w trakcie nagrywania filmów, a także szybkie działanie podczas fotografowania. Co więcej, nowa konstrukcja posiada optyczną stabilizację obrazu, która pomoże podczas fotografowania na dłuższych czasach naświetlania. Obiektyw mierzy 67 x 77.4 x 96 mm i waży 515 g.

Wraz z nowym szkłem został zaprezentowany także Power Zoom Adapter PZ-E1. Dzięki niemu, za pomocą palca, można płynnie regulować zoom w trakcie nagrywania, co optymalnie sprawdzi się podczas tworzenia nieco bardziej zaawansowanych produkcji filmowych. Opcjonalnie możliwe jest także sterowanie za pośrednictwem Wi-Fi .

Zobacz wszystkie zdjęcia (4)

EF-S 18-135mm f/3,5-5,6 IS USM – kluczowe cechy:

  • Szeroki i uniwersalny zakres ogniskowych
  • Technologia Nano USM zapewnia szybki AF podczas fotografowania oraz płynną i cichą regulację ostrości w trakcie nagrywania
  • 4-stopniowy optyczny stabilizator obrazu
  • Stabilne filmy dzięki dynamicznej stabilizacji obrazu
  • Kompaktowy, wysokiej jakości obiektyw

Power Zoom Adapter PZ-E1- kluczowe cechy:

  • Kompaktowy i przenośny Power Zoom Adapter
  • Płynna regulacja ostrości podczas nagrywania filmów
  • Świetnie sprawdzi się przy tworzeniu reportaży
  • Kontrola nad zbliżeniem za pośrednictwem Wi-Fi i aplikacji Canon Camera Connect
  • Kontrola nad szybkością zoomu

Canon EF-S 18-135mm f/3,5-5,6 IS USM będzie dostępny w sprzedaży już od marca 2016 roku w cenie około 600 dolarów lub w zestawie z aparatem EOS D80 za łączną cenę około 1800 dolarów. Natomiast za Power Zoom Adapter PZ-E1 pojawi się w czerwcu bieżącego roku i za adapter przyjdzie zapłacić około 150 dolarów. Polskie ceny jak na razie nie są znane. Więcej informacji możecie znaleźć na stronie www.canon.pl.

Dodaj ocenę i odbierz darmowy e-book
Digital Camera Polska

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Irix 45 mm f/1.4 GFX Dragonfly - jasny, niedrogi szeroki kąt do aparatów średnioformatowych Fujifilm
Irix 45 mm f/1.4 GFX Dragonfly - jasny, niedrogi szeroki kąt do aparatów średnioformatowych Fujifilm
Najnowszy manualny obiektyw Irix powinien znaleźć się na celowniku wszystkich zainteresowanych aparatami Fujifilm GFX. To najjaśniejszy odpowiednik obiektywu 35 mm w...
9
0
Superjasny obiektyw Irix do Fujifilm GFX jeszcze w tym miesiącu
Superjasny obiektyw Irix do Fujifilm GFX jeszcze w tym miesiącu
Irix wypuścił kolejną zapowiedź swojego pierwszego obiektywu do średnioformatowego systemy GFX. Wygląda na to, że producent chce zawojować ten segment jasnością...
0
0
Samyang 14 mm T3.1 MK2 VDSLR - ultraszeroki kąt dołącza do rodziny niedrogich filmowych stałek
Samyang 14 mm T3.1 MK2 VDSLR - ultraszeroki kąt dołącza do rodziny niedrogich filmowych stałek
Latem producent zaktualizował linię budżetowych obiektywów kinematograficznych VDSLR. Teraz uzupełnia ją model...
2
0
Powiązane artykuły