Schneider-Kreuznach porzucił plany produkcji obiektywów do systemu Mikro Cztery Trzecie

0

Autor: Maciej Luśtyk

7 Lipiec 2015
Artykuł na: 4-5 minut
Trzy lata temu podczas targów Photokina niemiecki producent optyki zaprezentował prototypy obiektywów do systemu Mikro Cztery Trzecie. Od tamtej porty słuch o nich zaginął. Okazuje się, że w związku z restrukturyzacją firma zaniechała plany wkroczenia na rynek optyki do aparatów bezlusterkowych.

Obiektywy pokazane podczas targów Photokina 2012 to modele Super Angulon 14 mm f/2.0, Xenon 30 mm f/1.4 i Macro Symmar 60 mm f/2.4. Wszystkie miały charakteryzować się wysokiej jakości optyką i wykonaniem. Poznaliśmy nawet orientacyjną cenę jednego z nich. Szeroki kąt 14 mm o świetle f/2.0 wyceniany był na 1500 euro. Po targach jednak słuch o obiektywach zaginął.

Podczas zeszłotygodniowej konferencji Schneider-Kreuznach ogłosił, że w związku z procesem restrukturyzacji zaniechał plany produkcji optyki do aparatów bezlusterkowych i kompaktowych. Zamiast tego producent zamierza skupić się na rozwoju technologii dla branży medycznej i przemysłowej.

Z pewnością producent wie, co robi, jednak biorąc pod uwagę stale umacniającą się pozycję aparatów bezlusterkowych, które prędzej czy później prawdopodobnie wypchną z rynku lustrzanki, ciężko powiedzieć czy taki ruch jest właściwy. Gdy nadejdzie moment, w którym profesjonaliści przesiądą się na bezlusterkowce, wielu z nich będzie chciało zainwestować w zaawansowaną optykę.

Więcej informacji znajdziecie na stronie pressebox.com

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Canon RF 100-500 f/4.5-7.1L IS USM - uniwersalny teleobiektyw do fotografii sportu i przyrody
Canon RF 100-500 f/4.5-7.1L IS USM - uniwersalny teleobiektyw do fotografii sportu i przyrody
Najnowszy tele-zoom z rodziny RF pretenduje do miana najbardziej wszechstronnego współczesnego obiektywu tego typu, który spodobać ma się tak zaawansowanym hobbystom...
9
0
Canon RF 85 mm f/2 Macro IS STM - przystępna portretówka, która posłuży także za obiektyw makro
Canon RF 85 mm f/2 Macro IS STM - przystępna portretówka, która posłuży także za obiektyw makro
Najnowszy obiektyw portretowy to kolejna bardziej przyjazna dla portfela pozycja w systemie RF. Choć jest drożna od budżetowych modeli 85 mm f/1.8 konkurencji oferuje...
2
2
Canon RF 600 mm f/11 IS STM i RF 800 mm f/11 IS STM - supertele dla hobbystów
Canon RF 600 mm f/11 IS STM i RF 800 mm f/11 IS STM - supertele dla hobbystów
Kto powiedział, że obiektywy o porażających ogniskowych musza kosztować po kilkadziesiąt tysięcy złotych? Nowe modele 600 mm f/11 i 800 mm f/11, choć mogą wydawać się...
17
2
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)