Schneider-Kreuznach porzucił plany produkcji obiektywów do systemu Mikro Cztery Trzecie

0
Maciej Luśtyk
7 Lipiec 2015
Artykuł na: 2-3 minuty
Trzy lata temu podczas targów Photokina niemiecki producent optyki zaprezentował prototypy obiektywów do systemu Mikro Cztery Trzecie. Od tamtej porty słuch o nich zaginął. Okazuje się, że w związku z restrukturyzacją firma zaniechała plany wkroczenia na rynek optyki do aparatów bezlusterkowych.
Obiektywy pokazane podczas targów Photokina 2012 to modele Super Angulon 14 mm f/2.0, Xenon 30 mm f/1.4 i Macro Symmar 60 mm f/2.4. Wszystkie miały charakteryzować się wysokiej jakości optyką i wykonaniem. Poznaliśmy nawet orientacyjną cenę jednego z nich. Szeroki kąt 14 mm o świetle f/2.0 wyceniany był na 1500 euro. Po targach jednak słuch o obiektywach zaginął.
Zobacz wszystkie zdjęcia (1)

Podczas zeszłotygodniowej konferencji Schneider-Kreuznach ogłosił, że w związku z procesem restrukturyzacji zaniechał plany produkcji optyki do aparatów bezlusterkowych i kompaktowych. Zamiast tego producent zamierza skupić się na rozwoju technologii dla branży medycznej i przemysłowej.

Z pewnością producent wie, co robi, jednak biorąc pod uwagę stale umacniającą się pozycję aparatów bezlusterkowych, które prędzej czy później prawdopodobnie wypchną z rynku lustrzanki, ciężko powiedzieć czy taki ruch jest właściwy. Gdy nadejdzie moment, w którym profesjonaliści przesiądą się na bezlusterkowce, wielu z nich będzie chciało zainwestować w zaawansowaną optykę.

Więcej informacji znajdziecie na stronie pressebox.com

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Yasuhara ANTHY 35 mm f/1.8 - niedrogi manualny obiektyw do pełnoklatkowych bezlusterkowców
Yasuhara ANTHY 35 mm f/1.8 - niedrogi manualny obiektyw do pełnoklatkowych bezlusterkowców
Na rynku optyki jak grzyby po deszczu wyrastają nowe przystępne cenowo konstrukcje. Do grona budżetowych manualnych stałek dołącza Yasuhara 35 mm f/1.8, która wedle...
9
0
Sigma 24-70 mm f/2.8 DG DN ART będzie prawie dwa razy tańsza od systemowego obiektywu Sony
Sigma 24-70 mm f/2.8 DG DN ART będzie prawie dwa razy tańsza od systemowego obiektywu Sony
Przed tygodniem Sigma pokazała nowy reporterski zoom do systemu Sony E, który według zapowiedzi ma być najlepszym szkłem w swojej klasie. Okazuje się, że 
22
5
Tokina ATX-i 100 mm f/2.8 1:1 Macro - niedrogi obiektyw makro nowej generacji do lustrzanek
Tokina ATX-i 100 mm f/2.8 1:1 Macro - niedrogi obiektyw makro nowej generacji do lustrzanek
Tokina nie zalewa nas premierami tak, jak inni producenci, ale nowy obiektyw na pewno zwróci uwagę zarówno miłośników makro, jak i portrecistów.
6
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)