Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Schneider-Kreuznach porzucił plany produkcji obiektywów do systemu Mikro Cztery Trzecie

0

Autor: Maciej Luśtyk

7 Lipiec 2015
Artykuł na: 4-5 minut
Trzy lata temu podczas targów Photokina niemiecki producent optyki zaprezentował prototypy obiektywów do systemu Mikro Cztery Trzecie. Od tamtej porty słuch o nich zaginął. Okazuje się, że w związku z restrukturyzacją firma zaniechała plany wkroczenia na rynek optyki do aparatów bezlusterkowych.

Obiektywy pokazane podczas targów Photokina 2012 to modele Super Angulon 14 mm f/2.0, Xenon 30 mm f/1.4 i Macro Symmar 60 mm f/2.4. Wszystkie miały charakteryzować się wysokiej jakości optyką i wykonaniem. Poznaliśmy nawet orientacyjną cenę jednego z nich. Szeroki kąt 14 mm o świetle f/2.0 wyceniany był na 1500 euro. Po targach jednak słuch o obiektywach zaginął.

Podczas zeszłotygodniowej konferencji Schneider-Kreuznach ogłosił, że w związku z procesem restrukturyzacji zaniechał plany produkcji optyki do aparatów bezlusterkowych i kompaktowych. Zamiast tego producent zamierza skupić się na rozwoju technologii dla branży medycznej i przemysłowej.

Z pewnością producent wie, co robi, jednak biorąc pod uwagę stale umacniającą się pozycję aparatów bezlusterkowych, które prędzej czy później prawdopodobnie wypchną z rynku lustrzanki, ciężko powiedzieć czy taki ruch jest właściwy. Gdy nadejdzie moment, w którym profesjonaliści przesiądą się na bezlusterkowce, wielu z nich będzie chciało zainwestować w zaawansowaną optykę.

Więcej informacji znajdziecie na stronie pressebox.com

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Tokina ATX-i 17-35 mm f/4 - szerokokątny zoom do pełnej klatki
Tokina ATX-i 17-35 mm f/4 - szerokokątny zoom do pełnej klatki
Tokina zaprezentowała szerokokątny zoom nowej generacji. Model z serii ATX-i dostępny jest w wersji z bagnetami Canon EF oraz Nikon F ma do zaoferowania
0
0
Tokina ATX-M 23 mm f/1.4 X i ATX-M 33 mm f/1.4 X - jasne obiektywy z AF do bezlusterkowców Fujifilm X
Tokina ATX-M 23 mm f/1.4 X i ATX-M 33 mm f/1.4 X - jasne obiektywy z AF do bezlusterkowców...
Są jasne, solidne i niedrogie. Dwa stałoogniskowe obiektywy z autofokusem do aparatów Fujifilm X prezentuje Tokina. Są już pierwsze sample!
6
0
Voigtlander Super Nokton 29 mm f/0.8 Aspherical - najjaśniejszy obiektyw na rynku
Voigtlander Super Nokton 29 mm f/0.8 Aspherical - najjaśniejszy obiektyw na rynku
Użytkownicy systemu M43 otrzymali właśnie portretowy Święty Graal. Konstrukcja, oferująca ekwiwalent ogniskowej 58 mm zapewni nam niespotykaną w systemie głębię...
2
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)