Schneider-Kreuznach porzucił plany produkcji obiektywów do systemu Mikro Cztery Trzecie

0
Maciej Luśtyk
7 Lipiec 2015
Artykuł na: 2-3 minuty
Trzy lata temu podczas targów Photokina niemiecki producent optyki zaprezentował prototypy obiektywów do systemu Mikro Cztery Trzecie. Od tamtej porty słuch o nich zaginął. Okazuje się, że w związku z restrukturyzacją firma zaniechała plany wkroczenia na rynek optyki do aparatów bezlusterkowych.
Obiektywy pokazane podczas targów Photokina 2012 to modele Super Angulon 14 mm f/2.0, Xenon 30 mm f/1.4 i Macro Symmar 60 mm f/2.4. Wszystkie miały charakteryzować się wysokiej jakości optyką i wykonaniem. Poznaliśmy nawet orientacyjną cenę jednego z nich. Szeroki kąt 14 mm o świetle f/2.0 wyceniany był na 1500 euro. Po targach jednak słuch o obiektywach zaginął.
Zobacz wszystkie zdjęcia (1)

Podczas zeszłotygodniowej konferencji Schneider-Kreuznach ogłosił, że w związku z procesem restrukturyzacji zaniechał plany produkcji optyki do aparatów bezlusterkowych i kompaktowych. Zamiast tego producent zamierza skupić się na rozwoju technologii dla branży medycznej i przemysłowej.

Z pewnością producent wie, co robi, jednak biorąc pod uwagę stale umacniającą się pozycję aparatów bezlusterkowych, które prędzej czy później prawdopodobnie wypchną z rynku lustrzanki, ciężko powiedzieć czy taki ruch jest właściwy. Gdy nadejdzie moment, w którym profesjonaliści przesiądą się na bezlusterkowce, wielu z nich będzie chciało zainwestować w zaawansowaną optykę.

Więcej informacji znajdziecie na stronie pressebox.com

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
SLR Magic Micro Prime 21 mm T1.6 i 50 mm T1.4 - filmowe stałki do Mikro Cztery Trzecie
SLR Magic Micro Prime 21 mm T1.6 i 50 mm T1.4 - filmowe stałki do Mikro Cztery Trzecie
Producent niedrogich obiektywów filmowych wprowadził do swojej oferty dwa nowe jasne modele kierowane do użytkowników systemu M43.
4
0
Sirui 50 mm f/1.8 1.33x - czy nadchodzi era tanich obiektywów anamorficznych?
Sirui 50 mm f/1.8 1.33x - czy nadchodzi era tanich obiektywów anamorficznych?
Obiektywy anamorficzne to droga zabawa nawet jak na standardy profesjonalnych produkcji wideo. Być może jednak jesteśmy w przeddzień prawdziwej rewolucji.
12
0
Sony FE C 16-35 mm T3.1 G - szerokokątny obiektyw filmowy z AF i silnikiem zoom. Dwa kolejne na horyzoncie
Sony FE C 16-35 mm T3.1 G - szerokokątny obiektyw filmowy z AF i silnikiem zoom. Dwa kolejne na...
Wygląda na to, że Sony szykuje dla filmowców nową serię obiektywów zoom, które sprawić mają, źe uzyskanie pożądanych efektów stanie się znacznie łatwiejsze niż...
6
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)