Photomyne - „zeskanuj” odbitki za pomocą smartfona

0
Maciej Luśtyk
30 Maj 2016
Artykuł na: 4-5 minut

Wszyscy mamy w domu albumy pełne starych zdjęć rodzinnych, którymi wielu z nas chciałoby móc pochwalić się w sieci. Co jednak zrobić gdy nie mamy skanera? Prostszym i szybszym rozwiązaniem może okazać się smartfon.

Jak przenieść stare odbitki do świata cyfrowego bez skanera? Do digitalizacji zdjęć możemy użyć także aparatów cyfrowych, również tych znajdujących się w naszych smartfonach, a biorąc pod uwagę coraz większe rozdzielczości, jakie oferują, efekty będą całkiem zadowalające.

Sam pomysł nie jest nowy, widzieliśmy już chociażby takie projekty jak QromaScan, jednak twórcy programu Photomyne twierdzą, że są w stanie cały proces znacznie usprawnić i ułatwić dzielenie się starymi fotografiami.

 

Stworzona przez nich aplikacja stawia przede wszystkim na wydajność, pozwalając na digitalizację całych stron albumu za pomocą jednego kliknięcia. Oczywiście uzyskana w ten sposób jakość będzie kilkukrotnie gorsza niż gdybyśmy „zeskanowali” jedno zdjęcie, niemniej jednak będzie ciekawym rozwiązaniem dla osób, którym zależy przede wszystkim na szybkim podzieleniu się zdjęciami w internecie.

Oczywiście zdjęcia możemy archiwizować również pojedynczo i edytować je tak, by wyglądały jak najbardziej atrakcyjnie. Aplikacja to także rozbudowane funkcje pozwalające na dzielenie się zdjęciami w mediach społecznościowych. Między innymi, otrzymujemy możliwość synchronizacji fotografii z osią czasu na naszych profilach w serwisie Facebook.

Photomyne oferuje też swoją własną platformę społecznościową, w której możemy odkrywać zdjęcia innych osób na podobnej zasadzie jak w serwisie Instagram. Niebawem pojawić ma się także aktualizacja pozwalająca na tworzenie wspólnych albumów z innymi użytkownikami i archiwizację zdjęć w chmurze.

Aplikacja dostępna jest na urządzenia z systemem iOS w cenie $5. Jeśli zdecydujemy się opłacić abonament wynoszący $12 rocznie, otrzymamy nielimitowaną przestrzeń dyskową i dostęp do zarchiwizowanych zdjęć z poziomu zwykłego komputera. Niebawem pojawić ma się także wersja na Androida.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem photomyne.com.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Mobile
Firstlight - FiLMiC startuje z „profesjonalną” aplikacją dla fotografów
Firstlight - FiLMiC startuje z „profesjonalną” aplikacją dla fotografów
Firmy FiLMiC nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Aplikacja FiLMiC Pro, znacznie rozszerzająca możliwości kamery w iPhone’ach, to chleb powszedni wszystkich, którzy...
4
2
108 megapikseli, duża matryca i 5 obiektywów - Xiaomi chce zrewolucjonizować fotografię mobilną
108 megapikseli, duża matryca i 5 obiektywów - Xiaomi chce zrewolucjonizować fotografię mobilną
Smartfony chińskiej marki przez długi czas kusiły klientów raczej ceną niż dobrą jakością zdjęć, współpraca z Samsungiem i nowa, przełomowa matryca mają to zmienić. DxO Mark już dał się...
33
15
Google Pixel 4 - tak dobry, że używa go Annie Leibovitz
Google Pixel 4 - tak dobry, że używa go Annie Leibovitz
Wytarty frazes, mówiący o tym że najlepszy jest aparat, który mamy przy sobie, Google stara się przekuć w rzeczywistość, po raz kolejny przenosząc software'ową magię na nowy poziom.
0
3
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)