Photomyne - „zeskanuj” odbitki za pomocą smartfona

0
Maciej Luśtyk
30 Maj 2016
Artykuł na: 2-3 minuty

Wszyscy mamy w domu albumy pełne starych zdjęć rodzinnych, którymi wielu z nas chciałoby móc pochwalić się w sieci. Co jednak zrobić gdy nie mamy skanera? Prostszym i szybszym rozwiązaniem może okazać się smartfon.

Jak przenieść stare odbitki do świata cyfrowego bez skanera? Do digitalizacji zdjęć możemy użyć także aparatów cyfrowych, również tych znajdujących się w naszych smartfonach, a biorąc pod uwagę coraz większe rozdzielczości, jakie oferują, efekty będą całkiem zadowalające.

Sam pomysł nie jest nowy, widzieliśmy już chociażby takie projekty jak QromaScan, jednak twórcy programu Photomyne twierdzą, że są w stanie cały proces znacznie usprawnić i ułatwić dzielenie się starymi fotografiami.

 

Stworzona przez nich aplikacja stawia przede wszystkim na wydajność, pozwalając na digitalizację całych stron albumu za pomocą jednego kliknięcia. Oczywiście uzyskana w ten sposób jakość będzie kilkukrotnie gorsza niż gdybyśmy „zeskanowali” jedno zdjęcie, niemniej jednak będzie ciekawym rozwiązaniem dla osób, którym zależy przede wszystkim na szybkim podzieleniu się zdjęciami w internecie.

Oczywiście zdjęcia możemy archiwizować również pojedynczo i edytować je tak, by wyglądały jak najbardziej atrakcyjnie. Aplikacja to także rozbudowane funkcje pozwalające na dzielenie się zdjęciami w mediach społecznościowych. Między innymi, otrzymujemy możliwość synchronizacji fotografii z osią czasu na naszych profilach w serwisie Facebook.

Photomyne oferuje też swoją własną platformę społecznościową, w której możemy odkrywać zdjęcia innych osób na podobnej zasadzie jak w serwisie Instagram. Niebawem pojawić ma się także aktualizacja pozwalająca na tworzenie wspólnych albumów z innymi użytkownikami i archiwizację zdjęć w chmurze.

Aplikacja dostępna jest na urządzenia z systemem iOS w cenie $5. Jeśli zdecydujemy się opłacić abonament wynoszący $12 rocznie, otrzymamy nielimitowaną przestrzeń dyskową i dostęp do zarchiwizowanych zdjęć z poziomu zwykłego komputera. Niebawem pojawić ma się także wersja na Androida.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem photomyne.com.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Mobile
iPhone 11, 11 Pro i 11 Pro Max - powrót na fotograficzny szczyt?
iPhone 11, 11 Pro i 11 Pro Max - powrót na fotograficzny szczyt?
"Excitement" to słowo, które podczas tegorocznej konferencji Keynote przewinęło się setki razy. Czy jednak w obliczu tego, co ma do zaoferowania konkurencja nowe...
20
0
Xiaomi Redmi Note 8 Pro - pierwszy na świecie smartfon z 64-megapikselowym aparatem
Xiaomi Redmi Note 8 Pro - pierwszy na świecie smartfon z 64-megapikselowym aparatem
Matryca Samsunga, o której ostatnimi czasy zrobiło się głośno, znalazła wreszcie dla siebie ciało. Pierwszym aparatem, który skorzysta z dobrodziejstw 64-milionowego...
11
0
NeuralCam Night Photo - nocne zdjęcia z twojego iPhone’a jeszcze nigdy nie wyglądały tak dobrze
NeuralCam Night Photo - nocne zdjęcia z twojego iPhone’a jeszcze nigdy nie wyglądały tak dobrze
Czujecie się zawiedzeni, że wasz iPhone nie robi tak doskonałych zdjęć nocą jak flagowce Huawei czy Google? Niepotrzebnie. Zbliżone rezultaty obiecuje nowa aplikacja...
13
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)