Plustek OpticFilm 135 - łatwe, szybkie i niedrogie skanowanie

0
Maciej Luśtyk
24 Listopad 2015
Artykuł na: 2-3 minuty
Plustek zdążył już wyrobić sobie pozycję lidera na rynku skanerów do negatywów. Nowy model OpticFilm 135 oferuje rozdzielczość 3600 dpi, automatyczny podajnik do skanowania większych partii materiału i wygodny interfejs, dzięki czemu będzie doskonałym wyborem do archiwizacji slajdów i negatywów 35 mm.
Skaner Plustek OpticFilm 135 to nieco uszczuplona wersja flagowego modelu OpticFilm 120. Skaner wyposażono w optykę o rozdzielczości 3600 dpi i sensor CCD, który umożliwi zapisywanie skanów o rozdzielczości 17,3 Mp , z 48-bitową głębią kolorów, co pozwoli na wykonanie wysokiej jakości odbitek o rozmiarze 40 x 30 cm. Skanowanie jednego kadru w pełnej rozdzielczości zajmie niewiele ponad 3 minuty.Dodatkowo otrzymujemy automatyczny, napędzany silnikiem podajnik do filmów, który usprawni pracę w przypadku większej ilości materiału do zeskanowania, a urządzenie pozwoli też na skanowanie filmów panoramicznych. O to, aby cały proces przebiegał szybko i przyjemnie zadba wygodny interfejs oparty o 5 przycisków na obudowie.
Zobacz wszystkie zdjęcia (3)

Razem z urządzeniem otrzymujemy oprogramowanie QuickScan Plus, które pozwoli dokonać podstawowej korekty skanowanego obrazu oraz udostępnia bogaty zestaw filtrów i efektów. Dodatkowo za jego pomocą szybko umieścimy zdjęcia w serwisach społecznościowych, takich jak Facebook czy Flickr.

Nowy skaner Plustek będzie więc atrakcyjną propozycją dla osób szukających profesjonalnych możliwości w przystępnej cenie. Za pośrednictwem sklepu B&H kupimy go w cenie 375 euro. Polskiej ceny na razie nie znamy.

Więcej informacji znajdziecie na stronie plustek.com.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Fomei LED Mini 15W i 30W - kompaktowe, plenerowe lampy światła ciągłego
Fomei LED Mini 15W i 30W - kompaktowe, plenerowe lampy światła ciągłego
W ofercie czeskiego producenta pojawiły się ciekawe, kompaktowe lampy LED, które mają szansę wzbogacić produkcje wideo. Czy mają szansę zastąpić popularne...
0
0
X-Rite i1Photo Pro 3 Plus - kalibrator do zadań specjalnych
X-Rite i1Photo Pro 3 Plus - kalibrator do zadań specjalnych
Najnowsze urządzenie do pomiaru kolorów X-Rite pozbywać ma się ważnego problemu tego typu rozwiązań, jakim jest ograniczona zdolność pomiaru powierzchni szorstkich,...
3
0
Tenba Sue Bryce Collection - gdy jesteś niewolnikiem mody, ale też fotografem. Lub odwrotnie
Tenba Sue Bryce Collection - gdy jesteś niewolnikiem mody, ale też fotografem. Lub odwrotnie
Choć stylowe torby fotograficzne nie są na rynku nowością, dawno już nie widzieliśmy projektu tak mocno zaangażowanego pod względem wzornictwa. Zaskoczeniem jest także...
6
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (9)