Plustek OpticFilm 135 - łatwe, szybkie i niedrogie skanowanie

Plustek OpticFilm 135 -  łatwe, szybkie i niedrogie skanowanie
Plustek zdążył już wyrobić sobie pozycję lidera na rynku skanerów do negatywów. Nowy model OpticFilm 135 oferuje rozdzielczość 3600 dpi, automatyczny podajnik do skanowania większych partii materiału i wygodny interfejs, dzięki czemu będzie doskonałym wyborem do archiwizacji slajdów i negatywów 35 mm.
Skaner Plustek OpticFilm 135 to nieco uszczuplona wersja flagowego modelu OpticFilm 120. Skaner wyposażono w optykę o rozdzielczości 3600 dpi i sensor CCD, który umożliwi zapisywanie skanów o rozdzielczości 17,3 Mp , z 48-bitową głębią kolorów, co pozwoli na wykonanie wysokiej jakości odbitek o rozmiarze 40 x 30 cm. Skanowanie jednego kadru w pełnej rozdzielczości zajmie niewiele ponad 3 minuty.Dodatkowo otrzymujemy automatyczny, napędzany silnikiem podajnik do filmów, który usprawni pracę w przypadku większej ilości materiału do zeskanowania, a urządzenie pozwoli też na skanowanie filmów panoramicznych. O to, aby cały proces przebiegał szybko i przyjemnie zadba wygodny interfejs oparty o 5 przycisków na obudowie.
Zobacz wszystkie zdjęcia (3)
Razem z urządzeniem otrzymujemy oprogramowanie QuickScan Plus, które pozwoli dokonać podstawowej korekty skanowanego obrazu oraz udostępnia bogaty zestaw filtrów i efektów. Dodatkowo za jego pomocą szybko umieścimy zdjęcia w serwisach społecznościowych, takich jak Facebook czy Flickr.

Nowy skaner Plustek będzie więc atrakcyjną propozycją dla osób szukających profesjonalnych możliwości w przystępnej cenie. Za pośrednictwem sklepu B&H kupimy go w cenie 375 euro. Polskiej ceny na razie nie znamy.

Więcej informacji znajdziecie na stronie plustek.com.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Panasonic Lumix S1 - test aparatu
6 Maj 2019
Lumix S1 to tańszy model z zaprezentowanego niedawno duetu pełnoklatkowych bezlusterkowców Panasonika. Z matrycą o mniejszej rozdzielczości, ale z bardziej rozwiniętym trybem filmowym, ma przyciągać szerokie rzesze profesjonalistów szukających uniwersalnego i niezawodnego body. Sprawdźmy, czy podstawowa pełna klatka Lumix ma szansę spełnić ich oczekiwania!
0
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
10
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
12
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1