Plustek OpticFilm 135 - łatwe, szybkie i niedrogie skanowanie

0
Maciej Luśtyk
24 Listopad 2015
Artykuł na: 2-3 minuty
Plustek zdążył już wyrobić sobie pozycję lidera na rynku skanerów do negatywów. Nowy model OpticFilm 135 oferuje rozdzielczość 3600 dpi, automatyczny podajnik do skanowania większych partii materiału i wygodny interfejs, dzięki czemu będzie doskonałym wyborem do archiwizacji slajdów i negatywów 35 mm.
Skaner Plustek OpticFilm 135 to nieco uszczuplona wersja flagowego modelu OpticFilm 120. Skaner wyposażono w optykę o rozdzielczości 3600 dpi i sensor CCD, który umożliwi zapisywanie skanów o rozdzielczości 17,3 Mp , z 48-bitową głębią kolorów, co pozwoli na wykonanie wysokiej jakości odbitek o rozmiarze 40 x 30 cm. Skanowanie jednego kadru w pełnej rozdzielczości zajmie niewiele ponad 3 minuty.Dodatkowo otrzymujemy automatyczny, napędzany silnikiem podajnik do filmów, który usprawni pracę w przypadku większej ilości materiału do zeskanowania, a urządzenie pozwoli też na skanowanie filmów panoramicznych. O to, aby cały proces przebiegał szybko i przyjemnie zadba wygodny interfejs oparty o 5 przycisków na obudowie.
Zobacz wszystkie zdjęcia (3)

Razem z urządzeniem otrzymujemy oprogramowanie QuickScan Plus, które pozwoli dokonać podstawowej korekty skanowanego obrazu oraz udostępnia bogaty zestaw filtrów i efektów. Dodatkowo za jego pomocą szybko umieścimy zdjęcia w serwisach społecznościowych, takich jak Facebook czy Flickr.

Nowy skaner Plustek będzie więc atrakcyjną propozycją dla osób szukających profesjonalnych możliwości w przystępnej cenie. Za pośrednictwem sklepu B&H kupimy go w cenie 375 euro. Polskiej ceny na razie nie znamy.

Więcej informacji znajdziecie na stronie plustek.com.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
EIZO ColorEdge CS2740 - popularny monitor graficzny w nowej, doskonalszej odsłonie
EIZO ColorEdge CS2740 - popularny monitor graficzny w nowej, doskonalszej odsłonie
Na rynku debiutuje nowy monitor EIZO reprezentujący bardziej przystępną cenowo linię CS. Najnowszy ColorEdge CS2740 w żadnym wypadku nie może być jednak nazwany...
13
0
4 niespodzianki Ilforda. Nowe filmy już pod koniec października
4 niespodzianki Ilforda. Nowe filmy już pod koniec października
Ilford zapowiada pojawienie się nowych materiałów, które trafią do sprzedaży 24 października. Czego możemy się spodziewać?
15
0
Zhiyun WEEBILL-S, czyli nowy i wyjątkowo kompaktowy gimbal o dużych możliwościach
Zhiyun WEEBILL-S, czyli nowy i wyjątkowo kompaktowy gimbal o dużych możliwościach
Rynek stabilizatorów do aparatów rośnie w niesłabnącym tempie. Zhiyun odgryza poważny kawałek tego tortu, ale wciąż mu mało i dlatego wprowadza na rynek model rozszerzający innowacyjną rodzinę...
5
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (9)