Krótko

Koniec lustrzanek Sony. Bagnet Minolta A przeszedł do historii…

3

Autor: Krzysztof Mularczyk

6 Maj 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Ostatnie modele lustrzanek Sony zniknęły ze strony producenta. To symboliczny koniec systemu opartego na bagnecie A

Sony nigdy oficjalnie nie informowało o zaprzestaniu produkcji lustrzanek, ale z powodu rozwoju i popularności bezlusterkowego systemu, wyłączenie tej linii było do przewidzenia. Szacuje się, że produkcję ostatnich trzech modeli A99 II, A77 II i A68 zakończono w połowie 2020 roku.

O zniknięciu lustrzanek Sony z bazy na stronie producenta poinformował serwis Sony Alpha Rumors. Prawdopodobnie usunięto je przed 28 kwietnia. Poza tym, w sklepach internetowych (m.in. B&H ) ostatnie modele Sony A mają już oznaczenia “Niedostępne”. To jednoznaczne sygnały o końcu pewnej epoki. Nadal dostępne są w sprzedaży obiektywy Sony A, ale ich zniknięcie z rynku jest tylko kwestią czasu, a raczej zapasów sklepach.

Na polskiej stronie w portfolio znajdziemy jeszcze A99 II, A77 II, A68 i A58. Zapewne już niedługo...

Mocowanie A, na którym oparto produkcje lustrzanek Sony, zostało po raz pierwszy wprowadzone przez Minoltę w 1985 roku. Zastąpiło mocowanie SR, na którym Minolta opierała aparaty od 1958 roku. Historyczne przejęcie fotograficznej legendy przez Sony odbyło się w 2006 roku i zostało przypieczętowane w tym samym roku modelem A100.

Autor: Krzysztof Mularczyk

Redaktor serwisu Fotopolis.pl i magazynu Digital Camera Polska. Od 20 lat robi zdjęcia, testuje sprzęt fotograficzny i pisze o fotografii.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Siła backupu - Fujifilm odmawia zapłaty haraczu hakerom
Siła backupu - Fujifilm odmawia zapłaty haraczu hakerom
Na początku czerwca serwery Fujifilm padły ofiarą hakerów. Co sobie jednak myśleli atakując jednego z najważniejszych graczy rynku backupu?
0
0
Fotograficzna Publikacja Roku 2020/21 – poznaliśmy wyniki
Fotograficzna Publikacja Roku 2020/21 – poznaliśmy wyniki
Podczas inauguracji łódzkiego Fotofestiwalu ogłoszono wyniki podwójnej edycji konkursu nagradzającego najciekawsze książki fotograficzne. Publikujemy listę laureatów oraz uzasadnienie jury.
0
0
Associated Press sprzedaje zdjęcie z domeny publicznej jako NFT. A w sumie, to jeszcze gorzej...
Associated Press sprzedaje zdjęcie z domeny publicznej jako NFT. A w sumie, to jeszcze gorzej...
Aukcje NFT to szansa na zrewolucjonizowanie cyfrowej sztuki. Czy jednak szał na ich punkcie i chęć szybkiego zarobku nie zaczyna dewaluować ich oryginalnej idei? Z...
0
0
Powiązane artykuły