Nowy adapter pozwoli korzystać ze szkieł systemu A na korpusach Sony E

Autor: Redakcja Fotopolis

2 Wrzesień 2020
Artykuł na: 2-3 minuty

Producent wprowadza adapter LA-EA5, który ma dać drugie życie odstawionemu na boczny tor, lustrzankowemu systemowi Sony A.

Nowy adapter LA-EA5 jest przeznaczony do obiektywów z mocowaniem typu A z napędem AF (SSM lub SAM), ale dzięki wbudowanemu śrubokręcikowi wspiera również obiektywy typu A bez własnego napędu ostrości. Dzięki niemu posiadacze jakichkolwiek (z pewnymi wyjątkami) natywnych szkieł z lustrzankowego systemu Sony, będą mogli korzystać z nich na bezlusterkowych korpusach Sony E, z zachowaniem niemal pełnej funkcjonalności zarówno obiektywu, jak i aparatu.

Możemy więc liczyć na fotografowanie w trybach seryjnych z prędkością do 11 kl./s i wsparcie najnowszych systemów śledzenia AF w ostatnich generacjach aparatów producenta: α7 III, α7R III, α7R IV, α6100, α6400, α6600, α9, α9 II i α7S III. Z małymi wyjątkami. Adapter nie obsługuje telekonwerterów, a w przypadku obiektywów A system AF nie będzie działał podczas filmowania. Ponadto producent informuje, że w przypadku korpusów α7R IV i α6600 obsługa systemu AF opartego na wykrywaniu fazy nie jest zapewniona, gdy obiektyw nie ma wbudowanego napędu ostrości, a adapter nie wspiera także obiektywów STF.

Cena i dostępność

Adapter Sony LA-EA5 trafi do sprzedaży na przełomie października i listopada w cenie 250 dolarów. Polskiej ceny na razie nie znamy,

Więcej informacji znajdziecie na stronie sony.pl.

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Viltrox AF 27 mm f/1.2 Pro z mocowaniem Nikon Z i Sony E dostępny w przedsprzedaży
Viltrox AF 27 mm f/1.2 Pro z mocowaniem Nikon Z i Sony E dostępny w przedsprzedaży
Foto-Technika, dystrybutor marki Viltrox, ogłasza rozpoczęcie przedsprzedaży swojego najnowszego obiektywu Viltrox AF 27 mm f/1.2 Pro z mocowaniem Sony oraz Nikon
1
Nowy Panasonic Lumix S 28-200 mm f/4-7.1 Macro O.I.S., czyli jeden obiektyw do wszystkiego
Nowy Panasonic Lumix S 28-200 mm f/4-7.1 Macro O.I.S., czyli jeden obiektyw do wszystkiego
Jest mały i lekki, ale oferuje duży zoom i pozwala fotografować z bliska. Nowy obiektyw Panasonika na pewno spodoba się wszystkim, którzy niechętnie zmieniają w podróży obiektywy.
11
Sony FE 24–50 mm f/2.8 G – jasny, mały i o połowę tańszy od G Mastera
Sony FE 24–50 mm f/2.8 G – jasny, mały i o połowę tańszy od G Mastera
Sony uzupełnia środkową półkę swojej szklarni o krótki, ale szybki i kompaktowy standardowy zoom f/2,8. To ciekawa propozycja nie tylko dla fotografów ale również filmowców.
10
Powiązane artykuły