Krótko

Historia aparatów według Korei Północnej

0

Autor: Redakcja Fotopolis

1 Marzec 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

O dziwo, Kim nie wynalazł aparatu fotograficznego.

Korea Północna przede wszystkim kojarzy nam się z maszyną propagandową i totalną kontrolą. Ale tak, jak i wszędzie, również w tym kraju istnieją fotografowie i aparaty fotograficzne. Jeśli kiedykolwiek zastanawialiście się, jak w KRLD przedstawiane jest nasze ulubione medium, właśnie macie okazję pozyskać informację ze źródła.

Poniżej możemy obejrzeć odcinek północnokoreańskiego programu edukacyjnego, poświęcony rozwojowi aparatów fotograficznych. O dziwo większość przedstawiona jest rzeczowo i zgodnie z biegiem wydarzeń, bez naginania faktów na rzecz partyjnej propagandy. Nie uświadczymy wiec tu opowieści o tym jak to ojciec narodu w przypływie natchnienia wynalazł urządzenie do utrwalania chwil. Zamiast tego otrzymujemy komiksowe spojrzenie na najważniejsze momenty historii fotografii i konfrontację pierwszych wynalazków z najnowszymi technologiami.

Tak czy siak, to gatunkowa ciekawostka, którą warto obejrzeć choćby po to, żeby uświadomić sobie na jakim poziomie stoi realizacja telewizyjna w kraju, w którym twórcy nie mają możliwości śledzenia aktualnych trendów. A przynajmniej nie w takim stopniu, jak my.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Zgłoszenia do Grand Press Photo 2021 tylko do 7 kwietnia
Zgłoszenia do Grand Press Photo 2021 tylko do 7 kwietnia
Jeszcze tylko do jutra można zgłaszać zdjęcia, reportaże, projekty dokumentalne oraz książki fotograficzne do konkursu Grand Press Photo 2021.
1
0
Czy rynek foto wreszcie się stabilizuje? Są pierwsze pozytywne sygnały
Czy rynek foto wreszcie się stabilizuje? Są pierwsze pozytywne sygnały
Pierwsze miesiące 2021 roku wskazują, że pikujący od dekady rynek sprzętu fotograficznego wydaje się wreszcie stabilizować. Ale jeszcze za wcześnie na otwieranie...
7
1
Sony pozwane przez użytkownika za domniemaną wadę migawki w A7 III
Sony pozwane przez użytkownika za domniemaną wadę migawki w A7 III
Sony przez lata umykało aferom związanym z wadami produkcyjnymi czy kontrolą jakości. Teraz w amerykańskim sądzie został złożony przeciwko firmie pozew, którego autor...
19
8
Powiązane artykuły