Krótko

Historia aparatów według Korei Północnej

0

Autor: Redakcja Fotopolis

1 Marzec 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

O dziwo, Kim nie wynalazł aparatu fotograficznego.

Korea Północna przede wszystkim kojarzy nam się z maszyną propagandową i totalną kontrolą. Ale tak, jak i wszędzie, również w tym kraju istnieją fotografowie i aparaty fotograficzne. Jeśli kiedykolwiek zastanawialiście się, jak w KRLD przedstawiane jest nasze ulubione medium, właśnie macie okazję pozyskać informację ze źródła.

Poniżej możemy obejrzeć odcinek północnokoreańskiego programu edukacyjnego, poświęcony rozwojowi aparatów fotograficznych. O dziwo większość przedstawiona jest rzeczowo i zgodnie z biegiem wydarzeń, bez naginania faktów na rzecz partyjnej propagandy. Nie uświadczymy wiec tu opowieści o tym jak to ojciec narodu w przypływie natchnienia wynalazł urządzenie do utrwalania chwil. Zamiast tego otrzymujemy komiksowe spojrzenie na najważniejsze momenty historii fotografii i konfrontację pierwszych wynalazków z najnowszymi technologiami.

Tak czy siak, to gatunkowa ciekawostka, którą warto obejrzeć choćby po to, żeby uświadomić sobie na jakim poziomie stoi realizacja telewizyjna w kraju, w którym twórcy nie mają możliwości śledzenia aktualnych trendów. A przynajmniej nie w takim stopniu, jak my.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Siła backupu - Fujifilm odmawia zapłaty haraczu hakerom
Siła backupu - Fujifilm odmawia zapłaty haraczu hakerom
Na początku czerwca serwery Fujifilm padły ofiarą hakerów. Co sobie jednak myśleli atakując jednego z najważniejszych graczy rynku backupu?
0
0
Fotograficzna Publikacja Roku 2020/21 – poznaliśmy wyniki
Fotograficzna Publikacja Roku 2020/21 – poznaliśmy wyniki
Podczas inauguracji łódzkiego Fotofestiwalu ogłoszono wyniki podwójnej edycji konkursu nagradzającego najciekawsze książki fotograficzne. Publikujemy listę laureatów oraz uzasadnienie jury.
0
0
Associated Press sprzedaje zdjęcie z domeny publicznej jako NFT. A w sumie, to jeszcze gorzej...
Associated Press sprzedaje zdjęcie z domeny publicznej jako NFT. A w sumie, to jeszcze gorzej...
Aukcje NFT to szansa na zrewolucjonizowanie cyfrowej sztuki. Czy jednak szał na ich punkcie i chęć szybkiego zarobku nie zaczyna dewaluować ich oryginalnej idei? Z...
0
0
Powiązane artykuły