Krótko

OM Digital Solutions o planach na przyszłość aparatów Olympus

0

Autor: Redakcja Fotopolis

10 Luty 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Dyrektor ds. technologii opowiada o tym, co czeka dział obrazowania Olympusa pod nowymi skrzydłami.

Dział obrazowania Olympus na dobre przeszedł już w ręce Japan Industrial Partners, które teraz będą pojawiać się pod szyldem OM Digital Solutions. Póki co, oprócz nowej strony internetowej i zapewnień o kontynuacji produkcji w sieci pojawiło się niewiele informacji na temat przyszłości lubianych przez wielu aparatów systemu Mikro Cztery Trzecie.

Nieco światła na temat rzuca wywiad z Setsuyim Kataoką, dyrektorem ds. technologii w OMDS, przeprowadzony przez serwis Asahi. Dowiadujemy się o korzyściach płynących z uszczuplonej struktury firmy, tym co blokowało inwestycje pod starym zarządem, planach na przyszłe aparaty i niestety też ograniczonych możliwościach działu rozwoju, a także ewentualności dalszego odsprzedania firmy w przypadku gdy nie uda się zamienić jej w biznes przynoszący zyski.

Niemniej jednak Katoka patrzy w przyszłość z nadzieją i zapewnia, że OMDS na pewno pozytywnie nas jeszcze zaskoczy. Jeśli wierzyć słowom dyrektora, jeszcze w tym roku zobaczyć mamy premierę z „czynnikiem wow”.

Cały wywiad możecie przeczytać na stronie dot.asahi.com, korzystając z translatora Google.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Jay-Z pozywa fotografa za sprzedaż zdjęć z sesji do jego pierwszej płyty
Jay-Z pozywa fotografa za sprzedaż zdjęć z sesji do jego pierwszej płyty
Jonathan Mannion to znany amerykański fotograf związany z kultura Hiphopową, który m.in. sprzedaje produkty ze swoimi zdjęciami. Teraz znany...
0
0
Sąd apelacyjny podtrzymał wyrok w sprawie Gazety Polskiej - tygodnik umieścić ma przeprosiny na okładce
Sąd apelacyjny podtrzymał wyrok w sprawie Gazety Polskiej - tygodnik umieścić ma przeprosiny na...
Po 4 latach sprawa głośnego fotomontażu na okładce Gazety Polskiej wreszcie dobiega końca. Sąd drugiej instancji podtrzymał wyrok podtrzymał wyrok z listopada 2020.
0
2
Siła backupu - Fujifilm odmawia zapłaty haraczu hakerom
Siła backupu - Fujifilm odmawia zapłaty haraczu hakerom
Na początku czerwca serwery Fujifilm padły ofiarą hakerów. Co sobie jednak myśleli atakując jednego z najważniejszych graczy rynku backupu?
0
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)