Krótko

OM Digital Solutions o planach na przyszłość aparatów Olympus

Autor: Redakcja Fotopolis

10 Luty 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Dyrektor ds. technologii opowiada o tym, co czeka dział obrazowania Olympusa pod nowymi skrzydłami.

Dział obrazowania Olympus na dobre przeszedł już w ręce Japan Industrial Partners, które teraz będą pojawiać się pod szyldem OM Digital Solutions. Póki co, oprócz nowej strony internetowej i zapewnień o kontynuacji produkcji w sieci pojawiło się niewiele informacji na temat przyszłości lubianych przez wielu aparatów systemu Mikro Cztery Trzecie.

Nieco światła na temat rzuca wywiad z Setsuyim Kataoką, dyrektorem ds. technologii w OMDS, przeprowadzony przez serwis Asahi. Dowiadujemy się o korzyściach płynących z uszczuplonej struktury firmy, tym co blokowało inwestycje pod starym zarządem, planach na przyszłe aparaty i niestety też ograniczonych możliwościach działu rozwoju, a także ewentualności dalszego odsprzedania firmy w przypadku gdy nie uda się zamienić jej w biznes przynoszący zyski.

Niemniej jednak Katoka patrzy w przyszłość z nadzieją i zapewnia, że OMDS na pewno pozytywnie nas jeszcze zaskoczy. Jeśli wierzyć słowom dyrektora, jeszcze w tym roku zobaczyć mamy premierę z „czynnikiem wow”.

Cały wywiad możecie przeczytać na stronie dot.asahi.com, korzystając z translatora Google.

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Fotograficzna Publikacja Roku – poznaliśmy shortlistę 12 finalistów
Fotograficzna Publikacja Roku – poznaliśmy shortlistę 12 finalistów
Jury Fotograficznej Publikacji Roku wyłoniło listę wyróżnionych książek fotograficznych. Zwycięską publikację poznamy 15 czerwca podczas otwarcia Fotofestiwalu w Łodzi.
1
Koniec średnioformatowego systemu Hasselblad H
Koniec średnioformatowego systemu Hasselblad H
Kiedyś stanowiły marzenie każdego fotografa studyjnego, dziś przechodzą do historii. Hasselblad poinformował, że nie będzie już rozwijał swojego średnioformatowego systemu H.
14
Koniec Imaging Resource - działalność zawiesiła kolejna znana strona o fotografii
Koniec Imaging Resource - działalność zawiesiła kolejna znana strona o fotografii
Raptem miesiąc po szokującej wiadomości o zamknięciu DPReview, z sieci znika kolejny portal fotograficzny z ponad 20-letnim stażem. Tym razem wyłączona została strona...
16
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)