Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Nikon zaprzestanie produkcji aparatów w Japonii

0

Autor: Maciej Luśtyk

21 Grudzień 2020
Artykuł na: 4-5 minut

Po raz pierwszy od 70 lat całość produkcji aparatów Nikon prowadzona będzie poza granicami Japonii.

Jak donosi serwis asahi.com, Nikon ma zamiar przenieść całość produkcji sprzętu fotograficznego do swoich fabryk na terenie Tajlandii. Decyzja ma być podyktowana cięciem kosztów. Już niebawem pożegnamy się więc z oznaczeniem „Made in Japan” na aparatach i obiektywach producenta.

Choć tego typu ruch ze strony Japońskiej korporacji prawdopodobnie będzie miał przełożenie na wizurek firmy (szczególnie w oczach użytkowników zafiksowanych na produkty wytwarzane lokalnie), prawdopodobnie nie odbije się to jednak na jakość produkcji.

Warto pamiętać, że tajskie fabryki Nikona funkcjonują już od przeszło 30 lat i odpowiedzialne są obecnie za produkcję wielu korpusów i obiektywów producenta. Przeniesienie całości produkcji w jedno miejsce to więc raczej formalność, która dodatkowo może pozytywnie odbić się na łańcuchu i terminach dostaw.

Osobną kwestią pozostają problemy finansowe, które zmuszają firmę do takich ruchów i to jak sobie z nimi poradzi.

Więcej informacji znajdziecie na stronie dot.asahi.com.

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Stan wyjątkowy w Japonii - opóźnienia i zmiana strategii wśród producentów foto w roku 2021
Stan wyjątkowy w Japonii - opóźnienia i zmiana strategii wśród producentów foto w roku 2021
W związku z wprowadzeniem w Japonii obostrzeń związanych z pandemią, duża zmiana strategii i planów może czekać producentów sprzętu foto i wideo. Opóźnienia w dostawach również mogą wystąpić.
2
0
Produkty SmallRig w ofercie Focus Nordic Poland
Produkty SmallRig w ofercie Focus Nordic Poland
Klatki, uchwyty i oparcia naramienne dla operatorów i fotografów marki SmallRig trafiły do oferty jednego z największych dystrybutorów sprzętu foto i wideo, firmy Focus Nordic Poland
0
0
Canon pracuje nad szybką matrycą o dużej rozdzielczości w technologii warstwowej
Canon pracuje nad szybką matrycą o dużej rozdzielczości w technologii warstwowej
Canon często wskazywany jest jako ten, który pod względem technologii sensorów ciągle pozostaje w tyle za konkurencją. Wygląda jednak na to, że producent nie próżnuje...
1
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)