Viltrox 85 mm f/1.8 STM II z mocowaniem Nikon Z - dwa razy tańszy od wersji natywnej

0

Autor: Maciej Luśtyk

10 Grudzień 2020
Artykuł na: 2-3 minuty

Szczęśliwy dzień dla amatorów fotografujących bezlusterkowcami Nikona. Ofertę obiektywów zewnętrznych producentów wzbogaca Viltrox 85 mm f/1.8 STM, który jest ponad 1000 zł tańszy od natywnego szkła producenta.

Budżetowy obiektyw portretowy Viltrox 85 mm f/1.8 STM znamy już dobrze. Szkło od dłuższego czasu dostępne jest już w systemach Fujifilm X i Sony E. Teraz wreszcie przyszła kolej na innych bezlusterkowych graczy. Tanim szkłem, wyposażonym w silnik AF od teraz będą mogli cieszyć się także użytkownicy systemu Nikon Z, co biorąc pod uwagę niedawną premierę modelu Nikon Z5, z pewnością będzie miało niemałe znaczenie dla jego popularności.

Obiektyw portretowy do Nikon Z za 1500 zł

Obiektyw zbudowano na bazie 10 elementów w 7 grupach, oferuje 9-listkową, zaokrągloną przysłonę i pozwala na ostrzenie z minimalnej odległości 80 cm. Otrzymujemy też w pełni metalową obudowę o wadze 540 g, port USB-C do ewentualnej aktualizacji oprogramowania oraz osłonę przeciwsłoneczną w zestawie. Na obiektyw nakręcimy filtry o średnicy 72 mm.

Mamy też oczywiście silnik autofokusu STM, który działać ma szybko i cicho, a także być w pełni kompatybilny z systemami śledzenia, oferowanymi przez aparat.

Cena i dostępność

Najlepiej prezentuje się cena obiektywu, który wyceniony został na raptem 400 dolarów (ok. 1450 zł). Biorąc pod uwagę ceny obiektywu do innych systemów, na polskim rynku cena powinna również oscylować w granicach 1500 zł.

Warto przy tym przypomnieć, że natywne szkło Nikon Z 85 mm f/1.8 kosztuje 2 razy więcej.

Szkło dostępne jest już do kupienia w serwisach aukcyjnych typu Amazon. Na polskim rynku obiektyw będzie dostępny w drugiej połowie stycznia, w cenie 1799 zł, z 5-letnią gwarancją.

Więcej informacji znajdziecie na stronie viltroxstore.com.

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Obiektywy irix Cine do Canona taniej o 500 zł
Obiektywy irix Cine do Canona taniej o 500 zł
Do 27 czerwca 2021 roku wszystkie kinematograficzne obiektywy Irix z mocowaniami Canon EF i Canon RF można nabyć o 500 zł taniej.
0
0
Lensbaby Obscura - nowe obiektywy pinhole ze zmiennymi efektami
Lensbaby Obscura - nowe obiektywy pinhole ze zmiennymi efektami
Producent obiektywów efektowych Lensbaby znów daje o sobie znać. Tym razem ma do zaoferowania dwa „obiektywy” otworkowe w wariantach 16 i 50 mm.
0
0
Lato z Tamron - zoomy do Sony E taniej o 450 zł, kompaktowe stałki za 999 zł
Lato z Tamron - zoomy do Sony E taniej o 450 zł, kompaktowe stałki za 999 zł
Tamron startuje z letnimi promocjami, które pokochają wszyscy użytkownicy bezlusterkowców Sony. Do 15 sierpnia popularne obiektywy producenta kupimy w bardzo...
0
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)