Viltrox 85 mm f/1.8 STM II z mocowaniem Nikon Z - dwa razy tańszy od wersji natywnej

Autor: Maciej Luśtyk

10 Grudzień 2020
Artykuł na: 2-3 minuty

Szczęśliwy dzień dla amatorów fotografujących bezlusterkowcami Nikona. Ofertę obiektywów zewnętrznych producentów wzbogaca Viltrox 85 mm f/1.8 STM, który jest ponad 1000 zł tańszy od natywnego szkła producenta.

Budżetowy obiektyw portretowy Viltrox 85 mm f/1.8 STM znamy już dobrze. Szkło od dłuższego czasu dostępne jest już w systemach Fujifilm X i Sony E. Teraz wreszcie przyszła kolej na innych bezlusterkowych graczy. Tanim szkłem, wyposażonym w silnik AF od teraz będą mogli cieszyć się także użytkownicy systemu Nikon Z, co biorąc pod uwagę niedawną premierę modelu Nikon Z5, z pewnością będzie miało niemałe znaczenie dla jego popularności.

Obiektyw portretowy do Nikon Z za 1500 zł

Obiektyw zbudowano na bazie 10 elementów w 7 grupach, oferuje 9-listkową, zaokrągloną przysłonę i pozwala na ostrzenie z minimalnej odległości 80 cm. Otrzymujemy też w pełni metalową obudowę o wadze 540 g, port USB-C do ewentualnej aktualizacji oprogramowania oraz osłonę przeciwsłoneczną w zestawie. Na obiektyw nakręcimy filtry o średnicy 72 mm.

Mamy też oczywiście silnik autofokusu STM, który działać ma szybko i cicho, a także być w pełni kompatybilny z systemami śledzenia, oferowanymi przez aparat.

Cena i dostępność

Najlepiej prezentuje się cena obiektywu, który wyceniony został na raptem 400 dolarów (ok. 1450 zł). Biorąc pod uwagę ceny obiektywu do innych systemów, na polskim rynku cena powinna również oscylować w granicach 1500 zł.

Warto przy tym przypomnieć, że natywne szkło Nikon Z 85 mm f/1.8 kosztuje 2 razy więcej.

Szkło dostępne jest już do kupienia w serwisach aukcyjnych typu Amazon. Na polskim rynku obiektyw będzie dostępny w drugiej połowie stycznia, w cenie 1799 zł, z 5-letnią gwarancją.

Więcej informacji znajdziecie na stronie viltroxstore.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Nikon Nikkor Z 400 mm f/4.5 VR S - długi teleobiektyw w wersji light
Nikon Nikkor Z 400 mm f/4.5 VR S - długi teleobiektyw w wersji light
Najnowszy teleobiektyw z systemu Nikon Z to lekka, mniejsza i dużo tańsza alternatywą dla modelu ze światłem f/2.8. W sam raz dla aspirujących fotografów sportu i...
29
Stałki Fujinon w rękach czytelników - wyniki konkursu
Stałki Fujinon w rękach czytelników - wyniki konkursu
W kwietniu, wspólnie z firmą Fujifilm ogłosiliśmy konkurs, w ramach którego troje czytelników fotopolis miało okazję testować jasne stałki: Fujinon XF 18 mm f/1.4, Fujinon XF 23 mm f/1.4 R LM WR,...
16
Tamron 17-70 mm f/2.8 Di III-A VC RXD - uniwersalny zoom wkracza do systemu Fujifilm X
Tamron 17-70 mm f/2.8 Di III-A VC RXD - uniwersalny zoom wkracza do systemu Fujifilm X
Jeden z najciekawszych obiektywów zoom do aparatów APS-C debiutuje w wersji z mocowaniem Fujifilm X. Ekwiwalent 25-105 mm będzie uniwersalnym narzędziem dla fotografów...
16
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)