Rusza Plebiscyt Fotopolis 2020 - wybierz z nami najlepsze produkty i wydarzenia roku!

0

Autor: Redakcja Fotopolis

21 Grudzień 2020
Artykuł na: 4-5 minut

Aż 113 nominacji, nowe kategorie i nagrody za udział w ankiecie - wystartowała kolejna edycja plebiscytu na najlepsze produkty i wydarzenia fotograficzne roku 2020!

Już po raz 16 zapraszamy Was do wyboru najlepszych produktów, wydarzeń i publikacji fotograficznych mijającego roku - największego w Polsce plebiscytu fotograficznego po raz 5 organizowanego wspólnie przez serwis Fotopolis oraz magazyn Digital Camera Polska.

Formuła plebiscytu pozostaje niezmieniona, jak zawsze staramy się jednak reagować na zmiany zachodzące na rynku. A trzeba przyznać, że choć był to rok wyjątkowo trudny, był też wyjątkowo ciekawy i pracowity - większości firm udało się utrzymać kalendarz premier, czego najlepszym dowodem jest aż 25 nowych korpusów, które poddajemy pod głosowanie.

I tak, w ubiegłym roku zrezygnowaliśmy z podziału na lustrzanki i bezlusterkowce, ograniczając się do rozróżnienia aparatów systemowych i kompaktów z wbudowaną optyką. W tym roku znów łączymy i dzielimy, by lepiej dopasować się do strategii firm i kierunków rozwoju portfolio produktów.

Aby zagłosować na wybrany produkt w danej kategorii, zaznacz go myszką, a następnie przejdź do kolejnej strony. W każdej kategorii można wybrać tylko jeden produkt. Link do plebiscytu znajdziecie poniżej.

W segmencie aparatów jeszcze mocniej wyodrębniła się kategoria modeli, które wymykają się prostej kategoryzacji na konstrukcje amatorskie i profesjonalne. Dodajemy więc kategorię pośrednią (zaawansowany aparat roku), by docenić również te modele, które oferują dziś naprawdę dużo, pozostając w zasięgu portfela ambitnego amatora. Podobny podział -  na trzy półki - wprowadzamy również w przypadku optyki. Dziś mamy już pewność, że potrzebny był od dawna.

Pojawia się też nowa kategoria „Filmujący aparat roku”, bo rośnie grono konsumentów, dla których  to właśnie możliwości wideo mają kluczowe znaczenie i największy wpływ na decyzje zakupowe. Znika z kolei osobna kategoria dedykowana aparatom kompaktowym. Ten segment kurczy się od dekady, nieliczne nowości znajdziecie więc w głównych kategoriach.

Znakiem czasu są też kategorie poświęcone smartfonom, dronom czy action-camom - te gałęzie branży nadal rozwijają się bardzo dynamicznie. Ponownie osobną kategorię poświęcamy też rozwiązaniom do edycji, bo nikt nie ma już wątpliwości, że w dobie cyfrowej fotografii, wciśnięcie spustu migawki bywa jedynie początkiem i pierwszym etapem pracy nad zdjęciem.

O tym jak bardzo pandemia dotknęła (a rządowa pomoc skutecznie ominęła) środowisko kultury, nie trzeba chyba nikogo przekonywać, tym bardziej doceniamy więc wytrwałość, determinację i poświęcenie organizatorów cyklicznych wydarzeń, a zwłaszcza festiwali, które zawsze są ogromnym wysiłkiem organizacyjnym. Cieszymy się, że mimo problemów i obostrzeń, wiele z nich odbyła się (przynajmniej w pewnym stopniu) w niezmienionej formie, dając nam możliwość bezpośredniego, a nie tylko wirtualnego, kontaktu z najlepszą fotografią. Doceńcie to również Wy - liczymy na rekordową frekwencję w kategoriach artystycznych!

Jak zawsze plebiscytowi towarzyszy nasza ankieta. To z niej czerpiemy informacje o waszych preferencjach i oczekiwaniach i to dzięki niej możemy zmieniać się dla Was na lepsze. Każdy kto zagłosuje w plebiscycie, może zrealizować kod rabatowy w sklepie Fotoforma! Z kolei wszyscy, którzy wypełnią ankietę, otrzymają bezpłatnie e-wydanie dowolnego magazynu naszego wydawnictwa! Zajrzyjcie na ulubionykiosk.pl i sprawdźcie co może zainteresować Was, lub kogoś z Waszych bliskich!

W plebiscycie głosować możecie do soboty, 9 stycznia 2021 roku.

Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Peak Design Marketplace - firma zachęca użytkowników do sprzedaży używanych akcesoriów fotograficznych
Peak Design Marketplace - firma zachęca użytkowników do sprzedaży używanych akcesoriów...
Coraz więcej producentów idzie w stronę recyklingu, oferując używane produkty w niższych cenach. Do tego grona dołącza Peak Design, które stworzyło platformę do...
5
0
Koniec lustrzanek Sony. Bagnet Minolta A przeszedł do historii…
Koniec lustrzanek Sony. Bagnet Minolta A przeszedł do historii…
Ostatnie modele lustrzanek Sony zniknęły ze strony producenta. To symboliczny koniec systemu opartego na bagnecie A
14
3
Mem warty fortunę - zdjęcie "Disaster Girl" sprzedane za pół mln dolarów jako token NFT
Mem warty fortunę - zdjęcie "Disaster Girl" sprzedane za pół mln dolarów jako token NFT
Technologia kryptowalut zmienia świat sztuki na naszych oczach i na nowo definiuje wartość dzieł w przestrzeni cyfrowej, wprowadzając do niej pojęcie unikalności....
84
4
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)