Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Tryb nocny w iPhonie zawitał ze sporym opóźnieniem. Ale wypada świetnie

3

Autor: Andrzej Wencel

4 Marzec 2020
Artykuł na: 4-5 minut

Słynny fotograf Chase Jarvis powiedział kiedyś: „Najlepszy aparat to ten, który masz przy sobie”. W dobie dominacji smartfonów jest to bardziej prawdziwe niż kiedykolwiek, zwłaszcza, że robią coraz lepsze zdjęcia. Zobaczcie, co ma do zaoferowania tryb Night Mode najnowszych iPhone'ów.

Dziś większość z nas ma przy sobie aparat codziennie w kieszeni. Zawsze i o każdej mamy go w zasięgu ręki, ponieważ większość z nas nie rozstaje się ze swoim smartfonem. Psychologowie biją na alarm, ale fotografowie chyba się cieszą? W końcu z każdym rokiem aparaty w smartfonach stają się doskonalsze. Ostatnio hitem stały się tryby nocne, które pozwalają swobodnie fotografować po zmroku - rzecz, która użytkownikom smartfonów jeszcze kilka lat temu wydawała się niemożliwa.

Trend ten zapoczątkował Huawei, a w kolejnych latach podążyli za nim inni czołowi producenci. Na imprezę jak zwykle ostatnimi czasy spóźniło się Apple, ale firma od dawna wie jak robić dobrą minę do złej gry. Zamiast przechwalać się możliwościami trybu, który prawdopodobnie nie różni się zbyt wiele możliwościami od tych, które już od pewnego czasu oferuje konkurencja, firma z Cupertino postanowiła w tym celu posłużyć się użytkownikami. Apple zorganizowało więc konkurs Night Mode Photo Challenge, w którym rywalizowały ze sobą zdjęcia wykonane przy użyciu trybu nocnego w najnowszym iPhonie 11.

Najlepsze zdjęcia wykonane w trybie Night Mode

Według organizatorów, poziom wydarzenia był tak wysoki, że jury nie było w stanie wybrać wcześniej umówionych 5 zdjęć. Zamiast tego, przytłoczeni poziomem, wybrali aż 6. Czy rzeczywiście zdjęcia są tak świetne? Jedno jest pewne - jeśli nie zamierzamy publikować zdjęć poza sieciami społecznościowymi, tryb nocny iPhone'a z powodzeniem zastąpi nam bardziej zaawansowane aparaty. Poniżej możecie zobaczyć nagrodzone zdjęcia.

fot. Konstantin Chalabov, Instagram Account: @chalabov

fot. Andrei Manuilov, Instagram: @houdini_logic

fot. Mitsun Soni Instagram, Account: @mitsun

fot. Rubén P. Bescós, Instagram Account: @rubenpb

fot. Rustam Shagimordanov, Instagram Account: @tomrus

fot. Yu “Eric” Zhang, Weibo ericube_23

Apple wreszcie zapłaci zwycięzcom

W komisji oceniającej uczestników zasiadali fotografowie i twórcy: Malin Fezehai (USA), Tyler Mitchell (USA), Sarah Lee (Wielka Brytania), Alexvi Li (Chiny), Darren Soh (Singapur), Phil Schiller, Kaiann Drance, Brooks Kraft, Jon McCormack i Arem Duplessis. Z ich sylwetkami oraz warunkami konkursu możecie zapoznać się tutaj.

Świetną wiadomością jest także to, że nareszcie zwycięzcy konkursu, nie tylko będą oficjalnie wspomniani na stronie Apple, ich Instagramie oraz billboardach , ale także - ze względu na presję, jaką wywarli na firmę internauci przy okazji wcześniejszych odsłon kampanii Shot on iPhone - poza wątpliwym międzynarodowym splendorem, laureaci dostaną też wynagrodzenia pieniężne za wykorzystywanie ich zdjęć do promocji produktów.

Więcej informacji na temat zwycięzców znajdziecie pod adresem happle.com.

Autor: Andrzej Wencel

Psycholog z wykształcenia, przez wiele lat pracował jako fotosista na planach filmowych. Fan ciepłych wieczorów nad Wisłą i dobrej książki. Najlepiej reportażu podszytego wielką teorią spiskową.

Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
To ostatni moment, by sprzedać używaną lustrzankę w rozsądnej cenie. I fantastyczny czas by ją kupić
To ostatni moment, by sprzedać używaną lustrzankę w rozsądnej cenie. I fantastyczny czas by ją kupić
Świat fotografii na dobre przerzuca się na bezlusterkowce. Co ciekawe, wygląda na to, że i na rynku wtórnym użytkownicy szukają już głównie konstrukcji bez lustra. To...
44
13
W ciągu 10 lat rynek aparatów fotograficznych skurczył się o 97%
W ciągu 10 lat rynek aparatów fotograficznych skurczył się o 97%
Wszyscy już oswoiliśmy się z faktem, że rynek sprzętu fotograficznego przezywa głęboki kryzys. Te dane pokazują jak bardzo w ciągu ostatniej dekady zmienił się...
16
5
Hour One - stwórz swojego klona i zapomnij o fizycznych występach przed kamerą
Hour One - stwórz swojego klona i zapomnij o fizycznych występach przed kamerą
Sztuczna inteligencja tworząca fotorealistyczne postacie czy wirtualni modele pracujący zgarniający bardzo realne zlecenia to za mało? Hour One prognozuje za w ciągu 7...
11
1
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)