Tamron opracował technologię, która na nowo zdefiniować ma pracę w słabym świetle

Tamron opracował technologię, która na nowo zdefiniować ma pracę w słabym świetle

Jeśli pod jakimś względem współczesne aparaty i kamery mogą być jeszcze widocznie usprawnione, z pewnością będzie to praca na wysokich czułościach. Tamron twierdzi, że opracował technologię, która pozwoli uzyskać dobrą jakość w niemal kompletnej ciemności.

"Obrazowanie, które wykracza poza możliwości ludzkiego oka" - takimi słowami Tamron informuje o stworzeniu nowej technologii, która odmienić ma to, jak postrzegamy pracę w słabym oświetleniu. Czy nie jest to jednak dużo hałasu o nic? Możliwości ludzkiego organu wzroku pod względem widzenia w ciemności przebijają już chociażby aparaty z serii Sony A7S czy na przykład oryginalna kamera Canon ME20F-SH.

Wygląda jednak na to, że pomysł Tamrona może pod pewnymi względami wyprzedzać dokonania konkurencji, oferując szeroki zakres dynamiki rzędu 140 dB i swobodną pracę w oświetleniu o natężeniu 0,003 luksa, czyli prawie w kompletnej ciemności. Co najważniejsze, system oferować ma przy tym niskie zaszumienie obrazu oraz doskonałą reprodukcję koloru.

Wszystko to ma być możliwe dzięki połączeniu specjalnej, redukującej niemal wszelkie odbicia optyki, wysokoczułej matrycy CMOS oraz procesora, który dzięki zaawansowanym algorytmom odszumiania będzie w stanie dostarczyć klarowny obraz bez utraty na jego szczegółowości.

Na razie nie znamy żadnych dokładniejszych danych na temat nowo opracowanej technologii. Prawdopodobnie jednak początkowo zostanie ona zastosowana w kamerach przemysłowych i rozwiązaniach do monitoringu. Stąd już jednak niedaleka droga do aparatów i kamer, których używamy na co dzień. Trzymamy kciuki.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem tamron.co.jp.

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Panasonic Lumix S1 - test aparatu
6 Maj 2019
Lumix S1 to tańszy model z zaprezentowanego niedawno duetu pełnoklatkowych bezlusterkowców Panasonika. Z matrycą o mniejszej rozdzielczości, ale z bardziej rozwiniętym trybem filmowym, ma przyciągać szerokie rzesze profesjonalistów szukających uniwersalnego i niezawodnego body. Sprawdźmy, czy podstawowa pełna klatka Lumix ma szansę spełnić ich oczekiwania!
0
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
3
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
12
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1