Tamron opracował technologię, która na nowo zdefiniować ma pracę w słabym świetle

0
Maciej Luśtyk
5 Grudzień 2016
Artykuł na: 2-3 minuty

Jeśli pod jakimś względem współczesne aparaty i kamery mogą być jeszcze widocznie usprawnione, z pewnością będzie to praca na wysokich czułościach. Tamron twierdzi, że opracował technologię, która pozwoli uzyskać dobrą jakość w niemal kompletnej ciemności.

"Obrazowanie, które wykracza poza możliwości ludzkiego oka" - takimi słowami Tamron informuje o stworzeniu nowej technologii, która odmienić ma to, jak postrzegamy pracę w słabym oświetleniu. Czy nie jest to jednak dużo hałasu o nic? Możliwości ludzkiego organu wzroku pod względem widzenia w ciemności przebijają już chociażby aparaty z serii Sony A7S czy na przykład oryginalna kamera Canon ME20F-SH.

Wygląda jednak na to, że pomysł Tamrona może pod pewnymi względami wyprzedzać dokonania konkurencji, oferując szeroki zakres dynamiki rzędu 140 dB i swobodną pracę w oświetleniu o natężeniu 0,003 luksa, czyli prawie w kompletnej ciemności. Co najważniejsze, system oferować ma przy tym niskie zaszumienie obrazu oraz doskonałą reprodukcję koloru.

Wszystko to ma być możliwe dzięki połączeniu specjalnej, redukującej niemal wszelkie odbicia optyki, wysokoczułej matrycy CMOS oraz procesora, który dzięki zaawansowanym algorytmom odszumiania będzie w stanie dostarczyć klarowny obraz bez utraty na jego szczegółowości.

Na razie nie znamy żadnych dokładniejszych danych na temat nowo opracowanej technologii. Prawdopodobnie jednak początkowo zostanie ona zastosowana w kamerach przemysłowych i rozwiązaniach do monitoringu. Stąd już jednak niedaleka droga do aparatów i kamer, których używamy na co dzień. Trzymamy kciuki.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem tamron.co.jp.

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Aparaty cyfrowe narażone na ataki ransomware. Czy hakerzy obiorą za cel fotografów?
Aparaty cyfrowe narażone na ataki ransomware. Czy hakerzy obiorą za cel fotografów?
Na pewno nie raz słyszeliście już o sytuacjach gdy hakerzy żądają okupu za odblokowanie firmowych komputerów. Okazuje się, że ofiarami podobnych działań mogą także...
18
0
Rok 2019 na półmetku. Rynek aparatów w coraz gorszej sytuacji
Rok 2019 na półmetku. Rynek aparatów w coraz gorszej sytuacji
Jeśli myśleliście, że rynek fotograficzny dotknął już dna i w końcu przyjdzie czas na poprawę, mamy złą wiadomość. 2019 to kolejny rok z rzędu, w którym branża notuje...
22
27
Meyer Optik Görlitz wraca do gry i zapowiada nowe obiektywy
Meyer Optik Görlitz wraca do gry i zapowiada nowe obiektywy
Nowe kierownictwo, nowe standardy produkcji, nowe podejście do marketingu i biznesu oraz zapowiedź odświeżonych obiektywów i zupełnie nowej linii szkieł - Meyer Optik...
12
1
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)