Coraz więcej par decyduje się na usługi profesjonalnych fotografów ślubnych

Coraz więcej par decyduje się na usługi profesjonalnych fotografów ślubnych

Ostatnie wieści z rynku fotografii ślubnej raczej nie należały do pokrzepiających. Jednak według ankiety przeprowadzonej przez serwis The Knot, sytuacja z roku na rok się poprawia.

Fotografia ślubna to trudny rynek. Z jednej strony silna konkurencja, z drugiej klienci, którzy często wydają się nie zdawać sobie sprawy ile czynników składa się na dobre zdjęcie. Ostatnimi czasy wydawało się zresztą, że dla fotografów ślubnych nadchodzą ciężkie czasy.

Najpierw media obiegła niesławna publikacja magazynu Vogue, która sugerowała, że w dzisiejszych, zdominowanych przez media społecznościowe czasach fotografowie ślubni to przeżytek. Humorów nie poprawiły też na pewno wyniki ankiety przeprowadzonej przez angielski dom ślubów Heaton House Farm, według których ponad 30% par chce zrezygnować z usług profesjonalistów na rzecz znajomych i kamer GoPro.

fot. Anton Petunkhov / fotolia.com

Być może jednak sytuacja nie jest tak dramatyczna jak mogłoby się wydawać. The Knot, największy amerykański serwis poświęcony tematyce ślubów, opublikował niedawno wyniki ankiety przeprowadzonej w 2015 roku na próbie 18 tys. par. Wbrew temu co sugerowały wyniki sondażu wspomnianego wyżej, wydaje się, że z roku na rok pary są coraz bardziej skłonne zatrudniać do obsługi ślubu profesjonalistów.

9 na 10 pytanych par zdecydowało się skorzystać z usług zawodowego fotografa ślubnego, a jedna trzecia zatrudniła także filmowca. Co więcej wzrosły też średnie zarobki za obsługę ślubu, z $2,556 w 2014 roku do $2,618 w roku 2015.

Oczywiście należy pamiętać, że dane dotyczą rynku amerykańskiego, jednak przy obecnej skali globalizacji powinny też - choćby stosunkowo - znajdywać odzwierciedlenie na rynku rodzimym i europejskim.

Warto zapoznać się także z resztą wyników udostępnionych przez stronę, gdyż mogą okazać się pomocne w planowaniu oferty. Dowiadujemy się między innymi, że z coraz większym zainteresowaniem klientów spotykają się usługi ułatwiające zdalną obsługę i planowanie spraw związanych ze ślubem. Może to dobry czas na skorzystanie z oferty serwisów typu Zalamo?

Więcej szczegółów odnośnie wyników ankiety znajdziecie pod adresem xogroupinc.com.

(fot. adrenalinapura / fotolia.com)

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

 
Komentarze
Polecane artykuły
BenQ SW240 - test monitora
4 Gru 2018
Nareszcie na rynku pojawił się budżetowy monitor ze sprzętową kalibracją, który ma oferować bardzo dobrą jakość obrazu i świetną ergonomię za naprawdę nieduże pieniądze. Sprawdzamy, czy BenQ SW240 ma szansę przekonać do siebie miłośników fotografii.
4
Canon EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM - test obiektywu
30 Lis 2018
Wysoka wydajność, wytrzymałość i niezawodność - mają to być trzy przymioty trzeciej odsłony reporterskiego zooma Canona. Czy w takim razie mamy do czynienia z poważnymi usprawnieniami, czy raczej lekką kosmetyką obiektywu kierowanego do profesjonalistów? Sprawdźmy to!
3
Canon EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM - zdjęcia przykładowe
26 Lis 2018
Ciekawi czy trzecia odsłona reporterskiego zooma Canona spełni oczekiwania profesjonalistów? Zobaczcie, jak w praktyce wypada najnowszy model EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM.
5
Fujifilm X-T3 - test aparatu
14 Lis 2018
Najnowszy bezlusterkowiec Fujifilm pretenduje do miana króla segmentu APS-C i jednego z najbardziej uniwersalnych aparatów w ogóle. Sprawdzamy, na co go stać.
13