Coraz więcej par decyduje się na usługi profesjonalnych fotografów ślubnych

Coraz więcej par decyduje się na usługi profesjonalnych fotografów ślubnych

Ostatnie wieści z rynku fotografii ślubnej raczej nie należały do pokrzepiających. Jednak według ankiety przeprowadzonej przez serwis The Knot, sytuacja z roku na rok się poprawia.

Fotografia ślubna to trudny rynek. Z jednej strony silna konkurencja, z drugiej klienci, którzy często wydają się nie zdawać sobie sprawy ile czynników składa się na dobre zdjęcie. Ostatnimi czasy wydawało się zresztą, że dla fotografów ślubnych nadchodzą ciężkie czasy.

Najpierw media obiegła niesławna publikacja magazynu Vogue, która sugerowała, że w dzisiejszych, zdominowanych przez media społecznościowe czasach fotografowie ślubni to przeżytek. Humorów nie poprawiły też na pewno wyniki ankiety przeprowadzonej przez angielski dom ślubów Heaton House Farm, według których ponad 30% par chce zrezygnować z usług profesjonalistów na rzecz znajomych i kamer GoPro.

fot. Anton Petunkhov / fotolia.com

Być może jednak sytuacja nie jest tak dramatyczna jak mogłoby się wydawać. The Knot, największy amerykański serwis poświęcony tematyce ślubów, opublikował niedawno wyniki ankiety przeprowadzonej w 2015 roku na próbie 18 tys. par. Wbrew temu co sugerowały wyniki sondażu wspomnianego wyżej, wydaje się, że z roku na rok pary są coraz bardziej skłonne zatrudniać do obsługi ślubu profesjonalistów.

9 na 10 pytanych par zdecydowało się skorzystać z usług zawodowego fotografa ślubnego, a jedna trzecia zatrudniła także filmowca. Co więcej wzrosły też średnie zarobki za obsługę ślubu, z $2,556 w 2014 roku do $2,618 w roku 2015.

Oczywiście należy pamiętać, że dane dotyczą rynku amerykańskiego, jednak przy obecnej skali globalizacji powinny też - choćby stosunkowo - znajdywać odzwierciedlenie na rynku rodzimym i europejskim.

Warto zapoznać się także z resztą wyników udostępnionych przez stronę, gdyż mogą okazać się pomocne w planowaniu oferty. Dowiadujemy się między innymi, że z coraz większym zainteresowaniem klientów spotykają się usługi ułatwiające zdalną obsługę i planowanie spraw związanych ze ślubem. Może to dobry czas na skorzystanie z oferty serwisów typu Zalamo?

Więcej szczegółów odnośnie wyników ankiety znajdziecie pod adresem xogroupinc.com.

(fot. adrenalinapura / fotolia.com)

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

 
Komentarze
Polecane artykuły
Nikon Coolpix P1000 - pierwsze wrażenia
10 Lip 2018
Najnowszy Coolpix P1000 chce podbić serca miłośników superzoomów obiektywem o wyjątkowo dużym zakresie ogniskowych i wygodną ergonomią. Czy zdobędzie równie dużą popularność, co poprzednik, model P900?
3
Sony A7 III - test aparatu
6 Lip 2018
Choć wiele elementów zaczerpnięto z flagowego modelu, A7 III kosztuje ponad połowę mniej. Czy to najbardziej uniwersalna pełna klatka na rynku?
1
Sony FE 400 mm f/2.8 GM OSS - zdjęcia przykładowe
29 Cze 2018
Jeśli jesteście ciekawi, jak w boju wypada najnowsza bestia Sony, to mamy dobrą wiadomość. Profesjonalny teleobiektyw FE 400 mm f/2.8 GM OSS sprawdziliśmy na londyńskim torze wyścigowym Brooklands.
1
WD My Passport Wireless SSD - test przenośnego dysku do backupu
27 Cze 2018
Backup zdjęć z karty pamięci w czasie podróży, łączność Wi-Fi, przeglądanie zdjęć na smartfonie i praca na baterii do 10 godzin, a w razie potrzeby - power bank dla aparatu. Brzmi, jak narzędzie marzeń dla wielu fotografów. Sprawdźmy czy dysk wart jest swojej wysokiej ceny.
1