Coraz więcej par decyduje się na usługi profesjonalnych fotografów ślubnych

Coraz więcej par decyduje się na usługi profesjonalnych fotografów ślubnych

Ostatnie wieści z rynku fotografii ślubnej raczej nie należały do pokrzepiających. Jednak według ankiety przeprowadzonej przez serwis The Knot, sytuacja z roku na rok się poprawia.

Fotografia ślubna to trudny rynek. Z jednej strony silna konkurencja, z drugiej klienci, którzy często wydają się nie zdawać sobie sprawy ile czynników składa się na dobre zdjęcie. Ostatnimi czasy wydawało się zresztą, że dla fotografów ślubnych nadchodzą ciężkie czasy.

Najpierw media obiegła niesławna publikacja magazynu Vogue, która sugerowała, że w dzisiejszych, zdominowanych przez media społecznościowe czasach fotografowie ślubni to przeżytek. Humorów nie poprawiły też na pewno wyniki ankiety przeprowadzonej przez angielski dom ślubów Heaton House Farm, według których ponad 30% par chce zrezygnować z usług profesjonalistów na rzecz znajomych i kamer GoPro.

fot. Anton Petunkhov / fotolia.com

Być może jednak sytuacja nie jest tak dramatyczna jak mogłoby się wydawać. The Knot, największy amerykański serwis poświęcony tematyce ślubów, opublikował niedawno wyniki ankiety przeprowadzonej w 2015 roku na próbie 18 tys. par. Wbrew temu co sugerowały wyniki sondażu wspomnianego wyżej, wydaje się, że z roku na rok pary są coraz bardziej skłonne zatrudniać do obsługi ślubu profesjonalistów.

9 na 10 pytanych par zdecydowało się skorzystać z usług zawodowego fotografa ślubnego, a jedna trzecia zatrudniła także filmowca. Co więcej wzrosły też średnie zarobki za obsługę ślubu, z $2,556 w 2014 roku do $2,618 w roku 2015.

Oczywiście należy pamiętać, że dane dotyczą rynku amerykańskiego, jednak przy obecnej skali globalizacji powinny też - choćby stosunkowo - znajdywać odzwierciedlenie na rynku rodzimym i europejskim.

Warto zapoznać się także z resztą wyników udostępnionych przez stronę, gdyż mogą okazać się pomocne w planowaniu oferty. Dowiadujemy się między innymi, że z coraz większym zainteresowaniem klientów spotykają się usługi ułatwiające zdalną obsługę i planowanie spraw związanych ze ślubem. Może to dobry czas na skorzystanie z oferty serwisów typu Zalamo?

Więcej szczegółów odnośnie wyników ankiety znajdziecie pod adresem xogroupinc.com.

(fot. adrenalinapura / fotolia.com)

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

 
Komentarze
Polecane artykuły
Sony 24 mm f/1.4 GM - zdjęcia przykładowe
20 Wrz 2018
Ciekawi jak w praktyce spisuje się Sony 24 mm f/1.4 GM? Podczas światowej premiery spędziliśmy kilka chwil z najnowszym szerokokątnym reprezentantem serii G Master. Zobaczcie zdjęcia przykładowe, które wykonaliśmy we włoskiej Katanii.
1
Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. - zdjęcia przykładowe
19 Wrz 2018
Na warsztat wzięliśmy model Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. Czy zoom o ekwiwalencie 70-200 mm i stałym świetle f/2.8 to konstrukcja godna wymagającego fotografa? Przekonajcie się sami oglądając zdjęcia przykładowe!
0
Kentmere VC Select - test światłoczułego papieru fotograficznego
13 Wrz 2018
Kentmere VC Select to mniej znany na naszym rynku papier fotograficzny. Jednak czy ma szansę przekonać do siebie wymagających fotografów i dostarczy odbitki o wysokiej jakości? Sprawdźmy to!
1
Canon EOS M50 - test aparatu
11 Wrz 2018
Kompaktowy EOS M50 to tylko z pozoru korpus kierowany do początkujących. Bogata funkcjonalność, obecność złącza mikrofonowego i przystępna cena czynią go obecnie jedną z najciekawszych pozycji na rynku dla świadomych amatorów i vlogerów. Sprawdzamy, jak radzi sobie w praktyce.
0