Tomasz Lazar będzie fotografował największe tygodnie mody dla New York Magazine

Tomasz Lazar będzie fotografował największe tygodnie mody dla New York Magazine
Niebawem startują najważniejsze europejskie wydarzenia modowe. Począwszy od 18 września 2015 roku imprezy spod znaku Fashion Week będą odbywać się kolejno w Londynie, Mediolanie i Paryżu. W tym roku dla New York Magazine relacjonować je będzie Tomasz Lazar!
Odbywające się co roku Tygodnie mody to najważniejsze wydarzenie w branży modowej, na którym najbardziej znani projektanci prezentują kolekcje na nadchodzące sezony. Najbardziej prestiżowe pokazy odbywają się w Nowym Jorku, Londynie, Mediolanie, Paryżu i Berlinie. 18 września 2015 roku startuje Londyńska edycja, która otwiera europejską serię imprez Fashion Week. Pokazy na Starym Kontynencie dla The Cut, części New York Magazine będzie relacjonować znany polski dokumentalista i fotograf uliczny, Tomasz Lazar! Nie będzie to dla niego pierwsze wydarzenie tego typu - w 2013 roku miał okazję fotografować polską edycję imprezy, co zaowocowało powstaniem cyklu ”Fashion Philosophy”. Tym razem będzie to jednak dużo bardziej prestiżowe zlecenie.
Zobacz wszystkie zdjęcia (5)
The Cut to modowa sekcja prestiżowego New York Magazine. Poważna sprawa. Jak zaczęła się Wasza współpraca?

Tomasz Lazar: Od czasu mojej podróży na warsztaty Eddie Adams Workshop w 2011 roku staram się regularnie pojawiać w Nowym Jorku by realizować zlecenia oraz na spotkania z ludźmi z branży fotograficznej. Tak w 2013 roku poznałem dyrektorkę działu fotograficznego New York Magazine - Jody Quon. Utrzymujemy regularnie kontakt i to dzięki temu udało nam się nawiązać współpracę.

Jak myślisz, dlaczego wybrali właśnie Ciebie - wydawnictwo liczy na nieco inne podejście do tematu?

Gdy rozmawiałem z wieloma fotografami z Nowego Jorku oraz edytorami z New York Magazine okazało się, że poszukują osób, które oferują ciekawy i oryginalny sposób patrzenia fotograficznego. Nie tylko czysto dokumentalny, ale również dający coś kreatywnego, coś od siebie.

Dlaczego w ogóle dokumentalista chce fotografować modowe imprezy? To dość specyficzny temat…

Sądzę, że taki materiał dla dokumentalisty to rzecz bardzo ciekawa. Bardzo wiele rzeczy odbywa się tu na wielu płaszczyznach. Wystarczy spojrzeć na to, jak wielu dokumentalistów brało się za ten temat i udawało im się zrobić świetne materiały - Kuba Dąbrowski z Polski, Christopher Anderson i Alex Majoli z Magnum czy Christopher Morris z VII. 

Nie jesteś zupełnym debiutantem - fotografowałeś tydzień mody w Łodzi. Jak zapamiętałeś to doświadczenie?

Dla mnie było to bardzo ciekawe. Nauczyłem się nowych rzeczy, poznałem interesujące osoby i miejsca. Jeśli podchodzi się do tematu z pasją i szacunkiem to można wiele wynieść.

Dziękujemy za rozmowę!

Dotychczasowe prace autora możecie zobaczyć na stronie {LNK|http://tomaszlazar.pl;tomaszlazar.pl
.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Venus Optics Laowa 9 mm f/2.8 Zero-D teraz także w wersji z mocowaniem Mikro Cztery Trzecie
15 Mar 2019
Pokazana w zeszłym roku ultraszerokokątna stałka bez dystorsji doczekała się wariantu z mocowaniem M43. Na sklepowe póki trafi jeszcze w marcu.
0
Panasonic Lumix S1R - zdjęcia przykładowe
11 Mar 2019
O modelu Lumix S1R powiedziano już wiele, jednak jakość obrazu wciąż pozostawała pewną tajemnicą. Do teraz. W nasze ręce wpadł flagowiec nowego pełnoklatkowego systemu Panasonica!
4
Ricoh GR III - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
8 Mar 2019
Najnowszy kompakt Ricoh GR III pretenduje do miana najdoskonalszego stałoogniskowego aparatu kompaktowego w historii. Czy ma szansę podbić tę specyficzną niszę? Sprawdźcie nasze wnioski po jednym dniu spędzonym z aparatem.
1
Panasonic Lumix GX9 - test aparatu
4 Mar 2019
GX9 to topowy model z „dalmierzowej” serii Lumix GX. Mocna specyfikacja, zamkniętą została w kompaktowym i solidnym body, a atutem jest też niewątpliwie atrakcyjna cena i bogactwo dostępnej optyki. Zobaczmy jak ten stylowy maluch sprawdza się w praktyce.
1