Studiuj fotografię na Akademii Sztuki w Szczecinie

0
Maciej Luśtyk
20 Kwiecień 2015
Artykuł na: 2-3 minuty
Wraz z początkiem roku akademickiego 2015/2016 ruszają licencjackie studia fotograficzne na Wydziale Malarstwa i Nowych Mediów Akademii Sztuki w Szczecinie. Specjalność ma przygotować do pracy w zawodach związanych z fotografią i dać możliwość rozwoju w obszarach sztuki współczesnej. Rekrutacja trwa do 31 maja 2015.
Zakres zajęć obejmuje kształcenie w obszarach fotografii kreacyjnej, dokumentalnej, konceptualnej i reklamowej, a studenci będą mieli do wyboru także inne pracownie dostępne na wydziale, w tym zajęcia z animacji, działań audiowizualnych, multimedialnych, komunikacji wizualnej, projektowania publikacji multimedialnych i książki artystycznej, sztuki w przestrzeni publicznej, strategii kuratorskich i technik wystawienniczych, malarstwa, rysunku, rzeźby i działań przestrzennych.
Zobacz wszystkie zdjęcia (1)

Pierwsze dwa lata poświęcone zostaną na rozwój umiejętności technicznych i koncepcyjnych słuchaczy. Na trzecim roku studenci będą pracować nad swoim dyplomem. W przyszłości planowane jest również otwarcie fotograficznych studiów magisterskich.

Do dyspozycji słuchaczy zostanie oddane studio fotograficzne, ciemnia i profesjonalny sprzęt fotograficzny, w tym aparaty Canon EOS 5D Mark III, Hasselblad H4D i Sinar. Wśród wykładowców znajdą się między innymi Paweł Bownik, Tomasz Lazar, Łukasz Skąpski, Maix Mayer,, Hubert Czerepok, Karol Hordziej i Paweł Kula.

Wydział Malarstwa i Nowych Mediów oferuje swoim studentom zagraniczne wymiany, wypożyczalnie sprzętu fotograficznego, filmowego i dźwiękowego, pracownie do postprodukcji i bogatą Mediatekę.

Na rok akademicki 2015/2016 planowane jest przyjęcie 8 osób. Elektroniczna rekrutacja trwa od 18 do 31 maja 2015 roku. Kolejnym etapem są dwudniowe egzaminy zaczynające się 29 czerwca 2009 roku.

Więcej szczegółów odnośnie rekrutacji znajdziecie na stronie akademiasztuki.eu.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)
Więcej w kategorii: Branża
Instagram bez lajków? Twórcy testują nowy wygląd serwisu w 7 krajach
Instagram bez lajków? Twórcy testują nowy wygląd serwisu w 7 krajach
Jeśli uważacie, że po komercjalizacji Instagram zatracił swoją tożsamość, prawdopodobnie nie jesteście w błędzie. Zauważają to też chyba sami twórcy, którzy podejmują...
0
3
Ile pracy wymaga stworzenie rolki filmu? Zajrzyjcie za kulisy produkcji materiałów Ilford
Ile pracy wymaga stworzenie rolki filmu? Zajrzyjcie za kulisy produkcji materiałów Ilford
Działanie filmu może wydawać się proste, ale jego produkcja to znacznie bardziej skomplikowany proces niż mogłoby się wydawać. Zobaczcie jak powstają najbardziej...
25
2
Słabe światło? To nie problem. Sztuczna inteligencja pozwoli zmienić oświetlenie po wykonaniu zdjęcia
Słabe światło? To nie problem. Sztuczna inteligencja pozwoli zmienić oświetlenie po wykonaniu...
Właśnie otrzymaliśmy kolejny przykład wskazujący na to, że przyszłość fotografii będzie prawdopodobnie należeć do układów SI. Naukowcy opracowali system, który jest w...
21
0