Studiuj fotografię na Akademii Sztuki w Szczecinie

Studiuj fotografię na Akademii Sztuki w Szczecinie
Wraz z początkiem roku akademickiego 2015/2016 ruszają licencjackie studia fotograficzne na Wydziale Malarstwa i Nowych Mediów Akademii Sztuki w Szczecinie. Specjalność ma przygotować do pracy w zawodach związanych z fotografią i dać możliwość rozwoju w obszarach sztuki współczesnej. Rekrutacja trwa do 31 maja 2015.
Zakres zajęć obejmuje kształcenie w obszarach fotografii kreacyjnej, dokumentalnej, konceptualnej i reklamowej, a studenci będą mieli do wyboru także inne pracownie dostępne na wydziale, w tym zajęcia z animacji, działań audiowizualnych, multimedialnych, komunikacji wizualnej, projektowania publikacji multimedialnych i książki artystycznej, sztuki w przestrzeni publicznej, strategii kuratorskich i technik wystawienniczych, malarstwa, rysunku, rzeźby i działań przestrzennych.

Pierwsze dwa lata poświęcone zostaną na rozwój umiejętności technicznych i koncepcyjnych słuchaczy. Na trzecim roku studenci będą pracować nad swoim dyplomem. W przyszłości planowane jest również otwarcie fotograficznych studiów magisterskich.

Do dyspozycji słuchaczy zostanie oddane studio fotograficzne, ciemnia i profesjonalny sprzęt fotograficzny, w tym aparaty Canon EOS 5D Mark III, Hasselblad H4D i Sinar. Wśród wykładowców znajdą się między innymi Paweł Bownik, Tomasz Lazar, Łukasz Skąpski, Maix Mayer,, Hubert Czerepok, Karol Hordziej i Paweł Kula.

Wydział Malarstwa i Nowych Mediów oferuje swoim studentom zagraniczne wymiany, wypożyczalnie sprzętu fotograficznego, filmowego i dźwiękowego, pracownie do postprodukcji i bogatą Mediatekę.

Na rok akademicki 2015/2016 planowane jest przyjęcie 8 osób. Elektroniczna rekrutacja trwa od 18 do 31 maja 2015 roku. Kolejnym etapem są dwudniowe egzaminy zaczynające się 29 czerwca 2009 roku.

Więcej szczegółów odnośnie rekrutacji znajdziecie na stronie akademiasztuki.eu.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
9
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8