Studiuj fotografię na Akademii Sztuki w Szczecinie

0
Maciej Luśtyk
20 Kwiecień 2015
Artykuł na: 2-3 minuty
Wraz z początkiem roku akademickiego 2015/2016 ruszają licencjackie studia fotograficzne na Wydziale Malarstwa i Nowych Mediów Akademii Sztuki w Szczecinie. Specjalność ma przygotować do pracy w zawodach związanych z fotografią i dać możliwość rozwoju w obszarach sztuki współczesnej. Rekrutacja trwa do 31 maja 2015.
Zakres zajęć obejmuje kształcenie w obszarach fotografii kreacyjnej, dokumentalnej, konceptualnej i reklamowej, a studenci będą mieli do wyboru także inne pracownie dostępne na wydziale, w tym zajęcia z animacji, działań audiowizualnych, multimedialnych, komunikacji wizualnej, projektowania publikacji multimedialnych i książki artystycznej, sztuki w przestrzeni publicznej, strategii kuratorskich i technik wystawienniczych, malarstwa, rysunku, rzeźby i działań przestrzennych.
Zobacz wszystkie zdjęcia (1)

Pierwsze dwa lata poświęcone zostaną na rozwój umiejętności technicznych i koncepcyjnych słuchaczy. Na trzecim roku studenci będą pracować nad swoim dyplomem. W przyszłości planowane jest również otwarcie fotograficznych studiów magisterskich.

Do dyspozycji słuchaczy zostanie oddane studio fotograficzne, ciemnia i profesjonalny sprzęt fotograficzny, w tym aparaty Canon EOS 5D Mark III, Hasselblad H4D i Sinar. Wśród wykładowców znajdą się między innymi Paweł Bownik, Tomasz Lazar, Łukasz Skąpski, Maix Mayer,, Hubert Czerepok, Karol Hordziej i Paweł Kula.

Wydział Malarstwa i Nowych Mediów oferuje swoim studentom zagraniczne wymiany, wypożyczalnie sprzętu fotograficznego, filmowego i dźwiękowego, pracownie do postprodukcji i bogatą Mediatekę.

Na rok akademicki 2015/2016 planowane jest przyjęcie 8 osób. Elektroniczna rekrutacja trwa od 18 do 31 maja 2015 roku. Kolejnym etapem są dwudniowe egzaminy zaczynające się 29 czerwca 2009 roku.

Więcej szczegółów odnośnie rekrutacji znajdziecie na stronie akademiasztuki.eu.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Nikon, Leica i Olympus nie wezmą udziału w kolejnej Photokinie. Czy w czasach internetu targi mają jeszcze sens?
Nikon, Leica i Olympus nie wezmą udziału w kolejnej Photokinie. Czy w czasach internetu targi mają...
Pierwsza Photokina w nowej formule już wiosną. Nie weźmie w niej jednak udziału trzech głównych producentów sprzętu. Czy firmom fotograficznym targi są jeszcze do...
4
5
Nagradzany chiński fotoreporter Lu Guang znów na wolności. Nie chce udzielać wywiadów
Nagradzany chiński fotoreporter Lu Guang znów na wolności. Nie chce udzielać wywiadów
Zatrzymany przed rokiem przez chińską służbę bezpieczeństwa, jeden z najbardziej znanych fotoreporterów Pańswa Środka,...
9
0
Sigma porzuca mocowanie K. Co dalej z Pentaksem?
Sigma porzuca mocowanie K. Co dalej z Pentaksem?
Pentax, choć cały czas ma wierne grono użytkowników, już od dłuższego czasu wędruje poboczem rynku fotograficznego. W obliczu działań Sigmy producentowi będzie jeszcze...
25
24
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)