Rekrutacja na studia dziennikarsko-fotograficzne na UW

0
Marcin Grabowiecki
12 Czerwiec 2012
Artykuł na: 2-3 minuty
Wydział Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego ogłasza nabór na studia dziennikarsko-fotograficzne w zakresie fotografii prasowej, reklamowej i wydawniczej: 3-letnie studia licencjackie i 2-letnie magisterskie. Studia są prowadzone w trybie dziennym, wieczorowym i zaocznym.

Program studiów realizowany przez wykładowców Zakładu Fotografii Prasowej, Reklamowej i Wydawniczej w zrównoważony sposób łączy wiedzę teoretyczną z rozbudowanym warsztatem praktycznym, bez którego nie sposób funkcjonować na współczesnym rynku fotografii. Profesjonalna i doświadczona kadra, a także nowoczesne zaplecze techniczne gwarantują kompleksowe przygotowanie studentów, zarówno pod kątem pracy zawodowej jak i dalszej kariery naukowej.

Studenci i absolwenci są laureatami polskich i zagranicznych konkursów fotograficznych. Wielu z nich pracuje dla największych tytułów prasowych, agencji fotograficznych i wydawnictw branżowych jako fotoreporterzy, fotoedytorzy czy redaktorzy zajmujący się fotografią. Znajdują swoje miejsce także na rynku fotografii reklamowej i wydawniczej w studiach fotograficznych i graficznych.

Wykładowcami i opiekunami merytorycznymi prac studentów są wybitni teoretycy i praktycy: dr hab. Zbigniew Tomaszczuk, dr Krzysztof Jabłonowski, dr Paweł Żak, Filip Ćwik, mgr Andrzej Janicki, Maciej Jeziorek, mgr Mirosław Kiljańczyk, Adam Lach, Piotr Małecki, Ewa Meissner, mgr Monika Szewczyk, mgr Renata Woroniecka, mgr Anna Zapolska, mgr Sławomir Zwierz i mgr Andrzej Zygmuntowicz.

Utworzony w 2011 r. Zakład Fotografii Prasowej, Reklamowej i Wydawniczej Instytutu Dziennikarstwa WDiNP UW powstał z przekształcenia istniejącej od ponad 40 lat Pracowni Fotografii Prasowej.

Rekrutacja ruszyła 1 czerwca 2012.

Więcej informacji o studiach oraz rekrutacji na stronie: www.fotografiauw.pl.

Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
Brak ci motywacji? Oto 29 porad od najbardziej wpływowych fotografów w branży
Brak ci motywacji? Oto 29 porad od najbardziej wpływowych fotografów w branży
Gdybyś miał najważniejszą radę odnośnie pracy fotografa, co by to było? Takie pytanie fotograf Taylor Jackson zadał jednym z najbardziej rozpoznawalnych współczesnych...
16
0
Wybierasz się na zasłużony urlop? Oto sprzętowe pomysły i praktyczne sztuczki, które warto rozważyć
Wybierasz się na zasłużony urlop? Oto sprzętowe pomysły i praktyczne sztuczki, które warto rozważyć
Letni sezon to czas podróży, odkrywania odległych miejsc i… fotografowania. Dlatego przygotowaliśmy kilka praktycznych porad oraz zestawienie przydatnych akcesoriów,...
3
0
Chcesz stać się lepszym fotografem? Unikaj tych 13 błędów [WIDEO]
Chcesz stać się lepszym fotografem? Unikaj tych 13 błędów [WIDEO]
Nigel Danson, uznany fotograf krajobrazu, powraca z kolejnym ciekawym poradnikiem. Tym razem naświetla 13 błędów, które trzeba wyeliminować, aby wskoczyć na wyższy...
23
0
Powiązane artykuły