Rekrutacja na studia dziennikarsko-fotograficzne na UW

0
Marcin Grabowiecki
12 Czerwiec 2012
Artykuł na: 2-3 minuty
Wydział Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego ogłasza nabór na studia dziennikarsko-fotograficzne w zakresie fotografii prasowej, reklamowej i wydawniczej: 3-letnie studia licencjackie i 2-letnie magisterskie. Studia są prowadzone w trybie dziennym, wieczorowym i zaocznym.

Program studiów realizowany przez wykładowców Zakładu Fotografii Prasowej, Reklamowej i Wydawniczej w zrównoważony sposób łączy wiedzę teoretyczną z rozbudowanym warsztatem praktycznym, bez którego nie sposób funkcjonować na współczesnym rynku fotografii. Profesjonalna i doświadczona kadra, a także nowoczesne zaplecze techniczne gwarantują kompleksowe przygotowanie studentów, zarówno pod kątem pracy zawodowej jak i dalszej kariery naukowej.

Studenci i absolwenci są laureatami polskich i zagranicznych konkursów fotograficznych. Wielu z nich pracuje dla największych tytułów prasowych, agencji fotograficznych i wydawnictw branżowych jako fotoreporterzy, fotoedytorzy czy redaktorzy zajmujący się fotografią. Znajdują swoje miejsce także na rynku fotografii reklamowej i wydawniczej w studiach fotograficznych i graficznych.

Wykładowcami i opiekunami merytorycznymi prac studentów są wybitni teoretycy i praktycy: dr hab. Zbigniew Tomaszczuk, dr Krzysztof Jabłonowski, dr Paweł Żak, Filip Ćwik, mgr Andrzej Janicki, Maciej Jeziorek, mgr Mirosław Kiljańczyk, Adam Lach, Piotr Małecki, Ewa Meissner, mgr Monika Szewczyk, mgr Renata Woroniecka, mgr Anna Zapolska, mgr Sławomir Zwierz i mgr Andrzej Zygmuntowicz.

Utworzony w 2011 r. Zakład Fotografii Prasowej, Reklamowej i Wydawniczej Instytutu Dziennikarstwa WDiNP UW powstał z przekształcenia istniejącej od ponad 40 lat Pracowni Fotografii Prasowej.

Rekrutacja ruszyła 1 czerwca 2012.

Więcej informacji o studiach oraz rekrutacji na stronie: www.fotografiauw.pl.

Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
Co zrobić, gdy ktoś bezprawnie wykorzysta twoje zdjęcia? Porady prawnika
Co zrobić, gdy ktoś bezprawnie wykorzysta twoje zdjęcia? Porady prawnika
W razie naruszenia praw autorskich fotografa, przysługuje mu szereg uprawnień, które mają na celu pomóc w przywróceniu stanu zgodnego z prawem. O tym, z jakich...
85
2
Jak fotografować krajobrazy radzi laureat Landscape Photographer of the Year
Jak fotografować krajobrazy radzi laureat Landscape Photographer of the Year
W Górach, w mieście, na wybrzeżu...Oto zestaw uniwersalnych wskazówek i warsztatowych porad, przygotowanych przez zawodowego fotografa krajobrazu Dave’a...
34
1
RODO w fotografii - rok po wdrożeniu
RODO w fotografii - rok po wdrożeniu
Minął ponad rok od wprowadzenia RODO w naszym kraju. Czy prowadzisz swój fotograficzny biznes zgodnie z rozporządzeniem? Oto usługa, dzięki której już nigdy nie...
12
0
Powiązane artykuły