Akademia Sztuk Pięknych w Poznaniu - rekrutacja na studia w zakresie fotografii

0
Marcin Grabowiecki
20 Maj 2010
Artykuł na: 2-3 minuty
Zbliża się termin tegorocznego naboru na studia w poznańskiej ASP na kierunku sztuka rejestracji obrazu (specjalność fotografia) - na studia stacjonarne i niestacjonarne, I i II-go stopnia (tzw. licencjat i mgr). Dokumenty można składać w dniach 24-29 maja 2010.
"Sztuka rejestracji obrazu" jest kierunkiem unikatowym prowadzonym tylko w Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu na Wydziale Komunikacji Multimedialnej. Jest on kontynuacją dwudziestu kilku lat doświadczeń kształcenia w zakresie fotografii (wcześniej na kierunku realizacja obrazu filmowego, telewizyjnego i fotografia). Struktura studiów jest odpowiedzią na zmieniający się europejski system szkolnictwa, a przede wszystkim na dynamiczny rozwój środków i narzędzi rejestrujących i przetwarzających obraz. W przypadku fotografii współczesne środki wpływają w sposób istotny na jej język, a także obszar komunikacji (telewizja, film, reklama, internet, przekaz multimedialny itp.).

Studia na tym kierunku są naturalnym pomostem między teraźniejszością i tradycją. Studenci czerpią wiedzę i doświadczenie zarówno w pracowniach klasycznej fotografii oraz pracowniach komputerowych i multimedialnych.

Po ukończeniu studiów pierwszego stopnia i zdaniu egzaminu dyplomowego absolwenci otrzymują dyplom ukończenia studiów wyższych i tytuł zawodowy licencjata. Po zakończeniu studiów drugiego stopnia i zdaniu egzaminu dyplomowego absolwenci otrzymują dyplom ukończenia studiów wyższych i tytuł zawodowy magistra sztuki.

Studia prowadzone są w trybach stacjonarnym i niestacjonarnym - w obu funkcjonuje bogaty program wymiany międzynarodowej (Socrates/Erasmus), stypendiów naukowych i socjalnych.

Termin składania dokumentów: 24-29 maja 2010.

Informacje na temat sprawdzianu kwalifikacyjnego, wymaganych dokumentów, terminów itp. znajdziecie na stronie: www.fotografia.asp.poznan.pl.

Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Weronika Gęsicka nominowana do Paszportu Polityki 2019
Weronika Gęsicka nominowana do Paszportu Polityki 2019
Po raz kolejny do prestiżowej branżowej nagrody w kategorii Sztuk Wizualnych nominowany jest fotograf. W tym roku o laur powalczy Weronika Gęsicka.
20
3
Nadchodzi era fotografii obliczeniowej. Sony otwiera dział ds. rozwoju sztucznej inteligencji
Nadchodzi era fotografii obliczeniowej. Sony otwiera dział ds. rozwoju sztucznej inteligencji
Dziś układy wytrenowane w oparciu o sieci neuronowe są podstawą większości nowych technologii. Dlaczego więc tak powolnie wkraczają one na rynek aparatów...
13
6
Oto 7 projektów, które rywalizują o tytuł najlepszego fotoreportażu roku. Finaliści 2. edycji Konkursu im. Krzysztofa Millera
Oto 7 projektów, które rywalizują o tytuł najlepszego fotoreportażu roku. Finaliści 2. edycji...
Reportaże o uchodźcach, osobach starszych, Wielkim Tygodniu na Sycylii, handlu ludźmi we Włoszech, ruchu Glitter Confusion, niepełnosprawnym kulturyście oraz podróży...
41
0
Powiązane artykuły