Akademia Sztuk Pięknych w Poznaniu - rekrutacja na studia w zakresie fotografii

0
Marcin Grabowiecki
20 Maj 2010
Artykuł na: 2-3 minuty
Zbliża się termin tegorocznego naboru na studia w poznańskiej ASP na kierunku sztuka rejestracji obrazu (specjalność fotografia) - na studia stacjonarne i niestacjonarne, I i II-go stopnia (tzw. licencjat i mgr). Dokumenty można składać w dniach 24-29 maja 2010.
"Sztuka rejestracji obrazu" jest kierunkiem unikatowym prowadzonym tylko w Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu na Wydziale Komunikacji Multimedialnej. Jest on kontynuacją dwudziestu kilku lat doświadczeń kształcenia w zakresie fotografii (wcześniej na kierunku realizacja obrazu filmowego, telewizyjnego i fotografia). Struktura studiów jest odpowiedzią na zmieniający się europejski system szkolnictwa, a przede wszystkim na dynamiczny rozwój środków i narzędzi rejestrujących i przetwarzających obraz. W przypadku fotografii współczesne środki wpływają w sposób istotny na jej język, a także obszar komunikacji (telewizja, film, reklama, internet, przekaz multimedialny itp.).

Studia na tym kierunku są naturalnym pomostem między teraźniejszością i tradycją. Studenci czerpią wiedzę i doświadczenie zarówno w pracowniach klasycznej fotografii oraz pracowniach komputerowych i multimedialnych.

Po ukończeniu studiów pierwszego stopnia i zdaniu egzaminu dyplomowego absolwenci otrzymują dyplom ukończenia studiów wyższych i tytuł zawodowy licencjata. Po zakończeniu studiów drugiego stopnia i zdaniu egzaminu dyplomowego absolwenci otrzymują dyplom ukończenia studiów wyższych i tytuł zawodowy magistra sztuki.

Studia prowadzone są w trybach stacjonarnym i niestacjonarnym - w obu funkcjonuje bogaty program wymiany międzynarodowej (Socrates/Erasmus), stypendiów naukowych i socjalnych.

Termin składania dokumentów: 24-29 maja 2010.

Informacje na temat sprawdzianu kwalifikacyjnego, wymaganych dokumentów, terminów itp. znajdziecie na stronie: www.fotografia.asp.poznan.pl.

Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Aparaty cyfrowe narażone na ataki ransomware. Czy hakerzy obiorą za cel fotografów?
Aparaty cyfrowe narażone na ataki ransomware. Czy hakerzy obiorą za cel fotografów?
Na pewno nie raz słyszeliście już o sytuacjach gdy hakerzy żądają okupu za odblokowanie firmowych komputerów. Okazuje się, że ofiarami podobnych działań mogą także...
16
0
Rok 2019 na półmetku. Rynek aparatów w coraz gorszej sytuacji
Rok 2019 na półmetku. Rynek aparatów w coraz gorszej sytuacji
Jeśli myśleliście, że rynek fotograficzny dotknął już dna i w końcu przyjdzie czas na poprawę, mamy złą wiadomość. 2019 to kolejny rok z rzędu, w którym branża notuje...
22
27
Meyer Optik Görlitz wraca do gry i zapowiada nowe obiektywy
Meyer Optik Görlitz wraca do gry i zapowiada nowe obiektywy
Nowe kierownictwo, nowe standardy produkcji, nowe podejście do marketingu i biznesu oraz zapowiedź odświeżonych obiektywów i zupełnie nowej linii szkieł - Meyer Optik...
12
1
Powiązane artykuły