Gestykulacje - wystawa prac Zbigniewa Dłubaka i Szymona Rogińskiego

0

Autor: Michał Dąbrowski

27 Sierpień 2012
Artykuł na: 2-3 minuty
Fundacja Archeologia Fotografii zaprasza na wystawę "Gestykulacje", na której będzie można zobaczyć dwa różne spojrzenia na ciało. Na Andersa 13 zostaną pokazane prace z cyklu Wir In Dresden Rogińskiego i Systemy-Gestykulacje Dłubaka. Ekspozycja powstała w ramach projektu Żywe Archiwa.
Szymon Rogiński - Wir in Dresden

Gestykulacje

Szymon Rogiński i Zbigniew Dłubak

Miejsce: Fundacja Archeologia Fotografii, ul. Andersa 13 Warszawa (klatka VII, domofon 112)

Wernisaż: 31 sierpnia, godzina 19.00

Wystawa będzie czynna do 24 września 2012

Szymon Rogiński zanim zaczął zajmować się fotografią, studiował w School on Wheels Teatru Derevo, w której praca z ciałem jest podstawą nauki i treningu. Wzajemne relacje w trakcie pracy aktorskiej zostały tam oswojone, oderotyzowane; nagość stała się stanem naturalnym. W wyniku tych doświadczeń powstała seria Wir in Dresden. Na fotografiach przedstawieni są przyjaciele autora, którzy bawią się we wzburzonych falach Morza Północnego. Wolność ciała została zestawiona z wolnością, którą niesie ze sobą żywioł.

Tej ekspresji przeciwstawione są zdjęcia autorstwa Zbigniewa Dłubaka, który w latach 70. XX wieku fotografował w studiu modelki według ścisłych założeń, z dokładnością naukowca. Projekt miał być wypowiedzią o znaku, ale dziś można go odczytywać jako opowieść o ciele kobiety i wpisaniu jej w schemat kultury, sztuki, czy czasu w którym powstawały.

Na wystawie pokazane zostaną fotografie Szymona Rogińskiego i cyfrowo zaanimowane przez artystę prace Zbigniewa Dłubaka. "Gestykulacje" powstały w ramach projektu Żywe Archiwa.

Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Jay-Z pozywa fotografa za sprzedaż zdjęć z sesji do jego pierwszej płyty
Jay-Z pozywa fotografa za sprzedaż zdjęć z sesji do jego pierwszej płyty
Jonathan Mannion to znany amerykański fotograf związany z kultura Hiphopową, który m.in. sprzedaje produkty ze swoimi zdjęciami. Teraz znany...
0
0
Sąd apelacyjny podtrzymał wyrok w sprawie Gazety Polskiej - tygodnik umieścić ma przeprosiny na okładce
Sąd apelacyjny podtrzymał wyrok w sprawie Gazety Polskiej - tygodnik umieścić ma przeprosiny na...
Po 4 latach sprawa głośnego fotomontażu na okładce Gazety Polskiej wreszcie dobiega końca. Sąd drugiej instancji podtrzymał wyrok podtrzymał wyrok z listopada 2020.
0
1
Siła backupu - Fujifilm odmawia zapłaty haraczu hakerom
Siła backupu - Fujifilm odmawia zapłaty haraczu hakerom
Na początku czerwca serwery Fujifilm padły ofiarą hakerów. Co sobie jednak myśleli atakując jednego z najważniejszych graczy rynku backupu?
0
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)