Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

II wydanie "Kronikarek" jest już dostępne

0

Autor: Michał Dąbrowski

16 Sierpień 2012
Artykuł na: 4-5 minut
Fundacja Archeologia Fotografii przygotowała II wydanie albumu "Kronikarki. Fotografie Warszawy 1945-46", ze zdjęciami Zofii Chomętowskiej i Marii Chrząszczowej. W publikacji znalazły się też teksty, m.in. Sylwii Chutnik i Grzegorza Piątka. Publikujemy kilka zdjęć z książki i jednocześnie zachęcamy do jej kupna.

Miło nam poinformować, że Fundacja Archeologia Fotografii po wyprzedaniu pierwszego nakładu książki "Kronikarki. Fotografie Warszawy 1945-46", zdecydowała się na II wydanie tego tytułu. Album zawiera ponad 250 zdjęć autorstwa Marii Chrząszczowej i Zofii Chomętowskiej, w tym reprodukcje ręcznie robionego albumu-dziennika Chrząszczowej i zeszytów prowadzonych przez Chomętowską. Autorką koncepcji albumu jest Karolina Lewandowska. W książce umieszczono również teksty autorstwa Sylwii Chutnik i Grzegorza Piątka. Projekt graficzny wykonał Iwo Rutkiewicz.

Książkę można kupić w siedzibie fundacji w Warszawie, na ul. Andersa 13 lub zamówić na oficjalnej stronie internetowej fundacji. W ciągu kilku dni "Kronikarki" powinny być dostępne w Domu Spotkań z Historią i księgarniach: Prus, Liber, Warszawianka. Polecamy!

I wydanie "Kronikarek" to kolejna krajowa książka fotograficzna, której nakład został w całości wyprzedany. Tylko w tym roku udało się to m.in. "In the car with R" Rafała Milacha, wydanej przez Czytelnię Sztuki i "Sweet Little Lies" Kuby Dąbrowskiego (ArtBazaar).

Poniżej prezentujemy kilka zdjęć z albumu Kronikarki.

Maria Chrzaszczowa - Pl. Napoleona, 1945
Zofia Chomętowska - Pl. Trzech Krzyży, 1945
Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Nikon w obliczu rekordowych strat - w najbliższym czasie skupi się wyłącznie na bezlusterkowcach
Nikon w obliczu rekordowych strat - w najbliższym czasie skupi się wyłącznie na bezlusterkowcach
Nikon prognozuje, że rok fiskalny 2020 zamknie z rekordową stratą. W związku z tym planuje obcięcie kosztów operacyjnych i skupienie się na kluczowych...
16
1
Plebiscyt 2020: Oto najlepsze produkty i wydarzenia fotograficzne roku
Plebiscyt 2020: Oto najlepsze produkty i wydarzenia fotograficzne roku
Już szesnasty rok z rzędu prezentujemy najlepsze aparaty, obiektywy, akcesoria i wydarzenia fotograficzne minionego roku, które nasi czytelnicy wybrali w Plebiscycie...
31
3
Stan wyjątkowy w Japonii - opóźnienia i zmiana strategii wśród producentów foto w roku 2021
Stan wyjątkowy w Japonii - opóźnienia i zmiana strategii wśród producentów foto w roku 2021
W związku z wprowadzeniem w Japonii obostrzeń związanych z pandemią, duża zmiana strategii i planów może czekać producentów sprzętu foto i wideo. Opóźnienia w dostawach również mogą wystąpić.
2
0
Powiązane artykuły