DJI szykuje profesjonalną kamerę. Są już pierwsze zdjęcia

Autor: Maciej Luśtyk

25 Sierpień 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Wiosną światło dzienne ujrzały pierwsze rendery urządzenia, które miało być pierwszą profesjonalną kamerą DJI. Teraz wygląda na to, że urządzenie jest już testowane w terenie, a spodziewana specyfikacja robi ogromne wrażenie.

DJI podbiło przestworza, a teraz najwyraźniej chce także namieszać w segmencie wideo nagrywanego z ziemi. W kwietniu do sieci trafiły pierwsze rendery urządzenia, które można by nazwać modelem Osmo na sterydach - dużym 3-osiowym gimbalem zintegrowanym z profesjonalną kamerą.

Nowa kamera wygląda być może nieco groteskowo, ale może okazać się dokładnie tym, czego potrzebuje dziś rynek wideo. Zwłaszcza, że wygląda na to, iż nowa kamera będzie mogła pochwalić się bardzo imponującą specyfikacją.

Choć wielu DJI kojarzy się wyłączne z konsumenckimi dronami i gimbalami, warto przypomnieć, że firma ma również spore doświadczenie w segmencie profesjonalnych rozwiązań wideo, czego świetnym przykładem może być wyposażona w matrycę APS-C kamera Zenmuse X7, która już w 2017 roku pozwalała zapisywać 12-bitowy obraz 6K RAW.

Patent wskazuje, że kamera DJI będzie rejestrować wideo 8K 60 kl./s w formacie RAW

Wygląda na to, że nadchodzące urządzenie będzie kontynuacją serii Zenmuse, w bardziej przyziemnych realiach. Na matrycę APS-C wskazuje zdjęcie udostępnione w serwisie Twitter przez leakera OsitaLV, na którym widzimy charakterystyczny dla modelu X7 obiektyw.

Do tego już rok temu pojawił się patent opisujący dokładnie takie urządzenie, według którego oferowana przez nie matryca miałaby pozwalać na rejestrację filmów 8K 60 kl./s i 4K 120 kl./s w formacie RAW.

Jeśli specyfikacja ta okaże się prawdą, a całość okaże się możliwie przystępna cenowo, rozwiązanie DJI może nieźle namieszać na rynku wideo. Zwłaszcza, że twórcy otrzymaliby spójny system, który można wykorzystać zarówno na ziemi, jak i w powietrzu (wiele wskazuje na to, że będzie to kamera modułowa, a gimbal będzie można adaptować także do dronów).

Kiedy premiera?

Tego na razie nie wiemy, ale pierwsze zdjęcia ukazujące kamerę w praktyce każą nam wierzyć, że oficjalnej premiery należy spodziewać się na przestrzeni kilku najbliższych miesięcy. Zwłaszcza, że patent wskazuje iż DJI pracuje nad tym urządzeniem już od dłuższego czasu.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Grudniowe promocje Canon w sklepie Fotoforma.pl
Grudniowe promocje Canon w sklepie Fotoforma.pl
Sklep Fotoforma.pl Pro Partner Canon informuje o szeregu promocji na wybrane aparaty i obiektywy i akcesoria. Wybierz produkty świadomie u autoryzowanego i jednego z największych...
7
Czy taka będzie przyszłość aparatów? Sony żąda 150 dolarów za dodanie customowych siatek kadrowania
Czy taka będzie przyszłość aparatów? Sony żąda 150 dolarów za dodanie customowych siatek kadrowania
Sony zapowiada aktualizację firmware’u A7 IV, która wprowadzi możliwość ładowania własnych siatek kadrowania. Usługa ta będzie kosztować blisko 600 zł. Czy to zapowiedź nadchodzących...
7
Aparaty i obiektywy Panasonic Lumix taniej do 4500 zł - promocje Black Friday trwają do 4 grudnia
Aparaty i obiektywy Panasonic Lumix taniej do 4500 zł - promocje Black Friday trwają do 4 grudnia
Z okazji Black Friday, Panasonic przygotował fantastyczną ofertą na aparaty i obiektywy Lumix S. Do 4 grudnia kupicie je taniej nawet do 4500 zł.
4
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)