Nadchodzi DJI Mavic 3 - z matrycą 4/3" i drugim obiektywem tele

Autor: Maciej Luśtyk

24 Wrzesień 2021
Artykuł na: 4-5 minut

W sieci huczy od plotek na temat nadchodzącego drona DJI. Wygląda na to, że konsumencki Mavic może namieszać na rynku profesjonalnego wideo.

Drony z serii Mavic zdemokratyzowały nagrywanie z powietrza, bardziej wymagający twórcy nadal skazani byli jednak na dużo bardziej kosztowne modele z serii Inspire czy w ogóle pracę z profesjonalnymi kamerami i konstrukcjami typu DJI Matrice. Wydaje się jednak, że nadchodzący DJI Mavic 3 zatrze granicę pomiędzy tymi segmentami.

Plotki na temat drona DJI Mavic 3 pojawiają się w sieci już od dłuższego czasu, teraz jednak wyciekła cała domniemywana specyfikacja. Cóż, powiemy tylko tyle, że zapowiada się ekscytująco.

DJI Mavic 3 ma mieć 2 kamery - 20-megapikselowy moduł 4/3" z obiektywem 24 mm i 12-megapikselowy aparat 1/2" o ekwiwalencie 160 mm

Szczegóły na temat nowej premiery DJI udostępnił na Twitterze leaker Japser Ellens, który już wcześniej publikował prawdziwe informacje na temat nachodzących dronów Autel. Możemy się więc spodziewać, że w tym wypadku plotki także nie mijają się z prawdą.

Tak więc Mavic 3 oferować ma dwa moduły kamer (ekwiwalent 24 mm f/2.8 oraz 160 mm f/4.4), wyposażone kolejno w 20-megapikselową matrycę 4/3” i 12-milionową matrycę 1/2” pozwalające nagrywać w rozdzielczości do 5.2K. A przynajmniej w wersji Cine, której dotyczy udostępniony fragment instrukcji (na tę chwilę nie wiemy czy podobnie jak Mavic 2, nowy dron będzie oferowany w innych wariantach). Znamienne jest także to, że moduł szerokokątny wyposażony będzie w regulowaną przysłonę (możliwe domknięcie do f/11), co znacznie ograniczy konieczność stosowania filtrów ND i zwyczajnie ułatwi pracę.

Oprócz tego, dron oferować ma wydajną baterię, pozwalająca na 46 minut lotu, a także maksymalny zasięg 15 km w ramach systemu transmisji OcuSync 3.0 i nowy kontroler z wbudowanym ekranem. Do tego plotki mówią o wsparciu rejestracji w standardzie Apple ProRes, a także o możliwości rejestracji 4K 120 kl./s.

DJI Mavic 3 na renderach serwisu Deals Drone

To wszystko za mniej niż 7 tys. złotych? Przekonamy się już w listopadzie

W końcu nowy dron zadebiutować ma w fantastycznej cenie 1600 dolarów, czyli ok. 6300 zł. W Polsce należy zapewne spodziewać się pułapu 8000-8500 zł, ale to i tak agresywna polityka cenowa, zwłaszcza jeśli potwierdzą się plotki na temat możliwości drona.

O tym czy rzeczywiście tak będzie przekonamy się zapewne już niebawem. Według doniesień DJI Mavic 3 zadebiutować ma na rynku 15 listopada 2021 roku.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Tak będzie wyglądał nowy analogowy kompakt Pentaxa. Wyciekły zdjęcia
Tak będzie wyglądał nowy analogowy kompakt Pentaxa. Wyciekły zdjęcia
Dopiero co producent opublikował pierwszy teaser nowego aparatu, a do sieci już wyciekły jego zdjęcia. Czy ma szansę stać się klasykiem?
18
Nikon Z6 III tuż za rogiem. Oto, co wiemy o nowym korpusie
Nikon Z6 III tuż za rogiem. Oto, co wiemy o nowym korpusie
Według donosów premiera nowej uniwersalnej pełnej klatki Nikona odbędzie się już w czerwcu. Do sieci wyciekła już spodziewana specyfikacja aparatu. Zapowiada się całkiem...
13
Wystartował Letni Caschback Canon - rabaty na aparaty i obiektywy do 1500 zł
Wystartował Letni Caschback Canon - rabaty na aparaty i obiektywy do 1500 zł
Rozpoczął się letni cashback na wybrane sprzęty fotograficzne oraz kompaktowe drukarki do zdjęć od marki Canon. Kupując produkty objęte promocją, można otrzymać zwrot za zakupy w...
1
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)