Nadchodzi DJI Mavic 3 - z matrycą 4/3" i drugim obiektywem tele

Autor: Maciej Luśtyk

24 Wrzesień 2021
Artykuł na: 4-5 minut

W sieci huczy od plotek na temat nadchodzącego drona DJI. Wygląda na to, że konsumencki Mavic może namieszać na rynku profesjonalnego wideo.

Drony z serii Mavic zdemokratyzowały nagrywanie z powietrza, bardziej wymagający twórcy nadal skazani byli jednak na dużo bardziej kosztowne modele z serii Inspire czy w ogóle pracę z profesjonalnymi kamerami i konstrukcjami typu DJI Matrice. Wydaje się jednak, że nadchodzący DJI Mavic 3 zatrze granicę pomiędzy tymi segmentami.

Plotki na temat drona DJI Mavic 3 pojawiają się w sieci już od dłuższego czasu, teraz jednak wyciekła cała domniemywana specyfikacja. Cóż, powiemy tylko tyle, że zapowiada się ekscytująco.

DJI Mavic 3 ma mieć 2 kamery - 20-megapikselowy moduł 4/3" z obiektywem 24 mm i 12-megapikselowy aparat 1/2" o ekwiwalencie 160 mm

Szczegóły na temat nowej premiery DJI udostępnił na Twitterze leaker Japser Ellens, który już wcześniej publikował prawdziwe informacje na temat nachodzących dronów Autel. Możemy się więc spodziewać, że w tym wypadku plotki także nie mijają się z prawdą.

Tak więc Mavic 3 oferować ma dwa moduły kamer (ekwiwalent 24 mm f/2.8 oraz 160 mm f/4.4), wyposażone kolejno w 20-megapikselową matrycę 4/3” i 12-milionową matrycę 1/2” pozwalające nagrywać w rozdzielczości do 5.2K. A przynajmniej w wersji Cine, której dotyczy udostępniony fragment instrukcji (na tę chwilę nie wiemy czy podobnie jak Mavic 2, nowy dron będzie oferowany w innych wariantach). Znamienne jest także to, że moduł szerokokątny wyposażony będzie w regulowaną przysłonę (możliwe domknięcie do f/11), co znacznie ograniczy konieczność stosowania filtrów ND i zwyczajnie ułatwi pracę.

Oprócz tego, dron oferować ma wydajną baterię, pozwalająca na 46 minut lotu, a także maksymalny zasięg 15 km w ramach systemu transmisji OcuSync 3.0 i nowy kontroler z wbudowanym ekranem. Do tego plotki mówią o wsparciu rejestracji w standardzie Apple ProRes, a także o możliwości rejestracji 4K 120 kl./s.

DJI Mavic 3 na renderach serwisu Deals Drone

To wszystko za mniej niż 7 tys. złotych? Przekonamy się już w listopadzie

W końcu nowy dron zadebiutować ma w fantastycznej cenie 1600 dolarów, czyli ok. 6300 zł. W Polsce należy zapewne spodziewać się pułapu 8000-8500 zł, ale to i tak agresywna polityka cenowa, zwłaszcza jeśli potwierdzą się plotki na temat możliwości drona.

O tym czy rzeczywiście tak będzie przekonamy się zapewne już niebawem. Według doniesień DJI Mavic 3 zadebiutować ma na rynku 15 listopada 2021 roku.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Fujifilm Instax Pal - nowy (miniaturowy) pomysł na aparat natychmiastowy
Fujifilm Instax Pal - nowy (miniaturowy) pomysł na aparat natychmiastowy
Rodzinę natychmiastowych aparatów Instax wzbogaca Instax Pal - miniaturowy aparat cyfrowy, który możemy mieć ze sobą zawsze i wszędzie, a zdjęcia z niego wydrukujemy na drukarce.
5
Nikon Zf - współczesny klasyk
Nikon Zf - współczesny klasyk
Nikon prezentuje długo oczekiwany model Zf - połączenie nowoczesnej technologii z obudową w stylu retro, nawiązującą do klasycznych lustrzanek producenta z lat 80. XX wieku. Nikon Zf...
37
Cinema Camera 6K - pierwsza pełna klatka Blackmagic ma mocowanie L-Mount
Cinema Camera 6K - pierwsza pełna klatka Blackmagic ma mocowanie L-Mount
Pierwsza pełnoklatkowa kamera Blackmagic ma szansę odmienić rynek mniejszych produkcji wideo. I nadać rozpędu systemowi L-Mount. BCC 6K pozwala na pełnoklatkowy wewnętrzny zapis 6K 35...
10
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)