Czy tak będzie wyglądał DJI Mavic 3 Pro? Oto, co wiemy o nadchodzącym dronie

Autor: Maciej Luśtyk

21 Czerwiec 2021
Artykuł na: 4-5 minut

Plotki na temat nowego drona z serii Mavic krążą w internecie już od ponad roku, a spodziewana premiera nastąpić ma jeszcze tego lata. Teraz pojawiają się kolejne rendery, mające pokazywać rzekomego drona.

Od premiery ostatniej generacji serii DJI Mavic powoli mijają 3 lata, co oznacza, że kolejna odsłona popularnej linii dronów powinna być już tuż za rogiem. Potwierdzać mają to także informacje o wycofywaniu serii Mavic 2 - według donosów firma miała niedawno rozsyłać do partnerów informacje o ostatniej serii zamówień na te modelu.

O modelu Mavic 3 Pro plotkuje się już od ponad roku, a co kilka miesięcy w sieci pojawiają się nowe informacje na temat rzekomych możliwości nowego drona. Co więc o nim wiemy na chwilę obecną?

Nowy mechanizm wirników, większa wydajność, kamera 4/3 i rozwinięte możliwości AI - tak w skrócie można podsumować plotki o modelu Mavic 3

Najbardziej rzeczowych przecieków dostarcza jak zwykle serwis DroneXL, który w ostatnich latach miał dużą skuteczność, jeśli chodzi o „sprawdzalność” sprzętowych plotek. Niedawno do sieci wyciekły rysunki techniczne mające przedstawiać model Mavic 3 Pro. Nowością są tu przednie rotory obrócone do dołu, co może pozwolić na umieszczenie dodatkowych, skierowanych w górę sensorów na ramionach drona i zwiększyć możliwości wykrywania przeszkód w trudniejszym terenie.

Inne zdjęcia, które wyciekły do internetu wskazują także na duże wloty i wyloty powietrza, co sugeruje prace nad zwiększeniem efektywności odprowadzania ciepła, a tym samym większa wydajność samego drona. Pokrywa się to zresztą ze wcześniejszymi doniesieniami na temat specyfikacji nowego modelu.

Według plotek Mavic 3 wyposażony ma być w sensor formatu 4/3, obiektyw z regulowaną przysłoną i pozwalać na rejestrację materiału 8K. Do tego ma być mniejszy, szybszy i oferować bardziej wydajną baterię, która pozwoli na 45 min lotu. Wśród donosów pojawiają się także informacje na temat rozwinięcia układów AI, a tym samym rozwinięcia możliwości automatycznego lotu i śledzenia, które miałyby dorównywać lub przebijać możliwościami amerykańskiego drona Skydio 2.

Teraz w sieci pojawiły się także nowe rendery, mające ukazywać nadchodzącego drona. Ich wiarygodność, ze względu na mało szczegółowe modele jest raczej wątpliwa, niemniej jednak pojawiają się na nich charakterystyczne cechy opisywane we wcześniejszych doniesieniach, jak przed wlot powietrza czy odwrócone rotory.

DJI Mavic 3 - premiera latem 2021 roku?

Co najważniejsze, wygląda na to, że na potwierdzenie (bądź nie) wspomnianych plotek prawdopodobnie nie będziemy musieli długo czekać. Mavic 3 ma być już w produkcji, a jego premiera odbyć ma się jeszcze tego lata, prawdopodobnie w sierpniu lub we wrześniu.

Źródło: dronexl.co.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Sony A7 IV - więcej, mocniej, lepiej, drożej...
Sony A7 IV - więcej, mocniej, lepiej, drożej...
Po 3 latach od premiery A7 III, Sony pokazuje wreszcie jego następcę, który ma być lepszy właściwie pod każdym względem. Wyposażony w 33-megapikselową matrycę Sony A7...
36
DJI Ronin 4D to pierwsza kamera 8K z 4-osiowym stabilizatorem i autofocusem Lidar AF
DJI Ronin 4D to pierwsza kamera 8K z 4-osiowym stabilizatorem i autofocusem Lidar AF
Nowy Ronin 4D to bez wątpienia urządzenie rewolucyjne, integruje bowiem system obrazowania z zapisem RAW, zaawansowaną stabilizację, ustawianie ostrości oparte o laserowy system Lidar i...
5
Kolejny teaser Nikona Z9 - nieograniczona rejestracja 8K i obiektyw 100-400 mm?
Kolejny teaser Nikona Z9 - nieograniczona rejestracja 8K i obiektyw 100-400 mm?
Nikon dalej podgrzewa atmosferę przed premierą flagowego bezlusterkowego korpusu. Czego dowiadujemy się z najnowszej zapowiedzi modelu Z9?
8
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)