Nadchodzi następca Lumixa GH5. Panasonic zaprasza na premierę 25 maja

Autor: Redakcja Fotopolis

21 Maj 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Wygląda na to, że po 4 latach od swojej premiery ulubiony aparat filmowców pracujących na systemie Mikro Cztery Trzecie wreszcie doczeka się swojego następcy. Premiera online zaplanowana jest na wtorek 25 maja 2021 roku.

Zaprezentowany w 2017 roku Lumix GH5 był pierwszym systemowym aparatem z segmentu semi-pro, pozwalającym na pełnoprawne filmowanie w 4K z prędkością 60 kl./s i do dziś pozostaje bardzo użytecznym narzędziem do realizacji materiałów wideo. Być może właśnie dlatego producent tak długo ociągał się z jego kolejną generacją, że większość użytkowników zdążyła już pomyśleć, iż nie nastąpi to już nigdy. W końcu minęły już ponad 4 lata.

Lumix GH5 II, Lumix GH6 i nowy obiektyw?

Wygląda jednak na to, że Panasonic przypomniał sobie o systemie Mikro Cztery Trzecie, gdyż na 25 maja zaplanował premierę online, podczas której zobaczyć mamy nowe modele z serii GH. Jak na razie szczegóły premiery nie są znane, ale przecieki mówią o modelu Lumix GH5 II, nowym obiektywie i zapowiedzi modelu GH6, który miałby pojawić się na rynku w niedalekiej przyszłości.

Czy doniesienia okażą się prawdą? Oglądajcie powyższy stream 25 kwietnia (wtorek) o godz. 16:00 czasu polskiego.

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Autel EVO Lite i Evo Nano - DJI będzie miało problem
Autel EVO Lite i Evo Nano - DJI będzie miało problem
Autel pokazał nowe drony reprezentujące zupełnie nowe, konsumenckie serie Lite i Nano. To w sumie 4 różne drony o imponujących możliwościach, które mają być...
6
Pixii (2021) - kolejna generacja współczesnego aparatu dalmierzowego. Czy tym razem udana?
Pixii (2021) - kolejna generacja współczesnego aparatu dalmierzowego. Czy tym razem udana?
Francuzi odpowiedzialni za stworzenie oryginalnego aparatu Pixii, prezentują jego kolejną odsłonę czy może raczej aktualizację. Nowa konstrukcja otrzymała usprawniony...
10
Nadchodzi DJI Mavic 3 - z matrycą 4/3" i drugim obiektywem tele
Nadchodzi DJI Mavic 3 - z matrycą 4/3" i drugim obiektywem tele
W sieci huczy od plotek na temat nadchodzącego drona DJI. Wygląda na to, że konsumencki Mavic może namieszać na rynku profesjonalnego wideo.
10
Powiązane artykuły