Nadchodzi następca Lumixa GH5. Panasonic zaprasza na premierę 25 maja

13

Autor: Redakcja Fotopolis

21 Maj 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Wygląda na to, że po 4 latach od swojej premiery ulubiony aparat filmowców pracujących na systemie Mikro Cztery Trzecie wreszcie doczeka się swojego następcy. Premiera online zaplanowana jest na wtorek 25 maja 2021 roku.

Zaprezentowany w 2017 roku Lumix GH5 był pierwszym systemowym aparatem z segmentu semi-pro, pozwalającym na pełnoprawne filmowanie w 4K z prędkością 60 kl./s i do dziś pozostaje bardzo użytecznym narzędziem do realizacji materiałów wideo. Być może właśnie dlatego producent tak długo ociągał się z jego kolejną generacją, że większość użytkowników zdążyła już pomyśleć, iż nie nastąpi to już nigdy. W końcu minęły już ponad 4 lata.

Lumix GH5 II, Lumix GH6 i nowy obiektyw?

Wygląda jednak na to, że Panasonic przypomniał sobie o systemie Mikro Cztery Trzecie, gdyż na 25 maja zaplanował premierę online, podczas której zobaczyć mamy nowe modele z serii GH. Jak na razie szczegóły premiery nie są znane, ale przecieki mówią o modelu Lumix GH5 II, nowym obiektywie i zapowiedzi modelu GH6, który miałby pojawić się na rynku w niedalekiej przyszłości.

Czy doniesienia okażą się prawdą? Oglądajcie powyższy stream 25 kwietnia (wtorek) o godz. 16:00 czasu polskiego.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
A jednak! Wyciekły kolejne zdjęcia Nikona Zfc
A jednak! Wyciekły kolejne zdjęcia Nikona Zfc
Raptem wczoraj informowaliśmy Was o nowym stylizowanym na klasyczne aparaty korpusie Nikona, który niebawem wzbogacić ma ofertę systemu Z. Dzisiaj otrzymujemy jego...
0
0
Wyciekły dane DJI Mini SE - będzie najtańszym dronem w ofercie
Wyciekły dane DJI Mini SE - będzie najtańszym dronem w ofercie
Wygląda na to, że DJI chce skutecznie zniechęcić użytkowników do kupowania dronów-zabawek innych firm. Model Mini SE będzie najtańszym dronem producenta, który...
0
0
Czyżby Nikon szykował nowy korpus retro w stylu modeli FM?
Czyżby Nikon szykował nowy korpus retro w stylu modeli FM?
Wśród plotek pojawia się ostatnio temat nowego body Nikona, które formą miałoby przypominać kultową linię analogów aparatów Nikon FM. Co o nim wiemy?
0
1
Powiązane artykuły