Krótko

Tak będzie wyglądał Canon EOS R3 - premiera profesjonalnego korpusu już niebawem

7

Autor: Maciej Luśtyk

13 Kwiecień 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Do sieci wyciekła pierwsza grafika ukazująca nowy topowy bezlusterkowiec z linii Canon EOS R.

Plotki na temat profesjonalnego body systemu Canon RF krążą już w sieci od dłuższego czasu. Niebezpośrednio potwierdzał je zresztą sam producent informując, że oczywiście ma w planach produkcję bezlusterkowego odpowiednika linii EOS-1D X. Wygląda jednak na to, że pierwsze topowe body w nowym systemie będzie chcarakteryzować się nieco inną nomenklaturą, niż się spodziewaliśmy.

EOS R3 zamiast EOS-a R1. Co to oznacza?

Podczas gdy w większości donosów nowy aparat określany był mianem EOS-a R1, pierwsze grafiki produktowe, które udostępnił znany leaker Nokishita ukazują aparat o nazwie EOS R3. Czy więc będzie to docelowe topowe body producenta czy może pokaz technologicznych nowinek jak w analogowym EOS-ie 3 z 1999 roku, a na serię 1 przyjdzie nam jeszcze poczekać? A może producent wypuści jednocześnie dwa topowe korpusy, z których jeden będzie oferował rekordową rozdzielczość, a drugi będzie przystosowany do superszybkiej pracy?

Tego na razie nie wiemy, ale prawdopodobnie dowiemy się już niebawem. Według donosu już niebawem światło dzienne ujrzy oficjalna zapowiedź producenta, która miejmy nadzieje rozwieje największe wątpliwości co do specyfikacji aparatu.

Ostatnie przecieki sugerowały iście topową specyfikację

Przypomnijmy, że według ostatnich plotek, topowe body miałoby charakteryzować się aż 85-megapikselową matrycą z migawką globalną, 15-stopniowym zakresem dynamicznym i systemem stabilizacji, trybem seryjnym 20 kl./s, autofokusem w nowej technologii Quad Pixel AF, 10-bitowym ekranem OLED i niebotyczną ceną na poziomie 8500 dolarów.

Akurat w przypadku tej ostatniej informacji mamy nadzieję, że plotki okażą się jedynie plotkami.

Źródło: twitter.com/nokishita_c.

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
 W tym roku nie będzie już nowego aparatu Fujifilm X
W tym roku nie będzie już nowego aparatu Fujifilm X
Serwis Fuji Rumors donosi, że Fujifilm nie ma w planach wypuszczenia kolejnych aparatów systemu X w 2021 roku. Jest za to nadzieja na nowe obiektywy…
1
0
Firmware 2.0 do Leica SL2-S - nowe funkcje i zwiększona wydajność w trybie wideo
Firmware 2.0 do Leica SL2-S - nowe funkcje i zwiększona wydajność w trybie wideo
Oprogramowanie wewnętrzne 2.0 do aparatu Leica SL2-S przynosi mnóstwo nowych funkcji zarówno w zakresie autofokusa, jak i ogólnego działania aparatu. Kluczowe są jednak nowe możliwości wideo.
1
1
Bosma G1 8K - modułowa kamera od chińskiego producenta optyki
Bosma G1 8K - modułowa kamera od chińskiego producenta optyki
Bosma, mało znany w branży fotograficznej i wideo producent teleskopów astronomicznych, lornetek i lunet celowniczych zamierza wprowadzić na rynek konsumencką kamerę 8K z mocowaniem Mikro 4/3
2
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)