Canon EOS R3 ma być sporo tańszy od Sony A1 i 1D X Mark III

7

Autor: Maciej Luśtyk

27 Maj 2021
Artykuł na: 4-5 minut

Zapowiedziany w kwietniu model EOS R3 z dużym prawdopodobieństwem zadebiutuje podczas Olimpiady w Tokio. Już teraz pojawiają się jednak pierwsze przecieki dotyczące ceny aparatu, która może okazać się bardzo atrakcyjna.

Gdy podczas kwietniowej zapowiedzi producent uchylił rąbka tajemnicy na temat nadchodzącego zaawansowanego (ale jeszcze nie do końca profesjonalnego) modelu Canon EOS R3, snułem przypuszczenia na temat potencjalnej ceny nowego korpusu i doskonałego rynkowego zagrania, jakie umożliwi firmie tak, a nie inaczej plasowany korpus.

Przystępna cena EOS-a R3 pozwoli wygrać producentowi na kilku frontach jednocześnie

Spodziewam się bowiem, że nawet mimo pozycjonowania nowego body poniżej serii 1D X, korpus R3 w doskonałej większości i tak dorówna jej możliwościami (tak jak i konkurencyjnemu Sony A1). Sama niższa pozycja stanie się natomiast pretekstem do zaoferowania klientom korpusu w niższej cenie, a zarazem dania profesjonalistom doskonałego powodu do przesiadki na bezlusterkowy system.

Przystępna cena byłaby też dobrym uzasadnieniem dla dopiero kształtującej się oferty długich zoomów w systemie RF i oczywiście sposobem na podcięcie skrzydeł konkurencji. Przygotowała by też grunt pod znacznie droższy, w pełni profesjonalny model R1, który najprawdopodobniej ujrzymy na przestrzeni kilkunastu lub kilkudziesięciu miesięcy.

Jeśli donosy okażą się prawdą, EOS R3 powinien kosztować w Polsce ok. 25-27 tys. złotych

Wygląda na to, że przypuszczenia te znajdują potwierdzenie w rzeczywistości. Jak donosi serwis Canon Rumors, wiele źródeł twierdzi, że model EOS R3 zadebiutuje w cenie widocznie niższej zarówno od Sony A1, jak i wciąż flagowego, lustrzankowego modelu Canon EOS-1D X Mark III. Jak na razie nie wiadomo jeszcze jaka ma być dokładna cena nowego korpusu, ale jeden z donosów sugeruje pułap 5999 dolarów, czyli cenę o 500 dolarów niższą od modeli A1 i 1D X III.

Przeczytaj także:
Canon EOS R3 oficjalnie zapowiedziany - co wiemy o profesjonalnym bezlusterkowcu?

Producent oficjalnie zapowiedział premierę najbardziej zaawansowanego korpusu systemu Canon RF. Co ciekawe aparat nie jest pozycjonowany jako bezpośredni następca lustrzankowej linii EOS-1D X. Oto, co o nim wiemy. [Czytaj więcej]

W polskich realiach przełożyłoby się to zapewne na poziom ok. 25-27 tys. złotych, dzięki czemu nowy aparat pod względem ceny idealnie mógłby wstrzelić się pomiędzy EOS-a R5, a topową „jedynkę”.

Czy rzeczywiście tak się stanie? Z pewnością miałoby to sens. A przekonamy się o tym zapewne już niebawem. Jak to miało miejsce w przypadku debiutu wielu „sportowych” korpusów w przeszłości, tak i model R3 zostanie prawdopodobnie w jakiejś formie zaprezentowany podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich, które w tym roku odbywają się w Tokio, w dniach 23.07-08.08.

Źródło: canonrumors.com

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
A jednak! Wyciekły kolejne zdjęcia Nikona Zfc
A jednak! Wyciekły kolejne zdjęcia Nikona Zfc
Raptem wczoraj informowaliśmy Was o nowym stylizowanym na klasyczne aparaty korpusie Nikona, który niebawem wzbogacić ma ofertę systemu Z. Dzisiaj otrzymujemy jego...
0
0
Wyciekły dane DJI Mini SE - będzie najtańszym dronem w ofercie
Wyciekły dane DJI Mini SE - będzie najtańszym dronem w ofercie
Wygląda na to, że DJI chce skutecznie zniechęcić użytkowników do kupowania dronów-zabawek innych firm. Model Mini SE będzie najtańszym dronem producenta, który...
0
0
Czyżby Nikon szykował nowy korpus retro w stylu modeli FM?
Czyżby Nikon szykował nowy korpus retro w stylu modeli FM?
Wśród plotek pojawia się ostatnio temat nowego body Nikona, które formą miałoby przypominać kultową linię analogów aparatów Nikon FM. Co o nim wiemy?
0
1
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)