Canon EOS R3 ma być sporo tańszy od Sony A1 i 1D X Mark III

Autor: Maciej Luśtyk

27 Maj 2021
Artykuł na: 4-5 minut

Zapowiedziany w kwietniu model EOS R3 z dużym prawdopodobieństwem zadebiutuje podczas Olimpiady w Tokio. Już teraz pojawiają się jednak pierwsze przecieki dotyczące ceny aparatu, która może okazać się bardzo atrakcyjna.

Gdy podczas kwietniowej zapowiedzi producent uchylił rąbka tajemnicy na temat nadchodzącego zaawansowanego (ale jeszcze nie do końca profesjonalnego) modelu Canon EOS R3, snułem przypuszczenia na temat potencjalnej ceny nowego korpusu i doskonałego rynkowego zagrania, jakie umożliwi firmie tak, a nie inaczej plasowany korpus.

Przystępna cena EOS-a R3 pozwoli wygrać producentowi na kilku frontach jednocześnie

Spodziewam się bowiem, że nawet mimo pozycjonowania nowego body poniżej serii 1D X, korpus R3 w doskonałej większości i tak dorówna jej możliwościami (tak jak i konkurencyjnemu Sony A1). Sama niższa pozycja stanie się natomiast pretekstem do zaoferowania klientom korpusu w niższej cenie, a zarazem dania profesjonalistom doskonałego powodu do przesiadki na bezlusterkowy system.

Przystępna cena byłaby też dobrym uzasadnieniem dla dopiero kształtującej się oferty długich zoomów w systemie RF i oczywiście sposobem na podcięcie skrzydeł konkurencji. Przygotowała by też grunt pod znacznie droższy, w pełni profesjonalny model R1, który najprawdopodobniej ujrzymy na przestrzeni kilkunastu lub kilkudziesięciu miesięcy.

Jeśli donosy okażą się prawdą, EOS R3 powinien kosztować w Polsce ok. 25-27 tys. złotych

Wygląda na to, że przypuszczenia te znajdują potwierdzenie w rzeczywistości. Jak donosi serwis Canon Rumors, wiele źródeł twierdzi, że model EOS R3 zadebiutuje w cenie widocznie niższej zarówno od Sony A1, jak i wciąż flagowego, lustrzankowego modelu Canon EOS-1D X Mark III. Jak na razie nie wiadomo jeszcze jaka ma być dokładna cena nowego korpusu, ale jeden z donosów sugeruje pułap 5999 dolarów, czyli cenę o 500 dolarów niższą od modeli A1 i 1D X III.

Przeczytaj także:
Canon EOS R3 oficjalnie zapowiedziany - co wiemy o profesjonalnym bezlusterkowcu?

Producent oficjalnie zapowiedział premierę najbardziej zaawansowanego korpusu systemu Canon RF. Co ciekawe aparat nie jest pozycjonowany jako bezpośredni następca lustrzankowej linii EOS-1D X. Oto, co o nim wiemy. [Czytaj więcej]

W polskich realiach przełożyłoby się to zapewne na poziom ok. 25-27 tys. złotych, dzięki czemu nowy aparat pod względem ceny idealnie mógłby wstrzelić się pomiędzy EOS-a R5, a topową „jedynkę”.

Czy rzeczywiście tak się stanie? Z pewnością miałoby to sens. A przekonamy się o tym zapewne już niebawem. Jak to miało miejsce w przypadku debiutu wielu „sportowych” korpusów w przeszłości, tak i model R3 zostanie prawdopodobnie w jakiejś formie zaprezentowany podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich, które w tym roku odbywają się w Tokio, w dniach 23.07-08.08.

Źródło: canonrumors.com

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Sony A7 IV - więcej, mocniej, lepiej, drożej...
Sony A7 IV - więcej, mocniej, lepiej, drożej...
Po 3 latach od premiery A7 III, Sony pokazuje wreszcie jego następcę, który ma być lepszy właściwie pod każdym względem. Wyposażony w 33-megapikselową matrycę Sony A7...
36
DJI Ronin 4D to pierwsza kamera 8K z 4-osiowym stabilizatorem i autofocusem Lidar AF
DJI Ronin 4D to pierwsza kamera 8K z 4-osiowym stabilizatorem i autofocusem Lidar AF
Nowy Ronin 4D to bez wątpienia urządzenie rewolucyjne, integruje bowiem system obrazowania z zapisem RAW, zaawansowaną stabilizację, ustawianie ostrości oparte o laserowy system Lidar i...
5
Kolejny teaser Nikona Z9 - nieograniczona rejestracja 8K i obiektyw 100-400 mm?
Kolejny teaser Nikona Z9 - nieograniczona rejestracja 8K i obiektyw 100-400 mm?
Nikon dalej podgrzewa atmosferę przed premierą flagowego bezlusterkowego korpusu. Czego dowiadujemy się z najnowszej zapowiedzi modelu Z9?
8
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)