102 Mp w cenie i rozmiarach GFX 50S - czy taki będzie Fujifilm GFX 100S?

Autor: Krzysztof Mularczyk

12 Styczeń 2021
Artykuł na: minutę

Wyciekła informacja o dacie premiery i cenie 100-megapikselowego aparatu Fujifilm GFX 100S. Czy to możliwe, że będzie tańszy od pełnoklatkowych lustrzanek?

W Sieci coraz częściej pojawiają się informacje o bliskiej premierze średnioformatowego bezlusterkowca Fujifilm GFX 100S ze 100 megapikselową matrycą. Miałaby to być mniejsza wersja modelu GFX 100, na dodatek w zaskakująco niskiej cenie, nie przekraczającej 6000 dolarów. Cena na starcie byłaby więc niższa o 500 dolarów od wyjściowej ceny modelu GFX 50S zaprezentowanego na początku 2017 roku. Aktualnie można go kupić za nieco ponad 20 000 zł.

Jeśli te informacje się potwierdzą średnioformatowy korpus o rozdzielczości 102 Mp będzie tańszy od topowych reporterskich lustrzanek Canon 1D-X Mark III i Nikon D6 oraz niewiele droższy od Sony A9.

Premiera Fujifilm GFX 100S ma odbyć się prawdopodobnie już 27 stycznia… Czekamy z niecierpliwością!

Źródło: www.fujirumors.com

Skopiuj link

Autor: Krzysztof Mularczyk

Redaktor serwisu Fotopolis.pl i magazynu Digital Camera Polska. Od 20 lat robi zdjęcia, testuje sprzęt fotograficzny i pisze o fotografii.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
GoPro HERO 10 Black - więcej, mocniej, lepiej
GoPro HERO 10 Black - więcej, mocniej, lepiej
Najnowsza kamera sportowa GoPro wprowadza wachlarz istotnych aktualizacji. Nowy procesor pozwolił na zwiększenie rozdzielczości, lepszą pracę w słabym świetle, a także...
8
Canon EOS R3 - nowy bezlusterkowy król wkracza na rynek
Canon EOS R3 - nowy bezlusterkowy król wkracza na rynek
Canon zaprezentował pierwszy typowo reporterski korpus bezlusterkowy. Aparat ma ma być nowoczesną alternatywą dla lustrzankowej serii EOS-1D X i pretenduje do miana...
11
 Leica Q2 ‘007 Edition’ - limitowana wersja aparatu dla fanów Jamesa Bonda
Leica Q2 ‘007 Edition’ - limitowana wersja aparatu dla fanów Jamesa Bonda
Długo wyczekiwany “No Time to Die” już wkrótce w kinach. Z tej okazji Leica przygotowała limitowaną wersję aparatu Q2, która stylistycznie nawiązuje do filmów o agencie 007.
12
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)