Benro Snoppa Vmate - gimbal do vlogowania, który współpracuje ze smartfonem

0

Autor: Redakcja Fotopolis

25 Wrzesień 2020
Artykuł na: 4-5 minut

Benro pokazało swoją pierwszą kamerkę. Bezpośredni konkurent DJI Osmo Pocket obiecuje ciekawą specyfikację i kompatybilność w dobrej cenie.

Miniaturowe kamerki na gimbalu to nic nowego. Od pewnego czasu swoją propozycję w tym temacie oferuje choćby DJI. Nie wydaje się jednak, by podbiła ona rynek vlogerów czy w ogóle serca osób filmujących zazwyczaj smartfonami. Czy uda się to Benro? Nowa kamerka Snoppa Vmate na papierze prezentuje się naprawdę ciekawie.

4K 60 kl./s w kieszeni

Całość bazuje tu na 1/2.3-calowej matrycy i obiektywie ze swiatłem f/2, które pozwolą na filmowanie w 4K 60 kl./s i aż 240 kl./s w przypadku jakości Full HD, co da nam możliwość 8-krotnego spowolnienia. To wszystko przy przepływności rzędu 200 Mb/s. Do tego otrzymujemy system przestrzennych mikrofonów (z możliwością podłączenia zewnętrznego mikrofonu Bluetooth), autofokus oparty o detekcję fazy, tryb nocny (póki co trudno powiedzieć jak się sprawuje), ekranik o jasności 850 nitów oraz baterię, która ma wystarczyć na 210 minut pracy.

Całość oczywiście na 3-osiowym gimbalu, który zmieścimy w kieszeni (waga 125 g). Co ciekawe gimbal ma służyć jako przedłużenie smartfona, oferując specjalny uchwyt i aplikację, która pozwoli na wygodny podgląd na dużym ekranie telefonu, a także wprowadza ciekawy tryb komentarza, gdzie obraz z przedniej kamerki smartfona zostanie zmontowany z nagrywanym materiałem.

Wszystko to zapowiada się na bardzo sprawną kamerkę, która, o ile będzie oferować znośną jakość, może ułatwić życie niektórych vlogerów i innych osób parających się mobilnym filmowaniem.

Cena i dostępność

Dużą zaletą kamery będzie na pewno jej cena. Benro Snoppa Vmate wyceniona została na raptem  269 dolarów (około 1050 zł), czyli podobnie jak DJI Osmo Pocket. Czy okaże się od niej lepsza? Trzeba poczekać na pierwsze testy.

Więcej informacji znajdziecie na stronie benrousa.com/snoppa-vmate.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Insta360 One X2, czyli ekipa filmowa w twojej kieszeni. Popularna kamera sferyczna jeszcze doskonalsza
Insta360 One X2, czyli ekipa filmowa w twojej kieszeni. Popularna kamera sferyczna jeszcze...
Poprzednia generacja sferycznej kamerki Insta360 była jednym z najbardziej popularnych rozwiązań tego typu na rynku. Insta360 One X2 robi wszystko jeszcze lepiej, choć...
3
0
Z nowym firmwarem 4.0 Fujifilm X-T3 znacznie przyspieszy
Z nowym firmwarem 4.0 Fujifilm X-T3 znacznie przyspieszy
Firma Fujifilm udostępniła aktualizację oprogramowania wewnętrznego do modelu X-T3. Wersja 4.0 aż 3-krotnie przyspiesza autofokus, ale to nie jedyne usprawnienia…
0
0
Pentax K-3 III - lustrzanka wiecznie żywa
Pentax K-3 III - lustrzanka wiecznie żywa
Podczas gdy większość producentów wygasza systemy lustrzankowe, Pentax szykuje się na premierę kolejnej odsłony ich popularnej serii. Czy w 2020 roku lustro i to...
61
12
Powiązane artykuły