Benro X Series - nowa seria gimbali do lustrzanek, bezlusterkowców i smartfonów

Autor: Maciej Luśtyk

5 Sierpień 2019
Artykuł na: 4-5 minut

Popularny producent statywów rozszerza swoją ofertę o całą rodzinę stabilizatorów, które mają stać się ciekawą konkurencją dla produktów takich marek jak Feiyu Tech, Zhiyun czy DJI.

W dobie popularności Youtuba, stabilizatory to jedne z najczęściej kupowanych akcesoriów do aparatów cyfrowych. Nic dziwnego, że swoje stopy w tym segmencie próbuje zamoczyć coraz więcej producentów. Przykładem może być właśnie firma Benro - producent cieszących się dobrą opinią statywów i akcesoriów fotograficznych.

Po sukcesie zeszłorocznego modelu RedDog R1, Benro postanowiło rozszerzyć swoją ofertę o całą linię gimbali , obejmującą zarówno produkty skierowane do zaawansowanych użytkowników, pracujących z cięższym sprzętem, jak i twórców opierających swoją pracę o smartfony.

Benro 3XD Pro

W rodzinie Benro X Series znajdziemy w sumie 4 produkty, mające zaspokoić zróżnicowane potrzeby twórców wideo. Najbardziej zaawansowany gimbal w rodzinie, model Benro 3XD Pro, kierowany jest do zawodowców pracujących ze sprzętem o wadze do 4 kg. Gimbal oferuje do 13 godzin pracy na jednym akumulatorze, trzy podstawowe tryby pracy (Pan, Follow, Lock), składaną konstrukcję i możliwość sterowania z poziomu smartfona.

Główną zaletą modelu Pro jest jednak uchwyt, który pozwala na pracę w niemal dowolnej pozycji, oferuje sterowanie parametrami aparatu bezpośrednio z rękojeści, a dodatkowo umożliwia wygodne podłączenie dodatkowych akcesoriów takich jak zewnętrzne rekordery czy mikrofony.

Benro 3XD

Bazujący na tym samym gimbalu model Benro 3XD oferuje takie same możliwości, w kwestii udźwigu i oferowanych funkcji, różni się jednak pojedynczym mniejszym uchwytem oraz nieco krótszym czasem na baterii. Powinien więc stać się ciekawą alternatywą dla takich konstrukcji jak DJI Ronin S czy podstawowej wersji modelu Feiyu Tech AK4000.

Benro 3XM

Z kolei użytkownikom bezlusterkowców, aparatów kompaktowych i kamer sportowych spodobać ma się lżejszy Benro 3XM, który wydaje się być nieco zaktualizowaną wersją zeszłorocznego modelu RedDog. Konstrukcja ważąca raptem 0,85 kg uniesie sprzęt o wadze do 1,7 kg, oferuje wygodny system podchwytu i pozwala na pełny obrót w każdej z osi, dzięki czemu sprawdzić ma się przy filmowaniu bardziej dynamicznych scen.

Tu także otrzymujemy możliwość wygodnego podłączenia zewnętrznego mikrofonu i wsparcie aplikacji mobilnej, a bateria wystarczy na 12 godzin ciągłej pracy. Do tego wygodna składa konstrukcja, dzięki której stabilizator nie zajmie wiele miejsca w transporcie.

Benro 3XS i 3XS Lite

Na koniec propozycja dla osób filmujących telefonami, czyli modele Benro 3XS oraz Benro 3XS Lite. Obydwa gimbale oferują regulowany uchwyt, dzięki któremu podłączymy dowolnego smartfona, składaną konstrukcję, możliwość pracy w pionie i w poziomie, możliwość podłączenia mikrofonu, wparcie aplikacji mobilnej i do 24 godzin pracy na jednym ładowaniu. Różnicą jest jedynie funkcja ładowania smartfona (przez kabel, lub bezprzewodowo), której nie oferuje model 3XS Lite.

{$in-article-newsletter}

Cena i dostępność

Gimbale są już dostępne w zachodniej sieci sprzedaży w cenach: 699 dolarów (około 2700 zł, Benro 3XD Pro), 499 dolarów (około 1930 zł, Benro 3XD), 399 dolarów (około 1540 zł, Benro 3XM), 129 dolarów (około 500 zł, Benro 3XS) i 99 dolarów (około 380 zł, Benro 3XS Lite).

Jak na razie europejska strona rodziny X Series zaktualizowana została jedynie o modele przeznaczone do smartfonów, ale zapewne w najbliższym czasie w sprzedaży pojawią się także inne produkty z serii. Polskich cen na razie nie znamy.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem xseries.benrogear.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Benro Theta - pierwsze samopoziomujące się statywy. Mają też światłomierz i system zdalnego sterowania aparatem
Benro Theta - pierwsze samopoziomujące się statywy. Mają też światłomierz i system zdalnego...
Czy tak fundamentalne i proste akcesorium jak statyw potrzebuje innowacji? Trójnogi z serii Benro Theta to pomysł na nowoczesne, inteligentne statywy, które dzięki...
7
Irix Matte Box IQ – magnetyczne wrota dla filmowców
Irix Matte Box IQ – magnetyczne wrota dla filmowców
Matte Box IQ to narzędzie, które pozwoli w łatwy sposób kontrolować odblaski światła podczas filmowania oraz swobodnie stosować magnetyczne filtry Irix  
11
Power Station Newell Samra 500 - jeszcze więcej energii w plenerze
Power Station Newell Samra 500 - jeszcze więcej energii w plenerze
Nowa stacja zasilająca marki Newell to aż 532 Wh w poręcznym rozmiarze. Samra 500 to idealne rozwiązanie na długie wędrówki samochodem lub kamperem albo na sytuacje awaryjne.
1
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)