Lomography Analogue Aqua - jednorazowy aparat do zdjęć podwodnych, w sam raz na wakacje

Autor: Maciej Luśtyk

30 Kwiecień 2020
Artykuł na: 2-3 minuty

Jeżeli chcecie poczuć czar dzieciństwa wraz z kiepskiej jakości zdjęciami podwodnymi, Lomography ma coś dla was. Jednorazówki Simple Use Camera w podwodnych obudowach pozwolą wam beztrosko fotografować pod wodą

Analogowe aparaty jednorazowe to jedna z pierwszych rzeczy, jakie przychodzą mi do głowy, gdy myślę o latach 90. XX wieku. A zwłaszcza ich „podwodne” wersje, które obiecywały wiele na opakowaniu, ale w większości dostarczały zdjęć, których nawet nie było sensu pokazywać. Po trochu przez kiepską optykę, po trochu przez klarowność polskich wód. W każdym razie możliwość sfotografowania czegoś pod wodą dawała efekt „wow”.

Fotografia podwodna w stylu lo-fi z aparatem Lomography Analogue Aqua

Lomography Analogue Aqua to analogowy aparat jednorazowy na wakcje

Jeżeli chcecie znów poczuć ekscytację towarzyszącą oglądaniu rozmytych podwodnych zdjęć, na ratunek przybywa Lomography wraz z najnowszą odsłoną jednorazówki Simple Use Camera w wersji Lomography Analogue Aqua. To ten sam aparat, co wcześniej, tym razem jednak w obudowie, oferującej wodoszczelność do głębokości 10 metrów.

W kwestii możliwości fotograficznych, nie można spodziewać się wiele, ale też nie o to tutaj chodzi. Cała obsługa sprowadza się do wciśnięcia spustu migawki, a aparat zawsze wyzwala migawkę z prędkością 1/120 s. W przypadku gdy obiektyw okaże się zbyt ciemny (31 mm f/9), będziemy mogli ratować się wbudowaną lampą błyskową. Jak prezentuje się to w rzeczywistości? Zobaczcie zdjęcia przykładowe producenta.

Lomography Analogue Aqua - zdjęcia przykładowe / sample

Lomography Analogue Aqua - zdjęcia przykładowe / sample

Ciekawostką, która wyróżnia Lomography na tle innych konstrukcji tego typu są wbudowane filtry kolorystyczne na lampę błyskową oraz wariant z filmem LomoChrome Purple, który zaoferuje nam oryginalny, fioletowy zafarb zdjęć (w sprzedaży jest także wersja ze zwykłym filmem). Do tego do jednorazówki, przy odrobinie chęci będziemy mogli załadować kolejny film. Lomography udostępnia nawet w tym celu specjalny poradnik.

Cena i dostępność aparatu Lomography Analogue Aqua

Zabawa w podwodnego fotografa nie jest jednak tania. Na stronie Lomography aparaty z serii Analogue Aqua wycenione zostały na 40 euro (około 180 zł), a do tego trzeba jeszcze doliczyć wysyłkę. Na razie nie wiemy ile za aparat zapłacimy w polskiej dystrybucji.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem lomography.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Tak będzie wyglądał nowy analogowy kompakt Pentaxa. Wyciekły zdjęcia
Tak będzie wyglądał nowy analogowy kompakt Pentaxa. Wyciekły zdjęcia
Dopiero co producent opublikował pierwszy teaser nowego aparatu, a do sieci już wyciekły jego zdjęcia. Czy ma szansę stać się klasykiem?
18
Nikon Z6 III tuż za rogiem. Oto, co wiemy o nowym korpusie
Nikon Z6 III tuż za rogiem. Oto, co wiemy o nowym korpusie
Według donosów premiera nowej uniwersalnej pełnej klatki Nikona odbędzie się już w czerwcu. Do sieci wyciekła już spodziewana specyfikacja aparatu. Zapowiada się całkiem...
13
Wystartował Letni Caschback Canon - rabaty na aparaty i obiektywy do 1500 zł
Wystartował Letni Caschback Canon - rabaty na aparaty i obiektywy do 1500 zł
Rozpoczął się letni cashback na wybrane sprzęty fotograficzne oraz kompaktowe drukarki do zdjęć od marki Canon. Kupując produkty objęte promocją, można otrzymać zwrot za zakupy w...
1
Powiązane artykuły