Canon EOS R5 - producent ucina spekulacje

5
Wojtek Skrzypczyński
13 Marzec 2020
Artykuł na: 6-9 minut

Dokładnie miesiąc temu marka Canon ogłosiła prace nad najnowszym modelem bezlusterkowego aparatu pełnoklatkowego EOS R5. Dziś firma ujawnia kolejne informacje na temat bezlusterkowca, odnosząc się do pojawiających się w sieci spekulacji dotyczących specyfikacji technicznej aparatu.

Zapowiedziany flagowiec z segmentu bezlusterkowców, wywołał nie lada poruszenie w branży fotograficznej. Najnowszy Canon EOS R5 ma oferować rozwiązania do tej pory nie opracowane przez firmy konkurencyjne. Zapowiedzi marki, dla wielu wydawały się jedynie sprawnym zabiegiem marketingowym, a nie realnymi obietnicami. To właśnie do tych spekulacji firma postanowiła się odnieść i wyprowadzić wszystkich powątpiewających z błędu.

"Osiągamy to, co do tej pory wydawało się nieosiągalne"

- Pojawiły się spekulacje, które sugerowały, że specyfikacja i pewne cechy aparatu EOS R5 są niemożliwe do wprowadzenia. Ujawniając kolejne szczegóły dotyczące tego produktu potwierdzamy, że osiągamy to, co do tej pory wydawało się nieosiągalne. Robimy to z myślą o naszych użytkownikach i tym samym odpowiadamy na ich potrzeby. - mówi Richard Shepherd, Pro Product Marketing Senior Manager.

Canon pomimo początkowego poślizgu, a wręcz braku zainteresowania w walce o dominacje w sektorze bezlusterkowców, stawia bardzo wysoko poprzeczkę zapowiedziami nowego flagowca z serii R.

- Jako lider branży, zapowiadając ten nowy produkt, stawiamy rynkową poprzeczkę jeszcze wyżej i udowadniamy, że dzięki naszej technologii możemy osiągnąć więcej. Zarówno EOS R5, jak i obiektywy systemu RF, to dowód naszego zaangażowania w rozwój kategorii aparatów bezlusterkowych - dodaje Shepherd.

Potwierdzony nowy system AF i filmy 8k

Canon w swoim oświadczeniu potwierdził, że w EOS R5 będzie możliwość rejestracji materiałów wideo w rozdzielczości 8K/30p. Nagrywanie filmów w tak dużej rozdzielczości będzie wykorzystywało całą powierzchnię matrycy. Dodatkowo, każdy z trybów nagrywania w 8K będzie wspierał technologię Dual Pixel CMOS AF.

Marka potwierdziła również, zastosowanie we flagowcu zaawansowanego systemu AF, z którego do tej pory żadna inna marka nie korzystała. Mowa tu o systemie auto focusa który rozpoznaje zwierzęta - psy, koty czy nawet ptaki. System rozpoznaje zwierzęta nie tylko przez ułożenie oczu, ale również dzięki ich sylwetkom.

O czym warto pamiętać

Inne cechy jakimi producent zdążył się już pochwalić, a w dzisiejszym oświadczeniu nie odniósł się do nich to m.in.:

  • 12kl./s w trybie mechanicznej migawki i 20 kl./s w trybie migawki elektronicznej;
  • nowa stabilizacja obrazu wbudowana w korpus aparatu i współpracująca z systemem stabilizacji obiektywu;
  • automatyczny transfer zdjęć i materiałów wideo na platformę image.canon

Redakcja Fotopolis z niecierpliwością czeka na nowy model bezlusterkowca ze stajni Canona. Zapowiedzi firm mówią o piekielnie mocnym sprzęcie zarówno dla fotografów jak i filmowców. Warto czekać i kiedy dojdzie do premiery sprawdzić czy wszystko co obiecuje marka rzeczywiście znajdzie się w bezusterkowym korpusie R5.

Z wykształcenia fotograf, aparat wykorzystuje głównie do dokumentacji innych działań, czasem używa kamery do realizacji swoich pomysłów. Interesuje go sztuka współczesna i kino neomodernistyczne. Najbardziej lubi wodę.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Ważna aktualizacja systemu Fujifilm GFX - szybszy AF, doskonalszy tethering, zapis filmów RAW
Ważna aktualizacja systemu Fujifilm GFX - szybszy AF, doskonalszy tethering, zapis filmów RAW
Fujifilm udostępnia największą w historii aktualizację średnioformatowego systemu GFX. Znaczące usprawnienia otrzymują modele GFX 50S, 50R i oczywiście...
7
0
Sony A7S III zostanie pokazany jeszcze tego lata
Sony A7S III zostanie pokazany jeszcze tego lata
Już wydawało się, że ten dzień nigdy nie nadejdzie. Najdłużej oczekiwany aparat ostatnich lat już niebawem trafi na rynek. Możemy spodziewać się mocnej...
23
1
Po aktualizacji Sigma fp obsługuje zapis ProRes RAW 120 kl./s, Blackmagic RAW i HDR. A kosztuje niecałe 9 tys. Zł
Po aktualizacji Sigma fp obsługuje zapis ProRes RAW 120 kl./s, Blackmagic RAW i HDR. A kosztuje...
Sigma fp to prawdopodobnie jeden z najbardziej niedocenionych aparatów w ostatnim czasie. Najnowsza aktualizacja najmniejszej pełnej klatki na rynku ma szansę znacznie...
1
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)