Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Canon EOS R5 - producent ucina spekulacje

5

Autor: Wojtek Skrzypczyński

13 Marzec 2020
Artykuł na: 6-9 minut

Dokładnie miesiąc temu marka Canon ogłosiła prace nad najnowszym modelem bezlusterkowego aparatu pełnoklatkowego EOS R5. Dziś firma ujawnia kolejne informacje na temat bezlusterkowca, odnosząc się do pojawiających się w sieci spekulacji dotyczących specyfikacji technicznej aparatu.

Zapowiedziany flagowiec z segmentu bezlusterkowców, wywołał nie lada poruszenie w branży fotograficznej. Najnowszy Canon EOS R5 ma oferować rozwiązania do tej pory nie opracowane przez firmy konkurencyjne. Zapowiedzi marki, dla wielu wydawały się jedynie sprawnym zabiegiem marketingowym, a nie realnymi obietnicami. To właśnie do tych spekulacji firma postanowiła się odnieść i wyprowadzić wszystkich powątpiewających z błędu.

"Osiągamy to, co do tej pory wydawało się nieosiągalne"

- Pojawiły się spekulacje, które sugerowały, że specyfikacja i pewne cechy aparatu EOS R5 są niemożliwe do wprowadzenia. Ujawniając kolejne szczegóły dotyczące tego produktu potwierdzamy, że osiągamy to, co do tej pory wydawało się nieosiągalne. Robimy to z myślą o naszych użytkownikach i tym samym odpowiadamy na ich potrzeby. - mówi Richard Shepherd, Pro Product Marketing Senior Manager.

Canon pomimo początkowego poślizgu, a wręcz braku zainteresowania w walce o dominacje w sektorze bezlusterkowców, stawia bardzo wysoko poprzeczkę zapowiedziami nowego flagowca z serii R.

- Jako lider branży, zapowiadając ten nowy produkt, stawiamy rynkową poprzeczkę jeszcze wyżej i udowadniamy, że dzięki naszej technologii możemy osiągnąć więcej. Zarówno EOS R5, jak i obiektywy systemu RF, to dowód naszego zaangażowania w rozwój kategorii aparatów bezlusterkowych - dodaje Shepherd.

Potwierdzony nowy system AF i filmy 8k

Canon w swoim oświadczeniu potwierdził, że w EOS R5 będzie możliwość rejestracji materiałów wideo w rozdzielczości 8K/30p. Nagrywanie filmów w tak dużej rozdzielczości będzie wykorzystywało całą powierzchnię matrycy. Dodatkowo, każdy z trybów nagrywania w 8K będzie wspierał technologię Dual Pixel CMOS AF.

Marka potwierdziła również, zastosowanie we flagowcu zaawansowanego systemu AF, z którego do tej pory żadna inna marka nie korzystała. Mowa tu o systemie auto focusa który rozpoznaje zwierzęta - psy, koty czy nawet ptaki. System rozpoznaje zwierzęta nie tylko przez ułożenie oczu, ale również dzięki ich sylwetkom.

O czym warto pamiętać

Inne cechy jakimi producent zdążył się już pochwalić, a w dzisiejszym oświadczeniu nie odniósł się do nich to m.in.:

  • 12kl./s w trybie mechanicznej migawki i 20 kl./s w trybie migawki elektronicznej;
  • nowa stabilizacja obrazu wbudowana w korpus aparatu i współpracująca z systemem stabilizacji obiektywu;
  • automatyczny transfer zdjęć i materiałów wideo na platformę image.canon

Redakcja Fotopolis z niecierpliwością czeka na nowy model bezlusterkowca ze stajni Canona. Zapowiedzi firm mówią o piekielnie mocnym sprzęcie zarówno dla fotografów jak i filmowców. Warto czekać i kiedy dojdzie do premiery sprawdzić czy wszystko co obiecuje marka rzeczywiście znajdzie się w bezusterkowym korpusie R5.

Autor: Wojtek Skrzypczyński

Z wykształcenia fotograf, aparat wykorzystuje głównie do dokumentacji innych działań, czasem używa kamery do realizacji swoich pomysłów. Interesuje go sztuka współczesna i kino neomodernistyczne. Najbardziej lubi wodę.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Fujifilm GFX100 IR - 400-megapikselowe zdjęcia w podczerwieni
Fujifilm GFX100 IR - 400-megapikselowe zdjęcia w podczerwieni
Fujifilm pragnie wejść na rynek specjalistycznej fotografii średnioformatowej. Nowy model GFX100 IR pozwoli na wykonywanie zdjęć w podczerwieni nawet w rozdzielczości...
7
0
Sony FX6 - wszystko, czego potrzebujesz na wejście w świat profesjonalnego wideo
Sony FX6 - wszystko, czego potrzebujesz na wejście w świat profesjonalnego wideo
Najnowsza kamera Sony FX6, będąca bezpośrednią konkurencją dla takich konstrukcji jak Canon C70 czy Red Komodo, ma zamiar stać się pierwszym wyborem dla twórców...
9
0
Leica Q2 Monochrom - pełnoklatkowy kompakt z czarno-białą matrycą
Leica Q2 Monochrom - pełnoklatkowy kompakt z czarno-białą matrycą
Na ten dzień czekało pewnie wielu fanów fotografii czarno-białej. Na rynku debiutuje pełnoklatkowa Leica Q2 w wersji Monochrom, z 47-megapikselową matrycą. Zobaczcie...
29
7
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)