Canon EOS R5 - producent ucina spekulacje

5

Autor: Wojtek Skrzypczyński

13 Marzec 2020
Artykuł na: 4-5 minut

Dokładnie miesiąc temu marka Canon ogłosiła prace nad najnowszym modelem bezlusterkowego aparatu pełnoklatkowego EOS R5. Dziś firma ujawnia kolejne informacje na temat bezlusterkowca, odnosząc się do pojawiających się w sieci spekulacji dotyczących specyfikacji technicznej aparatu.

Zapowiedziany flagowiec z segmentu bezlusterkowców, wywołał nie lada poruszenie w branży fotograficznej. Najnowszy Canon EOS R5 ma oferować rozwiązania do tej pory nie opracowane przez firmy konkurencyjne. Zapowiedzi marki, dla wielu wydawały się jedynie sprawnym zabiegiem marketingowym, a nie realnymi obietnicami. To właśnie do tych spekulacji firma postanowiła się odnieść i wyprowadzić wszystkich powątpiewających z błędu.

"Osiągamy to, co do tej pory wydawało się nieosiągalne"

- Pojawiły się spekulacje, które sugerowały, że specyfikacja i pewne cechy aparatu EOS R5 są niemożliwe do wprowadzenia. Ujawniając kolejne szczegóły dotyczące tego produktu potwierdzamy, że osiągamy to, co do tej pory wydawało się nieosiągalne. Robimy to z myślą o naszych użytkownikach i tym samym odpowiadamy na ich potrzeby. - mówi Richard Shepherd, Pro Product Marketing Senior Manager.

Canon pomimo początkowego poślizgu, a wręcz braku zainteresowania w walce o dominacje w sektorze bezlusterkowców, stawia bardzo wysoko poprzeczkę zapowiedziami nowego flagowca z serii R.

- Jako lider branży, zapowiadając ten nowy produkt, stawiamy rynkową poprzeczkę jeszcze wyżej i udowadniamy, że dzięki naszej technologii możemy osiągnąć więcej. Zarówno EOS R5, jak i obiektywy systemu RF, to dowód naszego zaangażowania w rozwój kategorii aparatów bezlusterkowych - dodaje Shepherd.

Potwierdzony nowy system AF i filmy 8k

Canon w swoim oświadczeniu potwierdził, że w EOS R5 będzie możliwość rejestracji materiałów wideo w rozdzielczości 8K/30p. Nagrywanie filmów w tak dużej rozdzielczości będzie wykorzystywało całą powierzchnię matrycy. Dodatkowo, każdy z trybów nagrywania w 8K będzie wspierał technologię Dual Pixel CMOS AF.

Marka potwierdziła również, zastosowanie we flagowcu zaawansowanego systemu AF, z którego do tej pory żadna inna marka nie korzystała. Mowa tu o systemie auto focusa który rozpoznaje zwierzęta - psy, koty czy nawet ptaki. System rozpoznaje zwierzęta nie tylko przez ułożenie oczu, ale również dzięki ich sylwetkom.

O czym warto pamiętać

Inne cechy jakimi producent zdążył się już pochwalić, a w dzisiejszym oświadczeniu nie odniósł się do nich to m.in.:

  • 12kl./s w trybie mechanicznej migawki i 20 kl./s w trybie migawki elektronicznej;
  • nowa stabilizacja obrazu wbudowana w korpus aparatu i współpracująca z systemem stabilizacji obiektywu;
  • automatyczny transfer zdjęć i materiałów wideo na platformę image.canon

Redakcja Fotopolis z niecierpliwością czeka na nowy model bezlusterkowca ze stajni Canona. Zapowiedzi firm mówią o piekielnie mocnym sprzęcie zarówno dla fotografów jak i filmowców. Warto czekać i kiedy dojdzie do premiery sprawdzić czy wszystko co obiecuje marka rzeczywiście znajdzie się w bezusterkowym korpusie R5.

Autor: Wojtek Skrzypczyński

Z wykształcenia fotograf, aparat wykorzystuje głównie do dokumentacji innych działań, czasem używa kamery do realizacji swoich pomysłów. Interesuje go sztuka współczesna i kino neomodernistyczne. Najbardziej lubi wodę.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Muzyka klasyczna dla fotografa. Tak brzmią najwspanialsze aparaty w historii
Muzyka klasyczna dla fotografa. Tak brzmią najwspanialsze aparaty w historii
18 kultowych aparatów i 5-minutowe wideo, które ogląda się - a zwłaszcza się go słucha - do końca z ogromną przyjemnością. 
0
0
Leica M10-R od teraz w klasycznym czarnym wykończeniu. Po latach będzie tylko piękniejsza
Leica M10-R od teraz w klasycznym czarnym wykończeniu. Po latach będzie tylko piękniejsza
40-megapikselowa Leica M10-R debiutuje w nowej czarnej wersji, która jest nie tylko elegancka i bardziej dyskretna, ale też pomyślana tak, by pięknie się...
0
1
Kolari Vision usunie problem przegrzewania z Canona EOS R5
Kolari Vision usunie problem przegrzewania z Canona EOS R5
To w końcu musiało się wydarzyć. Zajmująca się przerabianiem aparatów firma Kolari Vision oferuje moda, który dwukrotnie wydłuża czas nagrywania wideo w modelu Canon...
0
4
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)