New Cosmos of Photography 2020 - konkurs dla twórców z wizją otwarty na zgłoszenia. Do wygrania milion jenów

0
Redakcja Fotopolis
7 Kwiecień 2020
Artykuł na: 4-5 minut

Konkurs New Cosmos stawia na twórców łączących media i prezentujących swoje wizje za pomocą nowoczesnych technologii obrazowania. Właśnie trwa nabór do jego 43. edycji. Na zwycięzce czeka nagroda w wysokości około 40 tys. zł.

Historia organizowanego przez firmę Canon konkursu New Cosmos of Photography sięga 1991 r. Od tego czasu przyjęto łącznie aż 31 357 zgłoszeń konkursowych, zarówno od uczestników indywidualnych, jak i grup twórców stworzonych na potrzeby konkursu. To międzynarodowa inicjatywa kierowana do młodych twórców, która ma ich zachęcać do odkrywania, dokumentowania i prezentowania swojej wizji rzeczywistości za pomocą nowoczesnych technologii obrazowania.

Konkurs stawia na świeże spojrzenia i kreatywność. Zgłaszać może się każdy

Choć organizatorzy stawiają na młodych twórców i świeże spojrzenia, do konkursu może zgłosić się w zasadzie każdy, niezależnie od wieku i stażu za aparatem. Zgłaszać mogą się także kolektywy i zespoły działające np. w ramach jednej grupy uniwersyteckiej.

Zgłoszenia do tegorocznej edycji konkursu są bezpłatne. Wyślemy je do 20 maja drogą elektroniczną. Prace będą oceniane przez ekspertów i artystów z całego świata. Wśród nich jest brytyjski fotograf Paul Graham, japoński krytyk sztuki Noi Sawaragi czy japoński fotograf Mikiya Takimoto.

Na twórcę najlepszego projektu czeka prawie 40 tys. złotych

Na głównego zwycięzce czeka z kolei nagroda pieniężna w wysokości 1 mln jenów (prawie 40 tys. złotych), a także aparat firmy Canon oraz możliwość wystawienia swoich prac na wystawie indywidualnej podczas przyszłorocznej edycji New Cosmos of Photography 2021.

Więcej informacji o konkursie i aplikacje zgłoszeniowe znajdziecie pod adresem global.canon.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Letnie promocje Fujifilm - specjalne oferty na modele X-T3, X-Pro3, obiektywy i akcesoria
Letnie promocje Fujifilm - specjalne oferty na modele X-T3, X-Pro3, obiektywy i akcesoria
Fujifilm rusza z kolejną porcją promocji, którym tym razem jest aż cztery. Mamy więc standardowy cashback na aparat X-T3 i obiektywy XF a także specjalne oferty na...
0
0
Kobieca tożsamość we współczesnym świecie. Wystawa Ilony Szwarc w Pop-up Ogrodowa8
Kobieca tożsamość we współczesnym świecie. Wystawa Ilony Szwarc w Pop-up Ogrodowa8
Jak kształtujemy się od środka i na zewnątrz, by dopasować się do społeczeństwa? Wyjątkowy projekt „I am a Woman and I Feast on Memory” przez cały lipiec będzie można...
4
0
Dorothea Lange w Lublinie. Historyczne zdjęcia Wielkiego Kryzysu na wystawie plenerowej
Dorothea Lange w Lublinie. Historyczne zdjęcia Wielkiego Kryzysu na wystawie plenerowej
Fotografia matki-migrantki jest jedną z fotograficznych ikon XX wieku. To i inne zdjęcia Dorothei Lange z kolekcji Farmland Security Administration przez cały lipiec...
119
0
Powiązane artykuły