New Cosmos of Photography 2020 - konkurs dla twórców z wizją otwarty na zgłoszenia. Do wygrania milion jenów

Autor: Redakcja Fotopolis

7 Kwiecień 2020
Artykuł na: 2-3 minuty

Konkurs New Cosmos stawia na twórców łączących media i prezentujących swoje wizje za pomocą nowoczesnych technologii obrazowania. Właśnie trwa nabór do jego 43. edycji. Na zwycięzce czeka nagroda w wysokości około 40 tys. zł.

Historia organizowanego przez firmę Canon konkursu New Cosmos of Photography sięga 1991 r. Od tego czasu przyjęto łącznie aż 31 357 zgłoszeń konkursowych, zarówno od uczestników indywidualnych, jak i grup twórców stworzonych na potrzeby konkursu. To międzynarodowa inicjatywa kierowana do młodych twórców, która ma ich zachęcać do odkrywania, dokumentowania i prezentowania swojej wizji rzeczywistości za pomocą nowoczesnych technologii obrazowania.

Konkurs stawia na świeże spojrzenia i kreatywność. Zgłaszać może się każdy

Choć organizatorzy stawiają na młodych twórców i świeże spojrzenia, do konkursu może zgłosić się w zasadzie każdy, niezależnie od wieku i stażu za aparatem. Zgłaszać mogą się także kolektywy i zespoły działające np. w ramach jednej grupy uniwersyteckiej.

Zgłoszenia do tegorocznej edycji konkursu są bezpłatne. Wyślemy je do 20 maja drogą elektroniczną. Prace będą oceniane przez ekspertów i artystów z całego świata. Wśród nich jest brytyjski fotograf Paul Graham, japoński krytyk sztuki Noi Sawaragi czy japoński fotograf Mikiya Takimoto.

Na twórcę najlepszego projektu czeka prawie 40 tys. złotych

Na głównego zwycięzce czeka z kolei nagroda pieniężna w wysokości 1 mln jenów (prawie 40 tys. złotych), a także aparat firmy Canon oraz możliwość wystawienia swoich prac na wystawie indywidualnej podczas przyszłorocznej edycji New Cosmos of Photography 2021.

Więcej informacji o konkursie i aplikacje zgłoszeniowe znajdziecie pod adresem global.canon.

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Darmowe warsztaty z Mariuszem Foreckim w Muzeum Powstania Warszawskiego
Darmowe warsztaty z Mariuszem Foreckim w Muzeum Powstania Warszawskiego
MPW zaprasza na spotkanie warsztatowe z utytułowanym fotoreporterem Mariuszem Foreckim, na którym opowie jak robić niebanalne zdjęcia i opowiadać historie w formie fotoreportaży....
5
„Czas pochwycony” - powrót do przeszłości przedwojennego Wrocławia
„Czas pochwycony” - powrót do przeszłości przedwojennego Wrocławia
„Czas pochwycony” to wyjątkowa wystawa nieznanych zdjęć przedwojennego Wrocławia i historycznego sprzętu fotograficznego we wrocławskim Ossolineum. Można na niej nie tylko obejrzeć...
8
Zadra - premierowa wystawa Iwony El Tanbouli-Jabłońskiej
Zadra - premierowa wystawa Iwony El Tanbouli-Jabłońskiej
Fotografka i dyrektora artystyczna National Geographic Polska odchodzi od relacjonowania bieżących wydarzeń i prezentuje swoją pierwszą serię artystyczną. Zadra to projekt eksplorujący...
4
Powiązane artykuły