Odwrócony Polaroid Originals OneStep 2 w wersji Stranger Things

0

Autor: Maciej Luśtyk

6 Maj 2019
Artykuł na: 4-5 minut

To nie prima aprilis. Odwróconą, nawiązującą do popularnego serialu edycję aparatu, wraz z kolekcjonerskim filmem natychmiastowym od dzisiaj możecie znaleźć w sklepach fotograficznych. Według producenta, aparat “przewrócić ma nasz świat do góry nogami”.

Na szczęście projektanci nie posunęli się aż tak daleko, jak mogłoby się z początku wydawać. Aby normalnie fotografować nowym aparatem natychmiastowych, nie trzeba trzymać go do góry nogami  - jedynie loga producenta zostały nadrukowane w ten sposób. Z drugiej strony nikt nam też tego nie zabroni. Wtedy pogrubiona ramka znajdzie się na górze, zamiast u dołu zdjęcia.

Dla fanów serialu

Poza nową wersją kolorystyczną, otrzymujemy to samo wnętrze, co w przypadku pokazanego w 2017 roku aparatu Polaroid Originals OneStep 2. Mamy więc obiektyw o ogniskowej 106 mm, oferujący minimalną odległość ostrzenia równą 60 cm, wbudowaną lampę błyskową i akumulator o pojemności 1100 mAh (z możliwością ładowania przez USB), który powinien wystarczyć na około 60 dni fotografowania.

Oprócz aparatu, na rynku debiutuje także kolekcjonerska, limitowana edycja filmu natychmiastowgo Polaroid Originals i-Type. “Każda 8 zdjęciowa paczka filmu będzie zawierała różnorodne grafiki, które przeniosą Cię z powrotem do roku 1985 w Hawkins, odkrywając Scoops Ahoy w nowym centrum handlowym Starcourt Mall i wracając do migających świateł salonu Joyce Byer.” - pisze producent. Fani serialu nie powinni czuć się zawiedzeni.

Cena i dostępność

Aparat Polaroid Originals OneStep 2 Stranger Things oraz film w limitowanej edycji dostępne są w sprzedaży od dzisiaj, w cenach 599 zł (aparat) i 79,90 (wkład natychmiastowy zawierający 8 zdjęć).

Więcej informacji znajdziecie pod adresem mynewsdesk.com.

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
DJI Pocket 2 - kieszonkowy trzyosiowy gimbal jeszcze wydajniejszy
DJI Pocket 2 - kieszonkowy trzyosiowy gimbal jeszcze wydajniejszy
Większa matryca, szerszy obiektyw i sporo innych udoskonaleń. DJI zaprezentowało drugą generację kieszonkowego gimbala z wbudowaną kamerą.
4
0
Fujifilm X-S10 - wszystko, co najlepsze w kompaktowym, prostym body
Fujifilm X-S10 - wszystko, co najlepsze w kompaktowym, prostym body
Fujifilm postanowiło zrobić aparat dla mas. Na pokładzie znajdziemy najlepszą matrycę, najszybszy system AF, stabilizację, wydajną baterię i rozbudowany tryb filmowy,...
48
20
Canon Powershot Zoom - koncepcyjny aparat dla fana sportu, przyrody i… podglądacza
Canon Powershot Zoom - koncepcyjny aparat dla fana sportu, przyrody i… podglądacza
Po dwóch latach od prezentacji prototypów, na rynek trafia w końcu oryginalny aparat Canona, pełniący rolę cyfrowej lunety. Pod względem jakości zapewne nie zaoferuje...
16
0
Powiązane artykuły