Odwrócony Polaroid Originals OneStep 2 w wersji Stranger Things

Odwrócony Polaroid Originals OneStep 2 w wersji Stranger Things

To nie prima aprilis. Odwróconą, nawiązującą do popularnego serialu edycję aparatu, wraz z kolekcjonerskim filmem natychmiastowym od dzisiaj możecie znaleźć w sklepach fotograficznych. Według producenta, aparat “przewrócić ma nasz świat do góry nogami”.

Na szczęście projektanci nie posunęli się aż tak daleko, jak mogłoby się z początku wydawać. Aby normalnie fotografować nowym aparatem natychmiastowych, nie trzeba trzymać go do góry nogami  - jedynie loga producenta zostały nadrukowane w ten sposób. Z drugiej strony nikt nam też tego nie zabroni. Wtedy pogrubiona ramka znajdzie się na górze, zamiast u dołu zdjęcia.

Dla fanów serialu

Poza nową wersją kolorystyczną, otrzymujemy to samo wnętrze, co w przypadku pokazanego w 2017 roku aparatu Polaroid Originals OneStep 2. Mamy więc obiektyw o ogniskowej 106 mm, oferujący minimalną odległość ostrzenia równą 60 cm, wbudowaną lampę błyskową i akumulator o pojemności 1100 mAh (z możliwością ładowania przez USB), który powinien wystarczyć na około 60 dni fotografowania.

Oprócz aparatu, na rynku debiutuje także kolekcjonerska, limitowana edycja filmu natychmiastowgo Polaroid Originals i-Type. “Każda 8 zdjęciowa paczka filmu będzie zawierała różnorodne grafiki, które przeniosą Cię z powrotem do roku 1985 w Hawkins, odkrywając Scoops Ahoy w nowym centrum handlowym Starcourt Mall i wracając do migających świateł salonu Joyce Byer.” - pisze producent. Fani serialu nie powinni czuć się zawiedzeni.

Cena i dostępność

Aparat Polaroid Originals OneStep 2 Stranger Things oraz film w limitowanej edycji dostępne są w sprzedaży od dzisiaj, w cenach 599 zł (aparat) i 79,90 (wkład natychmiastowy zawierający 8 zdjęć).

Więcej informacji znajdziecie pod adresem mynewsdesk.com.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm Instax Mini LiPlay - szybki test
21 Cze 2019
Najnowszy hybrydowy aparat Fujifilm łączy w sobie zalety natychmiastówki i przenośnej drukarki. To też najmniejszy Instax w historii. Sprawdzamy, jaki jest naprawdę.
1
Sigma 105 mm f/1.4 DG HSM ART - test obiektywu
21 Cze 2019
Czy Sigma modelem 105 mm f/1.4 DG HSM ART przekroczyła kolejne granice w segmencie portretowych szkieł? Dziś poznacie odpowiedź!
5
Sony FE 600 mm f/4 GM OSS - zdjęcia przykładowe
11 Cze 2019
Sony FE 600 mm f/4 GM OSS to propozycja dla najbardziej wymagających fotografów sportu i dzikiej przyrody. Zobaczcie jak w praktyce radzi sobie najdłuższe szkło z serii G Master.
4
Sony FE 200-600 mm f/5.6-6.3 G OSS - zdjęcia przykładowe
11 Cze 2019
Najnowszy tele-zoom Sony FE 200-600 mm f/5.6-6.3 G OSS ma wszystko, by zaspokoić potrzeby fotografów sportu i dzikiej przyrody, którzy szukają zmiennogniskowego obiektywu dalekiego zasięgu w akceptowalnej cenie. Zobaczcie, na co go stać nową konstrukcję w systemie Sony E.
4