Odwrócony Polaroid Originals OneStep 2 w wersji Stranger Things

0
Maciej Luśtyk
6 Maj 2019
Artykuł na: 2-3 minuty

To nie prima aprilis. Odwróconą, nawiązującą do popularnego serialu edycję aparatu, wraz z kolekcjonerskim filmem natychmiastowym od dzisiaj możecie znaleźć w sklepach fotograficznych. Według producenta, aparat “przewrócić ma nasz świat do góry nogami”.

Na szczęście projektanci nie posunęli się aż tak daleko, jak mogłoby się z początku wydawać. Aby normalnie fotografować nowym aparatem natychmiastowych, nie trzeba trzymać go do góry nogami  - jedynie loga producenta zostały nadrukowane w ten sposób. Z drugiej strony nikt nam też tego nie zabroni. Wtedy pogrubiona ramka znajdzie się na górze, zamiast u dołu zdjęcia.

Dla fanów serialu

Poza nową wersją kolorystyczną, otrzymujemy to samo wnętrze, co w przypadku pokazanego w 2017 roku aparatu Polaroid Originals OneStep 2. Mamy więc obiektyw o ogniskowej 106 mm, oferujący minimalną odległość ostrzenia równą 60 cm, wbudowaną lampę błyskową i akumulator o pojemności 1100 mAh (z możliwością ładowania przez USB), który powinien wystarczyć na około 60 dni fotografowania.

Oprócz aparatu, na rynku debiutuje także kolekcjonerska, limitowana edycja filmu natychmiastowgo Polaroid Originals i-Type. “Każda 8 zdjęciowa paczka filmu będzie zawierała różnorodne grafiki, które przeniosą Cię z powrotem do roku 1985 w Hawkins, odkrywając Scoops Ahoy w nowym centrum handlowym Starcourt Mall i wracając do migających świateł salonu Joyce Byer.” - pisze producent. Fani serialu nie powinni czuć się zawiedzeni.

Cena i dostępność

Aparat Polaroid Originals OneStep 2 Stranger Things oraz film w limitowanej edycji dostępne są w sprzedaży od dzisiaj, w cenach 599 zł (aparat) i 79,90 (wkład natychmiastowy zawierający 8 zdjęć).

Więcej informacji znajdziecie pod adresem mynewsdesk.com.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Canon EOS 90D i EOS M6 Mark II na horyzoncie. Zapowiada się na najciekawsze aparaty producenta od lat
Canon EOS 90D i EOS M6 Mark II na horyzoncie. Zapowiada się na najciekawsze aparaty producenta od...
Dzięki pomyłce producenta otrzymaliśmy wgląd w nadchodzące modele, które udowadniają, że segment APS-C ma ciągle duży potencjał. Wygląda też na to, że Canon nareszcie...
11
14
Blackmagic Pocket Cinema Camera 6K to kamera, która może namieszać na rynku
Blackmagic Pocket Cinema Camera 6K to kamera, która może namieszać na rynku
Nowa matryca Super 35 z dynamiką sięgającą 13 EV, możliwość nagrywania w rozdzielczości 6K i to w formacie RAW, mocowanie Canon EF i pełna komunikacja z obiektywami, a...
15
0
Fotografia natychmiastowa jest zbyt droga? Aparatem Alulu zdjęcia wydrukujesz na paragonach
Fotografia natychmiastowa jest zbyt droga? Aparatem Alulu zdjęcia wydrukujesz na paragonach
Zdjęcia natychmiastowe nie muszą być ani piękne, ani dobre. Ich siłą jest to, że gotowy wydruk otrzymujemy tu i teraz. Trudno o produkt lepiej wpisujący się w tę...
16
1
Powiązane artykuły