Odwrócony Polaroid Originals OneStep 2 w wersji Stranger Things

0
Maciej Luśtyk
6 Maj 2019
Artykuł na: 4-5 minut

To nie prima aprilis. Odwróconą, nawiązującą do popularnego serialu edycję aparatu, wraz z kolekcjonerskim filmem natychmiastowym od dzisiaj możecie znaleźć w sklepach fotograficznych. Według producenta, aparat “przewrócić ma nasz świat do góry nogami”.

Na szczęście projektanci nie posunęli się aż tak daleko, jak mogłoby się z początku wydawać. Aby normalnie fotografować nowym aparatem natychmiastowych, nie trzeba trzymać go do góry nogami  - jedynie loga producenta zostały nadrukowane w ten sposób. Z drugiej strony nikt nam też tego nie zabroni. Wtedy pogrubiona ramka znajdzie się na górze, zamiast u dołu zdjęcia.

Dla fanów serialu

Poza nową wersją kolorystyczną, otrzymujemy to samo wnętrze, co w przypadku pokazanego w 2017 roku aparatu Polaroid Originals OneStep 2. Mamy więc obiektyw o ogniskowej 106 mm, oferujący minimalną odległość ostrzenia równą 60 cm, wbudowaną lampę błyskową i akumulator o pojemności 1100 mAh (z możliwością ładowania przez USB), który powinien wystarczyć na około 60 dni fotografowania.

Oprócz aparatu, na rynku debiutuje także kolekcjonerska, limitowana edycja filmu natychmiastowgo Polaroid Originals i-Type. “Każda 8 zdjęciowa paczka filmu będzie zawierała różnorodne grafiki, które przeniosą Cię z powrotem do roku 1985 w Hawkins, odkrywając Scoops Ahoy w nowym centrum handlowym Starcourt Mall i wracając do migających świateł salonu Joyce Byer.” - pisze producent. Fani serialu nie powinni czuć się zawiedzeni.

Cena i dostępność

Aparat Polaroid Originals OneStep 2 Stranger Things oraz film w limitowanej edycji dostępne są w sprzedaży od dzisiaj, w cenach 599 zł (aparat) i 79,90 (wkład natychmiastowy zawierający 8 zdjęć).

Więcej informacji znajdziecie pod adresem mynewsdesk.com.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Kandao QooCam - tak dobrej kamery sferycznej w tym segmencie jeszcze nie było
Kandao QooCam - tak dobrej kamery sferycznej w tym segmencie jeszcze nie było
Jeśli już wykładaliście pieniądze na kamerkę sferyczną GoPro Max, wstrzymajcie się jeszcze chwilę. Kandao QooCam wydaje się zjadać ją na śniadanie.
10
0
Panasonic aktualizuje oprogramowanie kilku aparatów. Najbardziej ucieszą się właściciele modelu G9
Panasonic aktualizuje oprogramowanie kilku aparatów. Najbardziej ucieszą się właściciele modelu G9
Nadchodzące nowe wersje firmware’u dla modeli S1, S1R, GH5, GH5S i G9 obejmują poprawki błędów i rozszerzenia zgodności, a także dodanie pożądanych, zaawansowanych funkcji, których brakowało w...
7
1
Leica SL2 - udoskonalony symbol stylu dla profesjonalistów
Leica SL2 - udoskonalony symbol stylu dla profesjonalistów
Po czterech latach od debiutu modelu SL (typ 601), do walki w segmencie pełnoklatkowych bezlusterkowców i rozwijającym się systemie L-mount staje jego następca, który został przeprojektowany w...
22
2
Powiązane artykuły