Lomography Sprocket Rocket 2.0 - panoramiczne zdjęcia na całej rozpiętości filmu 35 mm

Autor: Michał Chrzanowski

15 Kwiecień 2019
Artykuł na: 2-3 minuty

Nietuzinkowe panoramiczne fotografie na całej wielkości klatki filmu 35 mm, wielokrotna ekspozycja i „odkrycie mocy analoga w nowym wydaniu“ - tak można opisać aparat Lomography Sprocket Rocket 2.0, który jest już dostępny w sprzedaży.

Lomography powraca z kolejnym ciekawym aparatem, który może zainteresować entuzjastów analoga. Tym razem prezentuje Sprocket Rocket 2.0, który ma być hołdem dla klasycznej - choć niecodziennej - fotografii oraz ikonicznego już pierwowzoru, który swoją premierę miał w 2011 roku.

- Sprocket Rocket został zaprojektowany z myślą o jednym - uchwyceniu możliwie największego obrazu na filmie 35 mm. Dzięki wspaniałej horyzontalnej panoramicznej perspektywie możesz z łatwością uchwycić większe ujęcie. To wszystko czego potrzebujesz, aby np. utrwalić imprezę od drzwi wejściowych aż po parkiet. Odkryj też nieograniczone wielokrotne i długie ekspozycje. Moc jest twoja - obiecuje producent.

Baw się fotografią

Sprocket Rocket 2.0 to nietuzinkowy aparat. Został wyposażony w specjalny system naciągu, mający na celu naświetlenie całej wielkości klatki filmu 35 mm, w tym również miejsca wokół otworów na koła zębate, dzięki czemu - jak zaznaczają twórcy - możemy uzyskać niepowtarzalny analogowy wygląd. Wielkość naświetlonego panoramowego zdjęcia ma wynosić 72 x 35 mm. Poza specjalnie opracowanym systemem otrzymujemy: obiektyw o ekwiwalencie 30 mm i zmiennej przysłonie f/10.8 - f/16. Ostrość będziemy ustawiać manualnie w zakresie od 0,6 do 1 metra lub od 1 metra do nieskończoności. W kwestii czasu naświetlania do wyboru mamy dwie wartości: 1/100 lub Bulb. Poza tym aparat umożliwia wykonanie zdjęć o wielokrotnej ekspozycji. Dzięki dwóm pokrętłom będziemy w stanie przewinąć film i dowolną ilość razy naświetlić wybraną klatkę.

Oficjalne zdjęcia przykładowe

Cena i dostępność

Lomography Sprocket Rocket 2.0 jest już dostępny w sprzedaży w kilku wariantach kolorystycznych. Za aparat przyjdzie nam zapłacić 69 euro. Po więcej informacji odsyłamy na stronę producenta.

Skopiuj link

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Insta360 X4 - sferyczne 8K dla każdego
Insta360 X4 - sferyczne 8K dla każdego
Insta360 prezentuje swoją najnowsza flagową kamerkę sferyczną. Insta360 X4 rejestruje wideo 360° w rozdzielczości 8K i standardowe wideo 2D w 4K. Oferuje też o 50% bardziej wydajną...
6
Blackmagic PYXIS 6K - pełna klatka, modułowość i świetna cena. Zapowiada się na killera segmentu budżetowych kamer
Blackmagic PYXIS 6K - pełna klatka, modułowość i świetna cena. Zapowiada się na killera segmentu...
Blackmagic prezentuje PYXIS 6K - jedną z najbardziej wszechstronnych i przystępnych cenowo pełnoklatkowych kamer na rynku.
10
DJI Avata 2 - większa wydajność, lepsza kamera, łatwe akrobacje i niższa cena
DJI Avata 2 - większa wydajność, lepsza kamera, łatwe akrobacje i niższa cena
DJI prezentuje drugą generację drona typu cinewhoop. Model Avata 2 lepsze ma praktycznie wszystko, a do tego poprawia największe niedociągnięcia poprzednika, jak ograniczone możliwości...
20