Nowe aparaty natychmiastowe i akcesoria Kodaka

Nowe aparaty natychmiastowe i akcesoria Kodaka

Aparaty natychmiastowe Smile i Smile Classic, drukarka Smile Instant Digital Printer oraz trzy kompaktowe projektory z serii Luma to nowości, które na targach CES 2019 zaprezentowała firma Kodak.

Firma Kodak poszerza swoją ofertę urządzeń zaprojektowanych z myślą o fotografii natychmiastowej. Po aparatach Printomatic i Mini Shot Instant oraz drukarek Photo Printer Mini i Dock przyszła pora na kolejne ciekawe rozwiązania, które swoją premierę miały na targach CES 2019.

Kodak Smile Classic

Ten model to połączenie nowoczesnych technologii ze stylem retro, który od razu na myśl przywodzi kultowe aparaty natychmiastowe. Kodak Smile Classic został wyposażony w wysuwany wizjer, automatyczną wbudowaną lampę błyskową, 10-sekundowy samowyzwalacz, a także gniazdo na karty microSD. Poza tym aparat można sparować przez Bluetooth z urządzeniem mobilnym, dzięki czemu będziemy wstanie wydrukować zdjęcia z tabletu lub smartfona. Z kolei fotografie natychmiastowo wywołamy w formie odbitek o wymiarach 5 x 7,5 cm w technologii Kodak ZINK.

Kodak Smile

Z kolei ten aparat to nieco bardziej nowatorskie (i futurystyczne) podejście do fotografii natychmiastowej. Podobnie jak powyższa klasyczna wersja Kodak Smile, nowym modelem wywołamy zdjęcia na papierze Kodak ZINK. Jednak w tym przypadku mamy do czynienia z cyfrowym aparatem wyposażonym w 10-megapikselową matrycę oraz tylny ekran LCD. Dodatkowo otrzymamy wbudowaną lampę błyskową, gniazdo kart microSD, a także 10-sekundowy samowyzwalacz.

Kodak Smile Instant Digital Printer

Natomiast tym rozwiązaniem powinny zainteresować się osoby, które poszukują kompaktowej drukarki. Smile Instant Digital Printer została wyposażona w moduł Bluetooth, dzięki czemu po zainstalowaniu na smartfonie lub tablecie aplikacji (iOS i Android), będziemy mogli się połączyć z urządzeniem mobilnym i wywołać z niego wybrane fotografie.

Kodak Luma 75/150/350

Na koniec rozwiązania z serii Kodak Luma, które nie są stricte związane z fotografią natychmiastową, ale mogą być ciekawym gadżetem. Firma zaprezentowała trzy projektory Luma 75, 150 i 350, które obsługują rozdzielczość Full HD 1080p i różnią się od siebie wielkością wyświetlanej sceny. Z kolei Luma 350 ma wbudowany system operacyjny Android, dzięki czemu pozwala na szybkie i wygodne przeglądanie stron internetowych lub platform strumieniowych, takich jak Netflix lub HBO.

Cena i dostępność

Nowe propozycje Kodaka już niedługo mają pojawić się w sprzedaży. Za aparat Smile Classic zapłacimy 150 dolarów, za model Smile 100 dolarów. Drukarkę Smile Instant Digital Printer wyceniono również na 100 dolarów, zaś projektory Luma 75/150/350 to wydatek odpowiednio 179/279/349 dolarów.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Sony FE 600 mm f/4 GM OSS - zdjęcia przykładowe
11 Cze 2019
Sony FE 600 mm f/4 GM OSS to propozycja dla najbardziej wymagających fotografów sportu i dzikiej przyrody. Zobaczcie jak w praktyce radzi sobie najdłuższe szkło z serii G Master.
3
Sony FE 200-600 mm f/5.6-6.3 G OSS - zdjęcia przykładowe
11 Cze 2019
Najnowszy tele-zoom Sony FE 200-600 mm f/5.6-6.3 G OSS ma wszystko, by zaspokoić potrzeby fotografów sportu i dzikiej przyrody, którzy szukają zmiennogniskowego obiektywu dalekiego zasięgu w akceptowalnej cenie. Zobaczcie, na co go stać nową konstrukcję w systemie Sony E.
2
Fujifilm Fujinon XF 16 mm f/2.8 R WR - test obiektywu
31 Maj 2019
Dziś przyglądamy się bliżej Fujifilm Fujinon XF 16 mm f/2.8 R WR - szkłu, na które długo czekali miłośnicy szerokiego kąta. Kompaktowa i uszczelniona budowa, zaawansowana optyka i szybki AF mają być sporymi zaletami tego modelu.
4
Tenba Shootout II 24L - test plecaka
29 Maj 2019
Dziś sprawdzamy czy plecak Shootout II 24L to propozycja Tenby właściwa dla profesjonalnego fotografa.
0