Kodak Photo Printer Mini i Dock - natychmiastowy druk w zasięgu ręki

1
Michał Chrzanowski
7 Marzec 2017
Artykuł na: 4-5 minut

Jeżeli poszukujecie niewielkich a zaawansowanych drukarek fotograficznych, to mamy dobre wiadomości. Firma Kodak zaprezentowała dwa ciekawe i funkcjonalne rozwiązania - Photo Printer Mini i Photo Printer Dock.

Odnalezienie funkcjonalnych drukarek fotograficznych wcale nie musi należeć do łatwych zadań. Przy wyborze odpowiedniego sprzętu liczy się przede wszystkim jego wydajność, funkcjonalność oraz jakość dostarczanych wydruków. Plusem jest także niewielki rozmiar, dzięki czemu będziemy mogli mieć drukarkę zawsze przy sobie. Na takie oczekiwania postanowiła odpowiedzieć firma Kodak, które zaprezentowała dwa ciekawe rozwiązania.

 

Kodak Photo Printer Mini to niewielka drukarka (15,7 x 7,9 x 2,5 cm i 200 g) zaprojektowana z myślą o fotografii natychmiastowej. Umożliwia szybki wydruk wysokiej jakości zdjęć wykonanych urządzeniem mobilnym - obiecuje producent. Do efektywnej pracy wystarczy jedynie pobrać aplikację Kodak Printer Mini, która jest kompatybilna z systemem iOS i Android.

Została ona wyposażona w bardzo rozbudowany i intuicyjny interfejs, dzięki czemu będziemy mogli między innymi wyszukiwać zdjęć i kadrować, które są zapisane na smartfonie lub tablecie, nakładać na fotografie różnego rodzaju filtry czy emotikony, czy nawet wywoływać wybrane klatki z materiału wideo. Jednak to nie wszystko. Drukować zdjęcia będziemy mogli także bezpośrednio z portali społecznościowych. Wszystkie fotografie utrwalimy na wysokiej klasy wodoodpornym papierze. Poza tym otrzymujemy także możliwość zastosowania specjalnych wkładów wyposażonych taśmę, dzięki czemu z odbitek będziemy mogli uczynić ciekawą naklejkę.

 

Drugim z zaprezentowanych rozwiązań jest Kodak Photo Printer Dock - kompaktowa profesjonalna drukarka (wymiary 16,8 x 10,3 x 6,8 cm), która umożliwi natychmiastowy wydruk wysokiej jakości zdjęć w formacie 10x15 cm. Podobnie jak w przypadku poprzedniego modelu, do efektywnej pracy będziemy potrzebować aplikacji mobilnej. Tym razem jednak będzie to program Kodak Printer Dock, który współpracuje z urządzeniami mobilnymi z systemem Android i iOS i zapewnia zaawansowane funkcje związane z edycją zdjęć. Z tabletem lub smartfonem połączymy się za pomocą Wi-Fi lub przy pomocy portu MicroUSB, który także umożliwi ładowanie telefonu.

 

Drukarka Photo Printer Dock została także wyposażone w port PictBridge, dzięki któremu będziemy w stanie wydrukować zdjęcia bezpośrednio z urządzeń zewnętrznych, w tym aparatów czy kamer. Co więcej, możemy także wywoływać zdjęcia z kart SD lub pamięci flash. W tym celu jednak będziemy musieli podłączyć do stacji dokującej czytnik, który nie wchodzi w skład zestawu.

W zestawie Kodak Photo Printer Min znajdziemy drukarkę, kabel USB oraz wkład startowy umożliwiający wywołanie 8 zdjęć (wkład umieszczony w drukarce). Za całość zapłacimy około 600 zł. Będziemy mogli także dokupić opakowania wkładów: 20 sztuk zdjęć (64 zł) i 30 sztuk zdjęć (94 zł).

Z kolei za zestaw Kodak Photo Printer Dock, w którym znajdziemy drukarkę, kabel sieciowy wraz z zasilaczem, podstawę z podajnikiem do papieru oraz adapter MicroUSB na iPhone Lightning, przyjdzie zapłacić 749 zł. Drukarka jest kompatybilna z wkładami: 40 szt. zdjęć (95 zł), 80 szt. zdjęć (179 zł) i 120 szt. zdjęć (259 zł).

Więcej informacji i szczegółów o zaprezentowanych drukarkach Kodaka znajdziecie na stronie www.kodakprinter.pl.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Sony GP-VPT2BT - ten uchwyt ułatwi nagrywanie vlogów. I nie tylko…
Sony GP-VPT2BT - ten uchwyt ułatwi nagrywanie vlogów. I nie tylko…
Nazwa być może nie zachęca, ale jeśli używacie bezlusterkowców i kompaktów Sony, może okazać się niezwykle przydatnym narzędziem do filmowania i...
1
1
NEC MultiSync PA311D - nowy flagowy monitor fotograficzny. 4K, 31 cali i 99% pokrycia Adobe RGB
NEC MultiSync PA311D - nowy flagowy monitor fotograficzny. 4K, 31 cali i 99% pokrycia Adobe RGB
NEC pokazał najnowszy monitor z kierowanej do profesjonalistów linii PA. Jak zawsze możemy spodziewać się wzorowej reprodukcji barw.
14
0
Autel EVO II - 8K i 10-bitowy zapis wideo w konsumenckim dronie. DJI ma się czego obawiać
Autel EVO II - 8K i 10-bitowy zapis wideo w konsumenckim dronie. DJI ma się czego obawiać
Na rynku próżno szukać realnej konkurencji dla oferty dronów DJI i długo wydawało się, że nic się w tej kwestii nie zmieni. Czy świetnie zapowiadające się drony z...
14
2