Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Kodak Photo Printer Mini i Dock - natychmiastowy druk w zasięgu ręki

1

Autor: Michał Chrzanowski

7 Marzec 2017
Artykuł na: 6-9 minut

Jeżeli poszukujecie niewielkich a zaawansowanych drukarek fotograficznych, to mamy dobre wiadomości. Firma Kodak zaprezentowała dwa ciekawe i funkcjonalne rozwiązania - Photo Printer Mini i Photo Printer Dock.

Odnalezienie funkcjonalnych drukarek fotograficznych wcale nie musi należeć do łatwych zadań. Przy wyborze odpowiedniego sprzętu liczy się przede wszystkim jego wydajność, funkcjonalność oraz jakość dostarczanych wydruków. Plusem jest także niewielki rozmiar, dzięki czemu będziemy mogli mieć drukarkę zawsze przy sobie. Na takie oczekiwania postanowiła odpowiedzieć firma Kodak, które zaprezentowała dwa ciekawe rozwiązania.

 

Kodak Photo Printer Mini to niewielka drukarka (15,7 x 7,9 x 2,5 cm i 200 g) zaprojektowana z myślą o fotografii natychmiastowej. Umożliwia szybki wydruk wysokiej jakości zdjęć wykonanych urządzeniem mobilnym - obiecuje producent. Do efektywnej pracy wystarczy jedynie pobrać aplikację Kodak Printer Mini, która jest kompatybilna z systemem iOS i Android.

Została ona wyposażona w bardzo rozbudowany i intuicyjny interfejs, dzięki czemu będziemy mogli między innymi wyszukiwać zdjęć i kadrować, które są zapisane na smartfonie lub tablecie, nakładać na fotografie różnego rodzaju filtry czy emotikony, czy nawet wywoływać wybrane klatki z materiału wideo. Jednak to nie wszystko. Drukować zdjęcia będziemy mogli także bezpośrednio z portali społecznościowych. Wszystkie fotografie utrwalimy na wysokiej klasy wodoodpornym papierze. Poza tym otrzymujemy także możliwość zastosowania specjalnych wkładów wyposażonych taśmę, dzięki czemu z odbitek będziemy mogli uczynić ciekawą naklejkę.

 

Drugim z zaprezentowanych rozwiązań jest Kodak Photo Printer Dock - kompaktowa profesjonalna drukarka (wymiary 16,8 x 10,3 x 6,8 cm), która umożliwi natychmiastowy wydruk wysokiej jakości zdjęć w formacie 10x15 cm. Podobnie jak w przypadku poprzedniego modelu, do efektywnej pracy będziemy potrzebować aplikacji mobilnej. Tym razem jednak będzie to program Kodak Printer Dock, który współpracuje z urządzeniami mobilnymi z systemem Android i iOS i zapewnia zaawansowane funkcje związane z edycją zdjęć. Z tabletem lub smartfonem połączymy się za pomocą Wi-Fi lub przy pomocy portu MicroUSB, który także umożliwi ładowanie telefonu.

 

Drukarka Photo Printer Dock została także wyposażone w port PictBridge, dzięki któremu będziemy w stanie wydrukować zdjęcia bezpośrednio z urządzeń zewnętrznych, w tym aparatów czy kamer. Co więcej, możemy także wywoływać zdjęcia z kart SD lub pamięci flash. W tym celu jednak będziemy musieli podłączyć do stacji dokującej czytnik, który nie wchodzi w skład zestawu.

W zestawie Kodak Photo Printer Min znajdziemy drukarkę, kabel USB oraz wkład startowy umożliwiający wywołanie 8 zdjęć (wkład umieszczony w drukarce). Za całość zapłacimy około 600 zł. Będziemy mogli także dokupić opakowania wkładów: 20 sztuk zdjęć (64 zł) i 30 sztuk zdjęć (94 zł).

Z kolei za zestaw Kodak Photo Printer Dock, w którym znajdziemy drukarkę, kabel sieciowy wraz z zasilaczem, podstawę z podajnikiem do papieru oraz adapter MicroUSB na iPhone Lightning, przyjdzie zapłacić 749 zł. Drukarka jest kompatybilna z wkładami: 40 szt. zdjęć (95 zł), 80 szt. zdjęć (179 zł) i 120 szt. zdjęć (259 zł).

Więcej informacji i szczegółów o zaprezentowanych drukarkach Kodaka znajdziecie na stronie www.kodakprinter.pl.

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Newell S6M - mikrofon krawatowy z odsłuchem na żywo
Newell S6M - mikrofon krawatowy z odsłuchem na żywo
Na rynku pojawił się nowy mikrofon krawatowy Newell S6M. Jest dyskretny, z funkcją odsłuchu i z możliwością zasilania podczas nagrywania filmów lub tworzenia relacji na Instagram.
0
0
Godox LED1000 II - wysokiej jakości filmowe oświetlacze o dużej mocy
Godox LED1000 II - wysokiej jakości filmowe oświetlacze o dużej mocy
Godox wprowadza na polski rynek nowe wersje paneli LED 1000, wzbogacone m.in. o możliwość sterowania DMX. Dostępna jest wersja ze stałą temperaturą barwową 5600K...
0
0
Mocowane na magnes filtry Irix Magnetic Mount System do obiektywów filmowych
Mocowane na magnes filtry Irix Magnetic Mount System do obiektywów filmowych
Irix rozszerza system magnetycznych akcesoriów Magnetic Mount System o filtry do obiektywów filmowych.
0
0