Kodak Photo Printer Mini i Dock - natychmiastowy druk w zasięgu ręki

Kodak Photo Printer Mini i Dock - natychmiastowy druk w zasięgu ręki

Jeżeli poszukujecie niewielkich a zaawansowanych drukarek fotograficznych, to mamy dobre wiadomości. Firma Kodak zaprezentowała dwa ciekawe i funkcjonalne rozwiązania - Photo Printer Mini i Photo Printer Dock.

Odnalezienie funkcjonalnych drukarek fotograficznych wcale nie musi należeć do łatwych zadań. Przy wyborze odpowiedniego sprzętu liczy się przede wszystkim jego wydajność, funkcjonalność oraz jakość dostarczanych wydruków. Plusem jest także niewielki rozmiar, dzięki czemu będziemy mogli mieć drukarkę zawsze przy sobie. Na takie oczekiwania postanowiła odpowiedzieć firma Kodak, które zaprezentowała dwa ciekawe rozwiązania.

 

Kodak Photo Printer Mini to niewielka drukarka (15,7 x 7,9 x 2,5 cm i 200 g) zaprojektowana z myślą o fotografii natychmiastowej. Umożliwia szybki wydruk wysokiej jakości zdjęć wykonanych urządzeniem mobilnym - obiecuje producent. Do efektywnej pracy wystarczy jedynie pobrać aplikację Kodak Printer Mini, która jest kompatybilna z systemem iOS i Android.

Została ona wyposażona w bardzo rozbudowany i intuicyjny interfejs, dzięki czemu będziemy mogli między innymi wyszukiwać zdjęć i kadrować, które są zapisane na smartfonie lub tablecie, nakładać na fotografie różnego rodzaju filtry czy emotikony, czy nawet wywoływać wybrane klatki z materiału wideo. Jednak to nie wszystko. Drukować zdjęcia będziemy mogli także bezpośrednio z portali społecznościowych. Wszystkie fotografie utrwalimy na wysokiej klasy wodoodpornym papierze. Poza tym otrzymujemy także możliwość zastosowania specjalnych wkładów wyposażonych taśmę, dzięki czemu z odbitek będziemy mogli uczynić ciekawą naklejkę.

 

Drugim z zaprezentowanych rozwiązań jest Kodak Photo Printer Dock - kompaktowa profesjonalna drukarka (wymiary 16,8 x 10,3 x 6,8 cm), która umożliwi natychmiastowy wydruk wysokiej jakości zdjęć w formacie 10x15 cm. Podobnie jak w przypadku poprzedniego modelu, do efektywnej pracy będziemy potrzebować aplikacji mobilnej. Tym razem jednak będzie to program Kodak Printer Dock, który współpracuje z urządzeniami mobilnymi z systemem Android i iOS i zapewnia zaawansowane funkcje związane z edycją zdjęć. Z tabletem lub smartfonem połączymy się za pomocą Wi-Fi lub przy pomocy portu MicroUSB, który także umożliwi ładowanie telefonu.

 

Drukarka Photo Printer Dock została także wyposażone w port PictBridge, dzięki któremu będziemy w stanie wydrukować zdjęcia bezpośrednio z urządzeń zewnętrznych, w tym aparatów czy kamer. Co więcej, możemy także wywoływać zdjęcia z kart SD lub pamięci flash. W tym celu jednak będziemy musieli podłączyć do stacji dokującej czytnik, który nie wchodzi w skład zestawu.

W zestawie Kodak Photo Printer Min znajdziemy drukarkę, kabel USB oraz wkład startowy umożliwiający wywołanie 8 zdjęć (wkład umieszczony w drukarce). Za całość zapłacimy około 600 zł. Będziemy mogli także dokupić opakowania wkładów: 20 sztuk zdjęć (64 zł) i 30 sztuk zdjęć (94 zł).

Z kolei za zestaw Kodak Photo Printer Dock, w którym znajdziemy drukarkę, kabel sieciowy wraz z zasilaczem, podstawę z podajnikiem do papieru oraz adapter MicroUSB na iPhone Lightning, przyjdzie zapłacić 749 zł. Drukarka jest kompatybilna z wkładami: 40 szt. zdjęć (95 zł), 80 szt. zdjęć (179 zł) i 120 szt. zdjęć (259 zł).

Więcej informacji i szczegółów o zaprezentowanych drukarkach Kodaka znajdziecie na stronie www.kodakprinter.pl.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
9
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8