Kodak Mini Shot Instant już dostępny w polskiej sprzedaży

Kodak Mini Shot Instant już dostępny w polskiej sprzedaży

Kodak Mini Shot Instant to między innymi w 10-megapikselowa matryca, wbudowana stabilizacja obrazu, funkcjonalna aplikacji oraz natychmiastowy wydruk zdjęć w dwóch formatach.

Fani fotografii natychmiastowej nie mogą narzekać na brak ciekawych ofert. Na rynku możemy zetknąć się z prawdziwym bogactwem aparatów, drukarek, czy różnego rodzaju akcesoriów. A pod koniec ubiegłego roku swoją cegiełkę dołożył Kodak. Firma zaprezentowała bowiem aparat Mini Shot Instant, którego atutami mogą okazać się wyjątkowo kompaktowy rozmiar i funkcjonalność.

 

Niewielki, ale funkcjonalny

Kodaka Mini Shot Instant to typowy aparat „point-and-shoot“, który został wyposażony między innymi w 10-megapikselową matrycę, wbudowaną stabilizację obrazu oraz niewielką lampę błyskową. Ponadto podgląd zdjęć lub fotografowanej sceny jest możliwy za pomocą 1,7-calowego ekranu LCD. Mini Shot Instant zapewnia także kontrolę koloru, automatyczne ustawianie ostrości, balans bieli i kontrolę ekspozycji.

Wykonane zdjęcia są drukowane w kolorze na papierze fotograficznym 4Pass Photo Paper, w dwóch formatach: kwadrat 5x5 cm i prostokąt 5x8 cm. Dodatkowo na pokładzie znajdziemy także moduł Bluetoot, za pomocą którego prześlemy wszystkie wykonane zdjęcia na urządzenia mobilne.

 

W tym celu jednak potrzebować będziemy aplikacji Kodak MINI Shot, którą pobierzemy zarówno na smartfony czy tablety pracujące na systemie iOS lub Android. Dzięki niej wprowadzimy niewielką korektę i zmiany na zdjęcie tuż przed jego wydrukiem. Skorzystać będziemy mogli między innymi z filtrów artystycznych, kadrowania, czy nawet dodamy różnego rodzaju szablony i naklejki. Ponadto aplikacja pozwala na drukowanie zdjęć wykonanych smartfonem lub tabletem.

 

Aparat jest już dostępny w sprzedaży w trzech wariantach kolorystycznych: białym, czarnym oraz żółtym. Za model Mini Shot zapłacimy 499 zł. Poza tym możemy już także nabyć trzy opakowania zbiorcze 4Pass Photo Paper, które pozwolą wykonać 20 (65 zł), 30 (97 zł) lub 50 zdjęć (159 zł). Więcej informacji znajdziecie na systembank.pl - stronie polskiego dystrybutora produktów firmy Kodak.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm GFX 100 - zdjęcia przykładowe
26 Cze 2019
W nasze ręce trafił król średnioformatowego systemu Fujifilm. Zobaczcie, jak wyglądają 102-megapikselowe zdjęcia z GFX 100!
0
Fujifilm Instax Mini LiPlay - szybki test
21 Cze 2019
Najnowszy hybrydowy aparat Fujifilm łączy w sobie zalety natychmiastówki i przenośnej drukarki. To też najmniejszy Instax w historii. Sprawdzamy, jaki jest naprawdę.
1
Sigma 105 mm f/1.4 DG HSM ART - test obiektywu
21 Cze 2019
Czy Sigma modelem 105 mm f/1.4 DG HSM ART przekroczyła kolejne granice w segmencie portretowych szkieł? Dziś poznacie odpowiedź!
5
Sony FE 600 mm f/4 GM OSS - zdjęcia przykładowe
11 Cze 2019
Sony FE 600 mm f/4 GM OSS to propozycja dla najbardziej wymagających fotografów sportu i dzikiej przyrody. Zobaczcie jak w praktyce radzi sobie najdłuższe szkło z serii G Master.
4