Kodak Mini Shot Instant już dostępny w polskiej sprzedaży

1
Michał Chrzanowski
17 Styczeń 2018
Artykuł na: 4-5 minut

Kodak Mini Shot Instant to między innymi w 10-megapikselowa matryca, wbudowana stabilizacja obrazu, funkcjonalna aplikacji oraz natychmiastowy wydruk zdjęć w dwóch formatach.

Fani fotografii natychmiastowej nie mogą narzekać na brak ciekawych ofert. Na rynku możemy zetknąć się z prawdziwym bogactwem aparatów, drukarek, czy różnego rodzaju akcesoriów. A pod koniec ubiegłego roku swoją cegiełkę dołożył Kodak. Firma zaprezentowała bowiem aparat Mini Shot Instant, którego atutami mogą okazać się wyjątkowo kompaktowy rozmiar i funkcjonalność.

 

Niewielki, ale funkcjonalny

Kodaka Mini Shot Instant to typowy aparat „point-and-shoot“, który został wyposażony między innymi w 10-megapikselową matrycę, wbudowaną stabilizację obrazu oraz niewielką lampę błyskową. Ponadto podgląd zdjęć lub fotografowanej sceny jest możliwy za pomocą 1,7-calowego ekranu LCD. Mini Shot Instant zapewnia także kontrolę koloru, automatyczne ustawianie ostrości, balans bieli i kontrolę ekspozycji.

Wykonane zdjęcia są drukowane w kolorze na papierze fotograficznym 4Pass Photo Paper, w dwóch formatach: kwadrat 5x5 cm i prostokąt 5x8 cm. Dodatkowo na pokładzie znajdziemy także moduł Bluetoot, za pomocą którego prześlemy wszystkie wykonane zdjęcia na urządzenia mobilne.

 

W tym celu jednak potrzebować będziemy aplikacji Kodak MINI Shot, którą pobierzemy zarówno na smartfony czy tablety pracujące na systemie iOS lub Android. Dzięki niej wprowadzimy niewielką korektę i zmiany na zdjęcie tuż przed jego wydrukiem. Skorzystać będziemy mogli między innymi z filtrów artystycznych, kadrowania, czy nawet dodamy różnego rodzaju szablony i naklejki. Ponadto aplikacja pozwala na drukowanie zdjęć wykonanych smartfonem lub tabletem.

 

Aparat jest już dostępny w sprzedaży w trzech wariantach kolorystycznych: białym, czarnym oraz żółtym. Za model Mini Shot zapłacimy 499 zł. Poza tym możemy już także nabyć trzy opakowania zbiorcze 4Pass Photo Paper, które pozwolą wykonać 20 (65 zł), 30 (97 zł) lub 50 zdjęć (159 zł). Więcej informacji znajdziecie na systembank.pl - stronie polskiego dystrybutora produktów firmy Kodak.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Olympus OM-D E-M5 Mark III - sprawdzona formuła w nowym wydaniu
Olympus OM-D E-M5 Mark III - sprawdzona formuła w nowym wydaniu
Po 4 latach od premiery Olympusa OM-D E-M5 Mark II do walki na arenie systemu mikro 4/3 staje jego następca, który wprowadza tę linię aparatów o przygodowym zacięciu w świat 4K
0
0
Canon Ivy Rec - nowy pomysł na odporny aparat
Canon Ivy Rec - nowy pomysł na odporny aparat
Outdoorowy aparat i kamerka Ivy Rec to propozycja dla użytkowników, którym zależy przede wszystkim na uwiecznianiu codziennych chwil, bez obawy o uszkodzenie...
19
3
Nikon Z50 - niezła cena i dobra specyfikacja w korpusie dla amatora
Nikon Z50 - niezła cena i dobra specyfikacja w korpusie dla amatora
Po tygodniach plotek wreszcie światło dzienne ujrzał Nikon Z50, czyli pierwszy kierowany do amatorów aparat w bezlusterkowym systemie Z. Otrzymujemy 21-megapikselową...
8
1
Powiązane artykuły