Kodak Printomatic - cyfrowe ciało, analogowa dusza i technologia Zero Ink

0
Michał Chrzanowski
12 Wrzesień 2017
Artykuł na: 2-3 minuty

Kodak wkroczył na rynek fotografii natychmiastowej. Zaprezentowany model Printomatic to kompaktowy i cyfrowy aparat, który dodatkowo od razu wydrukuje nasze zdjęcia.

Fotografia natychmiastowa przeżywa swoją drugą młodość - co do tego nie mamy najmniejszych wątpliwości. Na rynku możemy znaleźć coraz więcej firm oferujących ciekawe aparaty analogowe, na przykład Lomography ze swoją serią Lomo’Instant, czy Fujifilm z popularną linią Instax. Jednak ostatnimi czasy pojawiają się także cyfrowe konstrukcje, które zapewniają natychmiastowy wydruk zdjęć - testowany przez nas Fujifilm SQ10, czy w pełni automatyczny Polaroid Snap. Jednak teraz do grona tych firm dołączył Kodak, który zaprezentował model Printomatic.

- To nowoczesna kamera o wspaniałej równowadze technologii cyfrowych i analogowych - powiedział Steven Overman, główny dyrektor ds. marketingu w firmie Kodak. - To urządzenie dla każdego, kto chce tworzyć trwałą pamięć w namacalny, kolorowy sposób - dodaje.

Cyfrowe rozwiązania i natychmiastowy wydruk zdjęć

Kodak Printomatic to niewielki aparat cyfrowy z wbudowaną drukarką. Ma zapewniać wysokiej jakości odbitki, które będą odznaczać się żywymi kolorami oraz wysokim kontrastem. Sercem zaprezentowanego modelu jest 10-megapikselowa matryca. Z kolei obraz na sensor dociera poprzez obiektyw o ogniskowej 8 mm i świetle f/2.8.

Printomatic został wyposażony we wbudowany akumulator, wskaźnik rozładowania baterii, niewielką lampę błyskową, diodę informującą o druku zdjęć oraz slot na kartę microSD, na której zachowamy cyfrowe zdjęcia. Z kolei odbitki natychmiastowo wywołamy w formie odbitek o wymiarach 5 x 7,5 cm w technologii Zero Ink. Podczas fotografowania będziemy mieć do wyboru dwa tryby: kolorowy i monochromatyczny.

Aparat natychmiastowy Kodaka będzie dostępny w dwóch wersjach: szarej lub żółtej. W sprzedaży powinien pojawić się pod koniec września 2017 roku. Za model Printomatic przyjdzie nam zapłacić około 70 dolarów, co może okazać się wyjątkowo konkurencyjną ceną. Oczywiście do tego trzeba także doliczyć wkłady Kodak ZINK: 20 sztuk (9 dolarów) lub 50 sztuk (20 dolarów).

Więcej informacji znajdziecie na stronie producenta.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Sony A7R IV - 60-megapikselowy potwór wyznacza nowy rekord w świecie pełnej klatki
Sony A7R IV - 60-megapikselowy potwór wyznacza nowy rekord w świecie pełnej klatki
Sony wyprzedza konkurencję o dwie długości. Najnowszy bezlusterkowiec producenta oferuje największą jak do tej pory rozdzielczość wśród aparatów pełnoklatkowych, a do...
179
4
Sigma fp - najmniejszy pełnoklatkowy aparat systemowy na świecie
Sigma fp - najmniejszy pełnoklatkowy aparat systemowy na świecie
Sigma lubi zaskakiwać i mimo tego, że aparaty firmy są produktami dosyć niszowymi, stale je rozwija. Najnowszy aparat systemu L to zarazem jedna z najciekawszych...
56
15
V-Lux 5 to najnowszy superzoom Leiki, który… wygląda znajomo
V-Lux 5 to najnowszy superzoom Leiki, który… wygląda znajomo
Leica zaprezentowała model V-Lux 5 - brata bliźniaka Panasonika Lumix FZ1000 II. Oba modele łączy ta sama specyfikacja, jednak propozycja niemieckiego producenta...
21
2