Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Średnioformatowa Leica S3 na horyzoncie

0

Autor: Maciej Luśtyk

26 Wrzesień 2018
Artykuł na: 4-5 minut

#Photokina2018 Podczas wczorajszej konferencji Leica nie tylko zapowiedziała strategiczną współpracę z firmami Panasonic i Sigma, ale także pokazała nowy model z serii S, który ukazać ma się na rynku w 2019 roku.

Pokazana wczoraj Leica S3 to aktualizacja konstrukcji zaprezentowanej przed czterema laty (Leica S (typ 007)) i to aktualizacja nie byle jaka. Choć szczegóły specyfikacji wciąż pozostają nieznane, wiemy, że prawie dwukrotnie zwiększy się rozdzielczość sensora - z 37,5 do 64 megapikseli. Nowy sensor oferować ma zakres czułości sięgający ISO 50000 i pozwalać na rejestrację wideo w rozdzielczości 4K.

Ta ostatnia kwestia nie jest zaskoczeniem, wszak umożliwiał już to model z 2014 roku. Liczymy jednak, że zarówno możliwości filmowe, jak i fotograficzne aparatu zostaną znacznie polepszone.

W kwestii samej ergonomii zmienia się chyba niewiele. Aparat wygląda niemal identycznie, jak jego poprzednik. O tym, jak głębokie zmiany zaszły w nowej generacji aparatu przekonamy się jednak dopiero wiosną 2019, kiedy to model S3 ma zadebiutować na rynku.

Cena i dostępność

Póki co producent nie zdradza w jakiej cenie oferowany będzie aparat, prawdopodobnie nie ma jednak co liczyć na to, że będzie taniej niż w przypadku poprzednika (66 tys. złotych). Przy takim pułapie nowej Leice może być trudno konkurować z propozycjami Fujifilm czy Hasselblad, ale o tym zadecydują przecież użytkownicy.

Jeśli odwiedzacie w tym roku targi Photokina, działający prototyp modelu S3 możecie obejrzeć na stoisku producenta.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem leica-camera.com.

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Fujifilm GFX100 IR - 400-megapikselowe zdjęcia w podczerwieni
Fujifilm GFX100 IR - 400-megapikselowe zdjęcia w podczerwieni
Fujifilm pragnie wejść na rynek specjalistycznej fotografii średnioformatowej. Nowy model GFX100 IR pozwoli na wykonywanie zdjęć w podczerwieni nawet w rozdzielczości...
7
0
Sony FX6 - wszystko, czego potrzebujesz na wejście w świat profesjonalnego wideo
Sony FX6 - wszystko, czego potrzebujesz na wejście w świat profesjonalnego wideo
Najnowsza kamera Sony FX6, będąca bezpośrednią konkurencją dla takich konstrukcji jak Canon C70 czy Red Komodo, ma zamiar stać się pierwszym wyborem dla twórców...
9
0
Leica Q2 Monochrom - pełnoklatkowy kompakt z czarno-białą matrycą
Leica Q2 Monochrom - pełnoklatkowy kompakt z czarno-białą matrycą
Na ten dzień czekało pewnie wielu fanów fotografii czarno-białej. Na rynku debiutuje pełnoklatkowa Leica Q2 w wersji Monochrom, z 47-megapikselową matrycą. Zobaczcie...
29
7
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)