Średnioformatowa Leica S3 na horyzoncie

Średnioformatowa Leica S3 na horyzoncie

#Photokina2018 Podczas wczorajszej konferencji Leica nie tylko zapowiedziała strategiczną współpracę z firmami Panasonic i Sigma, ale także pokazała nowy model z serii S, który ukazać ma się na rynku w 2019 roku.

Pokazana wczoraj Leica S3 to aktualizacja konstrukcji zaprezentowanej przed czterema laty (Leica S (typ 007)) i to aktualizacja nie byle jaka. Choć szczegóły specyfikacji wciąż pozostają nieznane, wiemy, że prawie dwukrotnie zwiększy się rozdzielczość sensora - z 37,5 do 64 megapikseli. Nowy sensor oferować ma zakres czułości sięgający ISO 50000 i pozwalać na rejestrację wideo w rozdzielczości 4K.

Ta ostatnia kwestia nie jest zaskoczeniem, wszak umożliwiał już to model z 2014 roku. Liczymy jednak, że zarówno możliwości filmowe, jak i fotograficzne aparatu zostaną znacznie polepszone.

W kwestii samej ergonomii zmienia się chyba niewiele. Aparat wygląda niemal identycznie, jak jego poprzednik. O tym, jak głębokie zmiany zaszły w nowej generacji aparatu przekonamy się jednak dopiero wiosną 2019, kiedy to model S3 ma zadebiutować na rynku.

Cena i dostępność

Póki co producent nie zdradza w jakiej cenie oferowany będzie aparat, prawdopodobnie nie ma jednak co liczyć na to, że będzie taniej niż w przypadku poprzednika (66 tys. złotych). Przy takim pułapie nowej Leice może być trudno konkurować z propozycjami Fujifilm czy Hasselblad, ale o tym zadecydują przecież użytkownicy.

Jeśli odwiedzacie w tym roku targi Photokina, działający prototyp modelu S3 możecie obejrzeć na stoisku producenta.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem leica-camera.com.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Sony FE 600 mm f/4 GM OSS - zdjęcia przykładowe
11 Cze 2019
Sony FE 600 mm f/4 GM OSS to propozycja dla najbardziej wymagających fotografów sportu i dzikiej przyrody. Zobaczcie jak w praktyce radzi sobie najdłuższe szkło z serii G Master.
2
Sony FE 200-600 mm f/5.6-6.3 G OSS - zdjęcia przykładowe
11 Cze 2019
Najnowszy tele-zoom Sony FE 200-600 mm f/5.6-6.3 G OSS ma wszystko, by zaspokoić potrzeby fotografów sportu i dzikiej przyrody, którzy szukają zmiennogniskowego obiektywu dalekiego zasięgu w akceptowalnej cenie. Zobaczcie, na co go stać nową konstrukcję w systemie Sony E.
2
Fujifilm Fujinon XF 16 mm f/2.8 R WR - test obiektywu
31 Maj 2019
Dziś przyglądamy się bliżej Fujifilm Fujinon XF 16 mm f/2.8 R WR - szkłu, na które długo czekali miłośnicy szerokiego kąta. Kompaktowa i uszczelniona budowa, zaawansowana optyka i szybki AF mają być sporymi zaletami tego modelu.
4
Tenba Shootout II 24L - test plecaka
29 Maj 2019
Dziś sprawdzamy czy plecak Shootout II 24L to propozycja Tenby właściwa dla profesjonalnego fotografa.
0