Średnioformatowa Leica S3 na horyzoncie

0
Maciej Luśtyk
26 Wrzesień 2018
Artykuł na: 4-5 minut

#Photokina2018 Podczas wczorajszej konferencji Leica nie tylko zapowiedziała strategiczną współpracę z firmami Panasonic i Sigma, ale także pokazała nowy model z serii S, który ukazać ma się na rynku w 2019 roku.

Pokazana wczoraj Leica S3 to aktualizacja konstrukcji zaprezentowanej przed czterema laty (Leica S (typ 007)) i to aktualizacja nie byle jaka. Choć szczegóły specyfikacji wciąż pozostają nieznane, wiemy, że prawie dwukrotnie zwiększy się rozdzielczość sensora - z 37,5 do 64 megapikseli. Nowy sensor oferować ma zakres czułości sięgający ISO 50000 i pozwalać na rejestrację wideo w rozdzielczości 4K.

Ta ostatnia kwestia nie jest zaskoczeniem, wszak umożliwiał już to model z 2014 roku. Liczymy jednak, że zarówno możliwości filmowe, jak i fotograficzne aparatu zostaną znacznie polepszone.

W kwestii samej ergonomii zmienia się chyba niewiele. Aparat wygląda niemal identycznie, jak jego poprzednik. O tym, jak głębokie zmiany zaszły w nowej generacji aparatu przekonamy się jednak dopiero wiosną 2019, kiedy to model S3 ma zadebiutować na rynku.

Cena i dostępność

Póki co producent nie zdradza w jakiej cenie oferowany będzie aparat, prawdopodobnie nie ma jednak co liczyć na to, że będzie taniej niż w przypadku poprzednika (66 tys. złotych). Przy takim pułapie nowej Leice może być trudno konkurować z propozycjami Fujifilm czy Hasselblad, ale o tym zadecydują przecież użytkownicy.

Jeśli odwiedzacie w tym roku targi Photokina, działający prototyp modelu S3 możecie obejrzeć na stoisku producenta.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem leica-camera.com.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Kandao QooCam - tak dobrej kamery sferycznej w tym segmencie jeszcze nie było
Kandao QooCam - tak dobrej kamery sferycznej w tym segmencie jeszcze nie było
Jeśli już wykładaliście pieniądze na kamerkę sferyczną GoPro Max, wstrzymajcie się jeszcze chwilę. Kandao QooCam wydaje się zjadać ją na śniadanie.
10
0
Panasonic aktualizuje oprogramowanie kilku aparatów. Najbardziej ucieszą się właściciele modelu G9
Panasonic aktualizuje oprogramowanie kilku aparatów. Najbardziej ucieszą się właściciele modelu G9
Nadchodzące nowe wersje firmware’u dla modeli S1, S1R, GH5, GH5S i G9 obejmują poprawki błędów i rozszerzenia zgodności, a także dodanie pożądanych, zaawansowanych funkcji, których brakowało w...
6
1
Leica SL2 - udoskonalony symbol stylu dla profesjonalistów
Leica SL2 - udoskonalony symbol stylu dla profesjonalistów
Po czterech latach od debiutu modelu SL (typ 601), do walki w segmencie pełnoklatkowych bezlusterkowców i rozwijającym się systemie L-mount staje jego następca, który został przeprojektowany w...
22
1
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)