Średnioformatowa Leica S3 na horyzoncie

0
Maciej Luśtyk
26 Wrzesień 2018
Artykuł na: 2-3 minuty

#Photokina2018 Podczas wczorajszej konferencji Leica nie tylko zapowiedziała strategiczną współpracę z firmami Panasonic i Sigma, ale także pokazała nowy model z serii S, który ukazać ma się na rynku w 2019 roku.

Pokazana wczoraj Leica S3 to aktualizacja konstrukcji zaprezentowanej przed czterema laty (Leica S (typ 007)) i to aktualizacja nie byle jaka. Choć szczegóły specyfikacji wciąż pozostają nieznane, wiemy, że prawie dwukrotnie zwiększy się rozdzielczość sensora - z 37,5 do 64 megapikseli. Nowy sensor oferować ma zakres czułości sięgający ISO 50000 i pozwalać na rejestrację wideo w rozdzielczości 4K.

Ta ostatnia kwestia nie jest zaskoczeniem, wszak umożliwiał już to model z 2014 roku. Liczymy jednak, że zarówno możliwości filmowe, jak i fotograficzne aparatu zostaną znacznie polepszone.

W kwestii samej ergonomii zmienia się chyba niewiele. Aparat wygląda niemal identycznie, jak jego poprzednik. O tym, jak głębokie zmiany zaszły w nowej generacji aparatu przekonamy się jednak dopiero wiosną 2019, kiedy to model S3 ma zadebiutować na rynku.

Cena i dostępność

Póki co producent nie zdradza w jakiej cenie oferowany będzie aparat, prawdopodobnie nie ma jednak co liczyć na to, że będzie taniej niż w przypadku poprzednika (66 tys. złotych). Przy takim pułapie nowej Leice może być trudno konkurować z propozycjami Fujifilm czy Hasselblad, ale o tym zadecydują przecież użytkownicy.

Jeśli odwiedzacie w tym roku targi Photokina, działający prototyp modelu S3 możecie obejrzeć na stoisku producenta.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem leica-camera.com.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Canon EOS 90D i EOS M6 Mark II na horyzoncie. Zapowiada się na najciekawsze aparaty producenta od lat
Canon EOS 90D i EOS M6 Mark II na horyzoncie. Zapowiada się na najciekawsze aparaty producenta od...
Dzięki pomyłce producenta otrzymaliśmy wgląd w nadchodzące modele, które udowadniają, że segment APS-C ma ciągle duży potencjał. Wygląda też na to, że Canon nareszcie...
11
14
Blackmagic Pocket Cinema Camera 6K to kamera, która może namieszać na rynku
Blackmagic Pocket Cinema Camera 6K to kamera, która może namieszać na rynku
Nowa matryca Super 35 z dynamiką sięgającą 13 EV, możliwość nagrywania w rozdzielczości 6K i to w formacie RAW, mocowanie Canon EF i pełna komunikacja z obiektywami, a...
15
0
Fotografia natychmiastowa jest zbyt droga? Aparatem Alulu zdjęcia wydrukujesz na paragonach
Fotografia natychmiastowa jest zbyt droga? Aparatem Alulu zdjęcia wydrukujesz na paragonach
Zdjęcia natychmiastowe nie muszą być ani piękne, ani dobre. Ich siłą jest to, że gotowy wydruk otrzymujemy tu i teraz. Trudno o produkt lepiej wpisujący się w tę...
16
1
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)