Canon w połowie przyszłego roku zaprezentuje dwa pełnoklatkowe bezlusterkowce? Wszystko na to wskazuje

Canon w połowie przyszłego roku zaprezentuje dwa pełnoklatkowe bezlusterkowce? Wszystko na to wskazuje

W sieci możemy natrafić na coraz więcej informacji sugerujących, że Canon zamierza wkroczyć na rynek pełnoklatkowych bezlusterkowców. Firma w połowie przyszłego roku ma w planach zaprezentować dwa aparaty, które mają konkurować z dotychczasowymi konstrukcjami.

Już niebawem walka w segmencie pełnoklatkowych bezlusterkowców może prezentować się wyjątkowo zaciekle. Na razie jedynym królem jest Sony, ale wkrótce ma to się zmienić. Do gry zamierza włączyć się Nikon, który w planach ma premierę dwóch nowych aparatów. Natomiast z informacji, do których dotarł serwis CanonRumors.com, podobną drogę obierze Canon, który także chce zaproponować dwa pełnoklatkowe modele. Na razie w ofercie producenta możemy znaleźć chociażby model EOS M6, czyli bezlusterkowiec z matrycą APS-C dla nieco bardziej zaawansowanych fotografów. Niemniej jednak zwieńczeniem oferty mają być właśnie pełnoklatkowe konstrukcje.

Jak na razie informacje dotyczące planowanych bezlusterkowców Canona są szczątkowe, ale z pewnością z upływem czasu do sieci zaczną przeciekać nowe szczegóły. Na chwilę obecną wygląda na to, że najprawdopodobniej w połowie przyszłego roku doczekamy się premiery nie jednego, a dwóch pełnoklatkowych bezlusterkowców japońskiego producenta.

Pierwszy model ma zostać wyposażony w 30.4-megapikselową matrycę. Możemy więc przypuszczać, że powinien to być ten sam lub w pewnym stopniu zmodyfikowany sensor, który zastosowano w lustrzance EOS 5D Mark IV. Niemniej jednak nie ma oficjalnego potwierdzenia tych doniesień. Drugi pełnoklatkowec ze stajni Canona ma posiadać przetwornik obrazu o mniejszej rozdzielczości - około 24-megapikseli. Poza tym oba modele będą nagrywać filmy w 4K, z czego aparat o 30.4 Mp matrycy ma być w tej kwestii bardziej zaawansowaną konstrukcją.

nieoficjalne przykłady projektu pełnoklatkowego bezlusterkowca

Czy wraz z pojawieniem się nowych pełnoklatkowych modeli pojawi się także nowe mocowanie? Na ten moment informacje są rozbieżne. Jedni twierdzą, że „coś jest na rzeczy“, inny uważają, że Canon ma w zanadrzu praktyczne rozwiązanie wykorzystujące mocowanie EF. Natomiast w kwestii nazewnictwa nowej linii aparatów sprawa jest jeszcze otwarta. Nie wiadomo, czy Canon będzie wierny nomenklaturze EOS M, czy zaproponuje zupełnie nową nazwę.

Wiemy natomiast, że premiera obu pełnoklatkowych bezlusterkowców Canona może mieć miejsce w połowie przyszłego roku. Niemniej jednak dokładna data nie została jeszcze potwierdzona.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

 
Komentarze
Polecane artykuły
Sony 24 mm f/1.4 GM - zdjęcia przykładowe
20 Wrz 2018
Ciekawi jak w praktyce spisuje się Sony 24 mm f/1.4 GM? Podczas światowej premiery spędziliśmy kilka chwil z najnowszym szerokokątnym reprezentantem serii G Master. Zobaczcie zdjęcia przykładowe, które wykonaliśmy we włoskiej Katanii.
1
Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. - zdjęcia przykładowe
19 Wrz 2018
Na warsztat wzięliśmy model Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. Czy zoom o ekwiwalencie 70-200 mm i stałym świetle f/2.8 to konstrukcja godna wymagającego fotografa? Przekonajcie się sami oglądając zdjęcia przykładowe!
0
Kentmere VC Select - test światłoczułego papieru fotograficznego
13 Wrz 2018
Kentmere VC Select to mniej znany na naszym rynku papier fotograficzny. Jednak czy ma szansę przekonać do siebie wymagających fotografów i dostarczy odbitki o wysokiej jakości? Sprawdźmy to!
1
Canon EOS M50 - test aparatu
11 Wrz 2018
Kompaktowy EOS M50 to tylko z pozoru korpus kierowany do początkujących. Bogata funkcjonalność, obecność złącza mikrofonowego i przystępna cena czynią go obecnie jedną z najciekawszych pozycji na rynku dla świadomych amatorów i vlogerów. Sprawdzamy, jak radzi sobie w praktyce.
0