Canon w połowie przyszłego roku zaprezentuje dwa pełnoklatkowe bezlusterkowce? Wszystko na to wskazuje

Canon w połowie przyszłego roku zaprezentuje dwa pełnoklatkowe bezlusterkowce? Wszystko na to wskazuje

W sieci możemy natrafić na coraz więcej informacji sugerujących, że Canon zamierza wkroczyć na rynek pełnoklatkowych bezlusterkowców. Firma w połowie przyszłego roku ma w planach zaprezentować dwa aparaty, które mają konkurować z dotychczasowymi konstrukcjami.

Już niebawem walka w segmencie pełnoklatkowych bezlusterkowców może prezentować się wyjątkowo zaciekle. Na razie jedynym królem jest Sony, ale wkrótce ma to się zmienić. Do gry zamierza włączyć się Nikon, który w planach ma premierę dwóch nowych aparatów. Natomiast z informacji, do których dotarł serwis CanonRumors.com, podobną drogę obierze Canon, który także chce zaproponować dwa pełnoklatkowe modele. Na razie w ofercie producenta możemy znaleźć chociażby model EOS M6, czyli bezlusterkowiec z matrycą APS-C dla nieco bardziej zaawansowanych fotografów. Niemniej jednak zwieńczeniem oferty mają być właśnie pełnoklatkowe konstrukcje.

Jak na razie informacje dotyczące planowanych bezlusterkowców Canona są szczątkowe, ale z pewnością z upływem czasu do sieci zaczną przeciekać nowe szczegóły. Na chwilę obecną wygląda na to, że najprawdopodobniej w połowie przyszłego roku doczekamy się premiery nie jednego, a dwóch pełnoklatkowych bezlusterkowców japońskiego producenta.

Pierwszy model ma zostać wyposażony w 30.4-megapikselową matrycę. Możemy więc przypuszczać, że powinien to być ten sam lub w pewnym stopniu zmodyfikowany sensor, który zastosowano w lustrzance EOS 5D Mark IV. Niemniej jednak nie ma oficjalnego potwierdzenia tych doniesień. Drugi pełnoklatkowec ze stajni Canona ma posiadać przetwornik obrazu o mniejszej rozdzielczości - około 24-megapikseli. Poza tym oba modele będą nagrywać filmy w 4K, z czego aparat o 30.4 Mp matrycy ma być w tej kwestii bardziej zaawansowaną konstrukcją.

nieoficjalne przykłady projektu pełnoklatkowego bezlusterkowca

Czy wraz z pojawieniem się nowych pełnoklatkowych modeli pojawi się także nowe mocowanie? Na ten moment informacje są rozbieżne. Jedni twierdzą, że „coś jest na rzeczy“, inny uważają, że Canon ma w zanadrzu praktyczne rozwiązanie wykorzystujące mocowanie EF. Natomiast w kwestii nazewnictwa nowej linii aparatów sprawa jest jeszcze otwarta. Nie wiadomo, czy Canon będzie wierny nomenklaturze EOS M, czy zaproponuje zupełnie nową nazwę.

Wiemy natomiast, że premiera obu pełnoklatkowych bezlusterkowców Canona może mieć miejsce w połowie przyszłego roku. Niemniej jednak dokładna data nie została jeszcze potwierdzona.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

 
Komentarze
Polecane artykuły
Nikon Coolpix P1000 - pierwsze wrażenia
10 Lip 2018
Najnowszy Coolpix P1000 chce podbić serca miłośników superzoomów obiektywem o wyjątkowo dużym zakresie ogniskowych i wygodną ergonomią. Czy zdobędzie równie dużą popularność, co poprzednik, model P900?
3
Sony A7 III - test aparatu
6 Lip 2018
Choć wiele elementów zaczerpnięto z flagowego modelu, A7 III kosztuje ponad połowę mniej. Czy to najbardziej uniwersalna pełna klatka na rynku?
1
Sony FE 400 mm f/2.8 GM OSS - zdjęcia przykładowe
29 Cze 2018
Jeśli jesteście ciekawi, jak w boju wypada najnowsza bestia Sony, to mamy dobrą wiadomość. Profesjonalny teleobiektyw FE 400 mm f/2.8 GM OSS sprawdziliśmy na londyńskim torze wyścigowym Brooklands.
1
WD My Passport Wireless SSD - test przenośnego dysku do backupu
27 Cze 2018
Backup zdjęć z karty pamięci w czasie podróży, łączność Wi-Fi, przeglądanie zdjęć na smartfonie i praca na baterii do 10 godzin, a w razie potrzeby - power bank dla aparatu. Brzmi, jak narzędzie marzeń dla wielu fotografów. Sprawdźmy czy dysk wart jest swojej wysokiej ceny.
1