Canon w połowie przyszłego roku zaprezentuje dwa pełnoklatkowe bezlusterkowce? Wszystko na to wskazuje

Canon w połowie przyszłego roku zaprezentuje dwa pełnoklatkowe bezlusterkowce? Wszystko na to wskazuje

W sieci możemy natrafić na coraz więcej informacji sugerujących, że Canon zamierza wkroczyć na rynek pełnoklatkowych bezlusterkowców. Firma w połowie przyszłego roku ma w planach zaprezentować dwa aparaty, które mają konkurować z dotychczasowymi konstrukcjami.

Już niebawem walka w segmencie pełnoklatkowych bezlusterkowców może prezentować się wyjątkowo zaciekle. Na razie jedynym królem jest Sony, ale wkrótce ma to się zmienić. Do gry zamierza włączyć się Nikon, który w planach ma premierę dwóch nowych aparatów. Natomiast z informacji, do których dotarł serwis CanonRumors.com, podobną drogę obierze Canon, który także chce zaproponować dwa pełnoklatkowe modele. Na razie w ofercie producenta możemy znaleźć chociażby model EOS M6, czyli bezlusterkowiec z matrycą APS-C dla nieco bardziej zaawansowanych fotografów. Niemniej jednak zwieńczeniem oferty mają być właśnie pełnoklatkowe konstrukcje.

Jak na razie informacje dotyczące planowanych bezlusterkowców Canona są szczątkowe, ale z pewnością z upływem czasu do sieci zaczną przeciekać nowe szczegóły. Na chwilę obecną wygląda na to, że najprawdopodobniej w połowie przyszłego roku doczekamy się premiery nie jednego, a dwóch pełnoklatkowych bezlusterkowców japońskiego producenta.

Pierwszy model ma zostać wyposażony w 30.4-megapikselową matrycę. Możemy więc przypuszczać, że powinien to być ten sam lub w pewnym stopniu zmodyfikowany sensor, który zastosowano w lustrzance EOS 5D Mark IV. Niemniej jednak nie ma oficjalnego potwierdzenia tych doniesień. Drugi pełnoklatkowec ze stajni Canona ma posiadać przetwornik obrazu o mniejszej rozdzielczości - około 24-megapikseli. Poza tym oba modele będą nagrywać filmy w 4K, z czego aparat o 30.4 Mp matrycy ma być w tej kwestii bardziej zaawansowaną konstrukcją.

nieoficjalne przykłady projektu pełnoklatkowego bezlusterkowca

Czy wraz z pojawieniem się nowych pełnoklatkowych modeli pojawi się także nowe mocowanie? Na ten moment informacje są rozbieżne. Jedni twierdzą, że „coś jest na rzeczy“, inny uważają, że Canon ma w zanadrzu praktyczne rozwiązanie wykorzystujące mocowanie EF. Natomiast w kwestii nazewnictwa nowej linii aparatów sprawa jest jeszcze otwarta. Nie wiadomo, czy Canon będzie wierny nomenklaturze EOS M, czy zaproponuje zupełnie nową nazwę.

Wiemy natomiast, że premiera obu pełnoklatkowych bezlusterkowców Canona może mieć miejsce w połowie przyszłego roku. Niemniej jednak dokładna data nie została jeszcze potwierdzona.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

 
Komentarze
Polecane artykuły
BenQ SW240 - test monitora
4 Gru 2018
Nareszcie na rynku pojawił się budżetowy monitor ze sprzętową kalibracją, który ma oferować bardzo dobrą jakość obrazu i świetną ergonomię za naprawdę nieduże pieniądze. Sprawdzamy, czy BenQ SW240 ma szansę przekonać do siebie miłośników fotografii.
4
Canon EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM - test obiektywu
30 Lis 2018
Wysoka wydajność, wytrzymałość i niezawodność - mają to być trzy przymioty trzeciej odsłony reporterskiego zooma Canona. Czy w takim razie mamy do czynienia z poważnymi usprawnieniami, czy raczej lekką kosmetyką obiektywu kierowanego do profesjonalistów? Sprawdźmy to!
3
Canon EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM - zdjęcia przykładowe
26 Lis 2018
Ciekawi czy trzecia odsłona reporterskiego zooma Canona spełni oczekiwania profesjonalistów? Zobaczcie, jak w praktyce wypada najnowszy model EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM.
5
Fujifilm X-T3 - test aparatu
14 Lis 2018
Najnowszy bezlusterkowiec Fujifilm pretenduje do miana króla segmentu APS-C i jednego z najbardziej uniwersalnych aparatów w ogóle. Sprawdzamy, na co go stać.
13