Kolekcjonerskie edycje sprzętu Nikona z okazji 100 rocznicy istnienia firmy

Autor: Maciej Luśtyk

3 Kwiecień 2017
Artykuł na: 2-3 minuty

W tym roku Nikon obchodzi swoje setne urodziny. Z tej okazji firma wypuszcza serię kolekcjonerskich modeli aparatów i obiektywów w specjalnym wykończeniu. Oprócz tego szereg akcesoriów, między innymi Nikon 1 wykonany z kryształów Swarovskiego.

To nie pierwsze specjalne wersje sprzętu Nikona. W poprzednich latach do czynienia mieliśmy chociażby z limitowaną edycją Nikona Df. Tym razem mamy jednak do czynienia z pozycją szczególną, bo przygotowaną z okazji 100-lecia istnienia firmy. Na pewno więc propozycje Nikona będą cieszyć się dużym zainteresowaniem kolekcjonerów.

W specjalnej jubileuszowej ofercie znajdziemy flagowe lustrzanki D5 i D500, obiektywy Nikkor 70-200 mm f/2.8E FL ED VR, 14-24 mm f/2.8G ED, 24-70mm f/2.8E ED VR oraz lornetki producenta w ciemnoszarym, metalicznym wykończeniu, ze okolicznościowymi oznaczeniami.  Wszystko to w eleganckich futerałach, z różnymi dodatkami. Obiektyw 70-200 mm dostarczany jest na przykład z zestawem soczewek pokazujących wewnętrzny układ optyczny i specjalnie elementy ekspozycyjne, dzięki którym można oglądać tajniki budowy obiektywu.

Wśród produktów kolekcjonerskich znajdziemy także jubileuszowe paski na ramię, kolekcję przypinek, replikę modelu Nikon F w skali 1/2 oraz wykonany z kryształów Swarovskiego model Nikon 1.

Na razie nie wiadomo z jak mocno limitowaną edycją będziemy mieć do czynienia, jednak serwis Nikon Rumors twierdzi, że w planach jest produkcja jedynie 100 egzemplarzy każdego modelu. Ceny sprzętu poznamy w czerwcu, wraz z informacjami o jego dostępności.

Więcej o kolekcjonerskich produktach Nikona znajdziecie na specjalnej, jubileuszowej stronie nikon.com/100th.

 

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Insta360 X4 - sferyczne 8K dla każdego
Insta360 X4 - sferyczne 8K dla każdego
Insta360 prezentuje swoją najnowsza flagową kamerkę sferyczną. Insta360 X4 rejestruje wideo 360° w rozdzielczości 8K i standardowe wideo 2D w 4K. Oferuje też o 50% bardziej wydajną...
6
Blackmagic PYXIS 6K - pełna klatka, modułowość i świetna cena. Zapowiada się na killera segmentu budżetowych kamer
Blackmagic PYXIS 6K - pełna klatka, modułowość i świetna cena. Zapowiada się na killera segmentu...
Blackmagic prezentuje PYXIS 6K - jedną z najbardziej wszechstronnych i przystępnych cenowo pełnoklatkowych kamer na rynku.
10
DJI Avata 2 - większa wydajność, lepsza kamera, łatwe akrobacje i niższa cena
DJI Avata 2 - większa wydajność, lepsza kamera, łatwe akrobacje i niższa cena
DJI prezentuje drugą generację drona typu cinewhoop. Model Avata 2 lepsze ma praktycznie wszystko, a do tego poprawia największe niedociągnięcia poprzednika, jak ograniczone możliwości...
20
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (7)