Kolekcjonerskie edycje sprzętu Nikona z okazji 100 rocznicy istnienia firmy

1
Maciej Luśtyk
3 Kwiecień 2017
Artykuł na: 4-5 minut

W tym roku Nikon obchodzi swoje setne urodziny. Z tej okazji firma wypuszcza serię kolekcjonerskich modeli aparatów i obiektywów w specjalnym wykończeniu. Oprócz tego szereg akcesoriów, między innymi Nikon 1 wykonany z kryształów Swarovskiego.

To nie pierwsze specjalne wersje sprzętu Nikona. W poprzednich latach do czynienia mieliśmy chociażby z limitowaną edycją Nikona Df. Tym razem mamy jednak do czynienia z pozycją szczególną, bo przygotowaną z okazji 100-lecia istnienia firmy. Na pewno więc propozycje Nikona będą cieszyć się dużym zainteresowaniem kolekcjonerów.

W specjalnej jubileuszowej ofercie znajdziemy flagowe lustrzanki D5 i D500, obiektywy Nikkor 70-200 mm f/2.8E FL ED VR, 14-24 mm f/2.8G ED, 24-70mm f/2.8E ED VR oraz lornetki producenta w ciemnoszarym, metalicznym wykończeniu, ze okolicznościowymi oznaczeniami.  Wszystko to w eleganckich futerałach, z różnymi dodatkami. Obiektyw 70-200 mm dostarczany jest na przykład z zestawem soczewek pokazujących wewnętrzny układ optyczny i specjalnie elementy ekspozycyjne, dzięki którym można oglądać tajniki budowy obiektywu.

Wśród produktów kolekcjonerskich znajdziemy także jubileuszowe paski na ramię, kolekcję przypinek, replikę modelu Nikon F w skali 1/2 oraz wykonany z kryształów Swarovskiego model Nikon 1.

Na razie nie wiadomo z jak mocno limitowaną edycją będziemy mieć do czynienia, jednak serwis Nikon Rumors twierdzi, że w planach jest produkcja jedynie 100 egzemplarzy każdego modelu. Ceny sprzętu poznamy w czerwcu, wraz z informacjami o jego dostępności.

Więcej o kolekcjonerskich produktach Nikona znajdziecie na specjalnej, jubileuszowej stronie nikon.com/100th.

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Kandao QooCam - tak dobrej kamery sferycznej w tym segmencie jeszcze nie było
Kandao QooCam - tak dobrej kamery sferycznej w tym segmencie jeszcze nie było
Jeśli już wykładaliście pieniądze na kamerkę sferyczną GoPro Max, wstrzymajcie się jeszcze chwilę. Kandao QooCam wydaje się zjadać ją na śniadanie.
10
0
Panasonic aktualizuje oprogramowanie kilku aparatów. Najbardziej ucieszą się właściciele modelu G9
Panasonic aktualizuje oprogramowanie kilku aparatów. Najbardziej ucieszą się właściciele modelu G9
Nadchodzące nowe wersje firmware’u dla modeli S1, S1R, GH5, GH5S i G9 obejmują poprawki błędów i rozszerzenia zgodności, a także dodanie pożądanych, zaawansowanych funkcji, których brakowało w...
7
1
Leica SL2 - udoskonalony symbol stylu dla profesjonalistów
Leica SL2 - udoskonalony symbol stylu dla profesjonalistów
Po czterech latach od debiutu modelu SL (typ 601), do walki w segmencie pełnoklatkowych bezlusterkowców i rozwijającym się systemie L-mount staje jego następca, który został przeprojektowany w...
22
2
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (7)