Kolekcjonerskie edycje sprzętu Nikona z okazji 100 rocznicy istnienia firmy

Autor: Maciej Luśtyk

3 Kwiecień 2017
Artykuł na: 2-3 minuty

W tym roku Nikon obchodzi swoje setne urodziny. Z tej okazji firma wypuszcza serię kolekcjonerskich modeli aparatów i obiektywów w specjalnym wykończeniu. Oprócz tego szereg akcesoriów, między innymi Nikon 1 wykonany z kryształów Swarovskiego.

To nie pierwsze specjalne wersje sprzętu Nikona. W poprzednich latach do czynienia mieliśmy chociażby z limitowaną edycją Nikona Df. Tym razem mamy jednak do czynienia z pozycją szczególną, bo przygotowaną z okazji 100-lecia istnienia firmy. Na pewno więc propozycje Nikona będą cieszyć się dużym zainteresowaniem kolekcjonerów.

W specjalnej jubileuszowej ofercie znajdziemy flagowe lustrzanki D5 i D500, obiektywy Nikkor 70-200 mm f/2.8E FL ED VR, 14-24 mm f/2.8G ED, 24-70mm f/2.8E ED VR oraz lornetki producenta w ciemnoszarym, metalicznym wykończeniu, ze okolicznościowymi oznaczeniami.  Wszystko to w eleganckich futerałach, z różnymi dodatkami. Obiektyw 70-200 mm dostarczany jest na przykład z zestawem soczewek pokazujących wewnętrzny układ optyczny i specjalnie elementy ekspozycyjne, dzięki którym można oglądać tajniki budowy obiektywu.

Wśród produktów kolekcjonerskich znajdziemy także jubileuszowe paski na ramię, kolekcję przypinek, replikę modelu Nikon F w skali 1/2 oraz wykonany z kryształów Swarovskiego model Nikon 1.

Na razie nie wiadomo z jak mocno limitowaną edycją będziemy mieć do czynienia, jednak serwis Nikon Rumors twierdzi, że w planach jest produkcja jedynie 100 egzemplarzy każdego modelu. Ceny sprzętu poznamy w czerwcu, wraz z informacjami o jego dostępności.

Więcej o kolekcjonerskich produktach Nikona znajdziecie na specjalnej, jubileuszowej stronie nikon.com/100th.

 

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
DJI Mini 4 Pro - profil Log, lepsze wykrywanie przeszkód, 4K 100 kl./s i programowanie lotu
DJI Mini 4 Pro - profil Log, lepsze wykrywanie przeszkód, 4K 100 kl./s i programowanie lotu
"Mini na maksa" - takim sloganem DJI reklamuje swojego najnowszego drona z kompaktowej serii. DJI Mini 4 Pro zachowuje specyfikację poprzednika, ale nadbudowuje ją m.in. doskonalszym...
5
Fujifilm Instax Pal - nowy (miniaturowy) pomysł na aparat natychmiastowy
Fujifilm Instax Pal - nowy (miniaturowy) pomysł na aparat natychmiastowy
Rodzinę natychmiastowych aparatów Instax wzbogaca Instax Pal - miniaturowy aparat cyfrowy, który możemy mieć ze sobą zawsze i wszędzie, a zdjęcia z niego wydrukujemy na drukarce.
6
Nikon Zf - współczesny klasyk
Nikon Zf - współczesny klasyk
Nikon prezentuje długo oczekiwany model Zf - połączenie nowoczesnej technologii z obudową w stylu retro, nawiązującą do klasycznych lustrzanek producenta z lat 80. XX wieku. Nikon Zf...
37
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (7)