Canon EOS C100 Mark II

Canon EOS C100 Mark II
Ponad dwa lata po premierze kamery Canon EOS C100 japoński producent pokazał jej kolejną wersję - model Mark II. Urządzenie działa w oparciu o 8-megapikselową matrycę CMOS w formacie Super 35 mm z technologią Dual Pixel CMOS AF. Kamera ma ulepszony wizjer, szerszy zakres czułości i moduł łączności Wi-Fi.

Kamera Canon EOS C100 Mark II z bagnetem EF po ponad dwóch latach zastępuje model C100. Za rejestrację obrazu odpowiada 8,3-megapikselowy sensor CMOS w formacie Super 35 mm (24,6 x 13,8 mm) z technologią Dual Pixel CMOS AF. Za obróbkę obrazu odpowiedzialny jest nowy procesor Canon DIGIC DV 4. Najwyższa rozdzielczość to nadal Full HD, ale zwiększył się zakres dostępnych czułości, który wynosi teraz ISO 320 - 80 000. Dostępne formaty to AVCHD i MP4 (z możliwością jednoczesnego nagrywania), pojawił się tryb 59,94P, a maksymalna przepływność to 28 Mbps w AVCHD i 35 Mbps w MP4.

Wśród nowości należy wymienić wbudowaną łączność Wi-Fi, a także poprawiony wizjer i monitor. Obrotowy ekran ma rozmiar 3,5 cali i rozdzielczość 1230000 pikseli. Taką samą rozdzielczość może się pochwalić odchylany wizjer elektroniczny o rozmiarze 0,45 cala. We wcześniejszym modelu brakowało wbudowanego mikrofonu - w C100 Mark II jest mikrofon mono, a w zdejmowanym uchwycie znalazły się dwa gniazda XLR.

Na razie nie znamy polskiej ceny. W USA trzeba będzie za nią zapłacić około 5500 dolarów. Na stronie producenta można znaleźć więcej informacji na jej temat.
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Tenba Fulton 14L - test plecaka
21 Maj 2019
Nowa linia Fulton to miejskie plecaki fotograficzne dla osób, które oprócz sprzętu chcą zabrać także rzeczy codziennego użytku i akcesoria, a przy tym zadbać o bezpieczeństwo i dobrze się prezentować. Sprawdzamy czy rzeczywiście spełniają te oczekiwania.
0
Panasonic Lumix S1 - test aparatu
6 Maj 2019
Lumix S1 to tańszy model z zaprezentowanego niedawno duetu pełnoklatkowych bezlusterkowców Panasonika. Z matrycą o mniejszej rozdzielczości, ale z bardziej rozwiniętym trybem filmowym, ma przyciągać szerokie rzesze profesjonalistów szukających uniwersalnego i niezawodnego body. Sprawdźmy, czy podstawowa pełna klatka Lumix ma szansę spełnić ich oczekiwania!
0
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
10
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
12