Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Canon EOS C100 - tańsze filmowanie

0

Autor: Michal Grzegorczyk

29 Sierpień 2012
Artykuł na: 6-9 minut
Canon zaprezentował nowy model kamery - EOS C100. Urządzenie w porównaniu z zaprezentowanym wcześniej C500 pozbawione jest kilku funkcji, ale jest też tańsze. Poinformowano też o nowych obiektywach przeznaczonych do filmowania.

Canon EOS C100 jest mniejszy, prostszy i tańszy niż zaprezentowany wcześniej model C500. Nie oferuje tak wyśrubowanych parametrów, ale i tak sprawdzi się w wielu profesjonalnych zastosowaniach.

Do EOS-a C100 można podłączyć dowolny obiektyw z bagnetem EF (ponad 60 modeli w ofercie). Sercem urządzenia jest matryca CMOS Super 35mm 16:9 o rozdzielczości 8,3 megapikseli, która rejestruje materiał z kodowaniem AVCHD, w rozdzielczości Full HD 1920x1080, przepływnością 24 Mbps i samplingiem barw 4:2:0. Dostępne prędkości to 24/25/30p oraz 50/60i, a zakres czułości zaczyna się na wartości ISO 320, a kończy na ISO 20000. Pliki trafiają na karty SD. Nieskompresowany materiał wideo może być też wypuszczony po złączu HDMI i zapisany na zewnętrznej nagrywarce.

Kamera ma odpinany uchwyt z wbudowanym mikrofonem, dwa wejścia XLR, które umożliwiają połączenie z zewnętrznymi mikrofonami, a także złącze HDMI z blokadą, która podczas filmowania zabezpiecza podłączone do wejścia kable. Na tylną ściankę trafił 3,5-calowy, odchylany ekran LCD. Dodatkowo użytkownicy mają do dyspozycji aż 15 programowalnych przycisków.

Kamerę Canon C100 można kontrolować w pełni ręcznie, ale producent opracował też kilka automatycznych usprawnień: przycisk One Shot AF, który pozwala użytkownikom błyskawicznie sprawdzić ostrość oraz automatycznie kontrolować centralny obszar obrazu tuż przed rozpoczęciem nagrania. Z kolei Auto Iris ocenia jakość ekspozycji i dokonuje niezbędnej korekty przed rozpoczęciem nagrania, a Auto White Balance wykorzystuje moc procesora Canon DIGIC DV III, aby dostarczyć informacje o kolorze i wyrównać go tam, gdzie to konieczne - czytamy w informacji prasowej.

Canon ustalił cenę modelu EOS C100 na poziomie 8000 dolarów, a termin dostępności na listopad. Za model C500, który trafi do sprzedaży w październiku, przyjdzie zapłacić znacznie więcej - około 30 000 dolarów.

Przy okazji premiery modelu Canon EOS C100 japoński producent poinformował o dwóch nowych obiektywach filmowych. To szerokokątny CN-E15.5-47mm T2.8 L S oraz teleobiektyw CN-E30-105mm T2.8 L S, które dostępne będą zarówno z mocowaniem EF jak i PL. Obydwa mogą współpracować z kamerami o rozdzielczości 4K, dzięki czemu idealnie współpracują z modelami EOS C500 i EOS-1D C.

Zaprezentowane obiektywy są zgodne z matrycami równoważnymi filmowi Super 35 mm, gwarantując tym samym większą elastyczność w różnych zastosowaniach. Nowe modele charakteryzują się kompaktowym i lekkim korpusem obsługującym szeroką gamę ogniskowych, co czyni je idealnymi do tzw. fotografowania z ręki. Dla uzyskania precyzyjnych ustawień wprowadzono także ułatwiające pracę ulepszenia, takie jak: jednakowa średnica mocowania kompendium, stała odległość pierścienia ostrości i 300-stopniowy kąt obrotu. Nowe modele doskonale uzupełniają linię zaawansowanych obiektywów filmowych, oferując większą liczbę kreatywnych opcji dedykowanych profesjonalnym filmowcom. - czytamy w informacji prasowej.

Informacja pochodzi z portalu RecPlay.pl

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Czy Sony zamierza zaatakować średni format? Nowy aparat już 26 stycznia
Czy Sony zamierza zaatakować średni format? Nowy aparat już 26 stycznia
Sony zapowiada premierę nowego aparatu. Czy zobaczymy topowy model Sony A9 III lub A9R?
9
0
Canon PowerShot Pick - nadchodzi „inteligentna” kamerka osobista. Czy odmieni media społecznościowe?
Canon PowerShot Pick - nadchodzi „inteligentna” kamerka osobista. Czy odmieni media społecznościowe?
W ostatnich dniach plotkowało się o nowej kamerze Canona, mającej wykorzystywać rozwiązania AI, która miałaby bazować na koncepcie pokazanym w 2018 roku. Dziś wiemy...
4
1
Produkcja lustrzanek Nikon D3500 i D5600 zatrzymana. Czy to koniec tanich aparatów systemowych?
Produkcja lustrzanek Nikon D3500 i D5600 zatrzymana. Czy to koniec tanich aparatów systemowych?
Nikon oznaczył modele D3500 i D5600 jako "stare". To oznacza koniec produkcji budżetowych lustrzanek. A co oferuje na ich miejsce?
1
1
Powiązane artykuły