Canon PowerShot G7 X

Autor: Patryk Wiśniewski

15 Wrzesień 2014
Artykuł na: 6-9 minut
Photokina 2014 Canon PowerShot G7 X to kolejny kieszonkowy kompakt korzystający matrycy z wyraźnie większej od większości konkurentów. 1-calowy sensor o rozdzielczości 20 megapikseli współpracuje z obiektywem o zakresie 24-100 mm i świetle f/1,8-2,8.
Zobacz wszystkie zdjęcia (4)

Rośnie rynek kompaktów łączących kieszonkowe wymiary obudowy, większe niż standardowo matryce i jasne obiektywy z zoomem. Dokładnie taki zestaw cech charakteryzuje aparat Canon PowerShot G7 X.

Kieszonkowy G7 X z jednej strony przypomina kieszonkową serię S, a z drugiej litera X sugeruje pokrewieństwo z modelem G1 X, wyposażonym w matrycę o rozmiarze APS-C. W dzisiejszej nowości znalazł się 1-calowy sensor o rozdzielczości 20 megapikseli. Wraz z procesorem DIGIC 6 pozwala na pracę nawet w trudnych warunkach oświetleniowych. Zakres czułości to ISO 125-12800.

Matryca współpracuje z obiektywem o zakresie 24-100mm f/1,8-2,8. Obiektyw jest wyposażony w 9-listkową przesłoną co umożliwia uzyskanie estetycznego rozmycia tła przy małej głębi ostrości, dlatego doskonale sprawdzi się przy makrofotografii czy przygotowywaniu profesjonalnych portretów.

Na uwagę zasługuje system autofokusa, który składa się z 31-punktów i obejmuje całą powierzchnię kadru. Canon PowerShot G7 X potrafi wykonywać serię z prędkością 6,5 kl/s. Podobnie jak G1 X Mark II nowa propozycja Canona została wyposażona w konfigurowalny pierścień sterujący na obiektywie, który ułatwia fotografowanie i zapewnia pełną kontrolę. Można przypisać do niego najważniejsze ustawienia aparatu, takie jak przysłona i szybkość migawki. Duży, odchylany do góry ekran pomaga idealnie wykadrować zdjęcie i uzyskać szybki dostęp do ustawień aparatu; dotykowy autofokus pozwala błyskawicznie wskazać punkt ostrość.

Oczywiście w nowym aparacie znajdziemy także opcje filmowe. PowerShot G7 X może rejestrować filmy Full HD 60p. Oprócz tego na pochwałę zasługuje 5-osiowy system stabilizacji optycznej, który ma zapewnić obraz świetnej klasy w trakcie kręcenia.

Poniżej prezentujemy specyfikację i informację prasową:

Nazwa PowerShot G7 X
Producent Canon

Bezkompromisowa moc: Canon PowerShot G7 X

Warszawa, 15 września 2014 –
Firma Canon prezentuje najbardziej zaawansowany kieszonkowy aparat z serii PowerShot – PowerShot G7 X. To idealna propozycja dla każdego fotografa, który wymaga bezkompromisowej jakości obrazu, pełnej kontroli oraz imponującej szybkości w niewielkim, mieszczącym się w dłoni urządzeniu. Nowy model z serii G oferuje niedoścignioną kreatywność charakterystyczną dla lustrzanek cyfrowych oraz możliwość robienia znakomitych zdjęć w każdej sytuacji, dzięki podświetlanej od tyłu matrycy CMOS typu 1,0” o rozdzielczości 20,2 megapiksela. PowerShot G7 X, zaprojektowany z myślą o zapalonych fotografach, którzy chcą uwieczniać otaczający ich świat — od fascynujących portretów do pięknych zdjęć z podróży — kontynuuje tradycje kultowej serii PowerShot G, łącząc w stylowej obudowie doskonały obiektyw f/1.8-2.8 i 4.2x zoom cyfrowy z flagowymi technologiami do przetwarzania obrazu firmy Canon.

Znakomita jakość obrazu we wszystkich sytuacjach

Ultraszerokokątny (24 mm), jasny (f/1.8-2.8) obiektyw z 9-listkową przesłoną umożliwia uzyskanie estetycznego rozmycia tła przy małej głębi ostrości, dlatego doskonale sprawdzi się przy makrofotografii czy przygotowywaniu profesjonalnych portretów. W połączeniu z dużą matrycą typu 1.0”, aparat PowerShot G7 X doskonale spisuje się w słabym świetle, oferując elastyczność niezbędną do robienia zdjęć z żywymi, realistycznymi barwami i niskim poziomem szumu, nawet przy czułości ISO 12800. Krótki czas reakcji i wysoka wydajność procesora obrazu Canon DIGIC 6 pozwalają fotografować szybki ruch i uwieczniać interesujące chwile w ułamku sekundy.

Eksperckie, konfigurowalne sterowanie

Fotografowanie aparatem PowerShot G7 X przypomina korzystanie z lustrzanek cyfrowych firmy Canon — wysoka wydajność i liczne, w pełni konfigurowalne funkcje zapewniają profesjonalny poziom kontroli. Użytkownik może uwiecznić każdy ulotny moment, ponieważ aparat błyskawicznie i dokładnie namierza obiekty, a superszybki, 31-punktowy autofokus obejmuje całą powierzchnię kadru. Fotografowanie ciągłe z szybkością 6,5 klatek na sekundę daje pewność uchwycenia każdej pamiętnej chwili.
Konfigurowalny pierścień sterujący na obiektywie ułatwia fotografowanie i zapewnia pełną kontrolę. Można przypisać do niego najważniejsze ustawienia aparatu, takie jak przesłona i szybkość migawki. Duży, odchylany do góry ekran pomaga idealnie wykadrować zdjęcie i uzyskać szybki dostęp do ustawień aparatu; dotykowy autofokus pozwala błyskawicznie wskazać punkt ostrości, co przydaje się podczas robienia kreatywnych zdjęć, na przykład z perspektywy żabiej albo w makrofotografii. Kiedy użytkownik potrzebuje pełnej kontroli, funkcje sterowania ręcznego zapewniają dostęp do wszystkich ustawień aparatu, a możliwość robienia zdjęć RAW o różnych proporcjach obrazu daje nieograniczoną swobodę kadrowania.

Dla początkujących filmowców


Tryb Manual Movie — zbiór ustawień, które można zmieniać podczas filmowania — pozwala użytkownikom sprawdzić się w roli kamerzysty oraz uzyskać najlepsze rezultaty poprzez regulowanie przesłony, szybkości migawki i czułości ISO. Aparat umożliwia nagrywanie akcji z jakością Full HD 60p, a dzięki zaawansowanej redukcji szumów pozwala uwiecznić nastrojowe sceny nawet w słabym świetle. Obraz pozostaje stabilny za sprawą adaptacyjnego, 5-osiowego systemu Intelligent IS, zarówno podczas filmowania z okna samochodu, jak i w trakcie przechadzki ulicą.

Nieograniczona kreatywność


Użytkownik aparatu PowerShot G7 X może łatwo uwolnić swoją kreatywności dzięki szerokiej gamie zaawansowanych trybów kreatywnych. Od fotografowania rozgwieżdżonego nieba (tryb Star) do robienia zdjęć w trybie HDR, aparat oferuje wszystko, czego potrzeba do tworzenia unikatowych obrazów.

Błyskawiczne udostępnianie zdjęć

Opcje łączności aparatu obejmują bezprzewodowe połączenia Wi-Fi i NFC. Użytkownicy mogą udostępniać ulubione zdjęcia w popularnych sieciach społecznościowych bezpośrednio z poziomu aparatu i wysyłać wszystkie fotografie do chmury, w tym do usługi zarządzania obrazami cyfrowymi Canon Irista. Obsługa NFC pozwala łatwo połączyć PowerShot G7 X ze smartfonem, aby dodawać do zdjęć informacje o położeniu geograficznym, przekazywać obrazy między urządzeniami i zdalnie sterować aparatem.

Kompaktowe aparaty

Canon dla ekspertów
PowerShot G7 X dołącza do popularnego modelu PowerShot G1 X Mark II w rosnącej rodzinie aparatów kompaktowych dla ekspertów. W miarę rosnącego popytu na profesjonalne aparaty kompaktowe z dużą matrycą, Canon będzie rozwijał tę linię produktów, opracowując modele wyposażone w większe matryce oraz obiektywy o dużym zoomie.

PowerShot G7 X — kluczowe korzyści:

- Wysoka jakość obrazu i duży stopień kontroli w kieszonkowym aparacie
- Uwiecznianie ulotnych chwil za sprawą dużej szybkości i krótkiego czasu reakcji
- Swoboda kręcenia filmów w indywidualnym stylu
- Wyrażanie siebie za pomocą licznych opcji kreatywnych
- Łączność z chmurą i łatwe udostępnianie zdjęć


Dodaj ocenę i odbierz darmowy e-book
Digital Camera Polska
Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Przedłużona gwarancja na aparaty i obiektywy Leica
Przedłużona gwarancja na aparaty i obiektywy Leica
Leica podkreśla jakość „Made in Germany” i przedłuża gwarancję na sprzęt o dodatkowe 12 miesięcy. Ofertą objęte są aparaty i obiektywy kupione pomiędzy 1.09.2019 a...
0
Sony A7 IV - więcej, mocniej, lepiej, drożej...
Sony A7 IV - więcej, mocniej, lepiej, drożej...
Po 3 latach od premiery A7 III, Sony pokazuje wreszcie jego następcę, który ma być lepszy właściwie pod każdym względem. Wyposażony w 33-megapikselową matrycę Sony A7...
36
DJI Ronin 4D to pierwsza kamera 8K z 4-osiowym stabilizatorem i autofocusem Lidar AF
DJI Ronin 4D to pierwsza kamera 8K z 4-osiowym stabilizatorem i autofocusem Lidar AF
Nowy Ronin 4D to bez wątpienia urządzenie rewolucyjne, integruje bowiem system obrazowania z zapisem RAW, zaawansowaną stabilizację, ustawianie ostrości oparte o laserowy system Lidar i...
9
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (6)